Valmieras Ziņas

Valmiera rīkos 2025. gada Eiropas čempionātu BMX un kļuvusi par Ziemeļeiropas BMX centru

Lasīšanas laiks: 2 min

16. decembrī Valmieru apmeklēja Eiropas Riteņbraukšanas savienības (UEC) prezidents Enriko Della Kasa un Latvijas Riteņbraukšanas federācijas prezidents (LRF) Sandis Āķis. Vizītes galvenais mērķis bija līguma parakstīšana par tiesību piešķiršanu Valmierai organizēt 2025. gada Eiropas čempionātu BMX riteņbraukšanā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Monta Freivalde.

UEC prezidents Enriko Della Kasa Valmierā viesojies vairākkārt. Tostarp arī 2019. gadā, kad tikko izveidotajā un atklātajā Māra Štromberga BMX trasē “Valmiera” iepriekšējo reizi norisinājās Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā. 16. decembra vizītes laikā trīspusēji tika parakstīts līgums par 2025. gada Eiropas BMX čempionāta rīkošanas tiesību piešķiršanu Valmierai. Otro reizi sešu gadu laikā rīkot Eiropas čempionātu ir lielisks novērtējums kā visai BMX saimei Latvijā, tā arī Valmieras novada pašvaldībai. 2019. gada čempionāts izpelnījās augstu novērtējumu no dalībniekiem, komandu vadītājiem un UEC. Arī šīs tikšanās laikā izskanēja pārliecība, ka 2025. gada Eiropas čempionātā viss noritēs visaugstākajā līmenī, savukārt no organizatoru puses apņemšanās, ka notiks nopietna gatavošanās, lai godam aizstāvētu izteikto uzticību. Kā apliecinājumu tam, ka Māra Štromberga BMX trase “Valmiera” atbilst augstākajiem standartiem, UEC prezidents Enriko Della Kasa pasniedza arī UEC Ziemeļeiropas BMX centra goda zīmi.       

Papildus tam vizītes laikā tika pārrunāta gatavība arī 2023. gada UEC Eiropas BMX kausa posmu norisei Valmierā – 6. un 7. maijā pie mums notiks seriāla 5. un 6. posma sacensības. Jāatzīmē fakts, ka Eiropas kausa rīkošanas tiesības Valmierai būs arī 2024. gadā.

Vizītes noslēgumā UEC prezidents Enriko Della Kasa kopā ar Latvijas Riteņbraukšanas federācijas pārstāvjiem apmeklēja un atzinīgi novērtēja arī atjaunoto Jāņa Daliņa stadionu un jauno vieglatlētikas manēžu.

Eiropas BMX čempionāta norise Valmierā būs lieliska iespēja vietējiem iedzīvotājiem klātienē vērot augstākā līmeņa BMX riteņbraukšanas sacensības, kā arī piesaistīs ārvalstu apmeklētājus, radot pozitīvu ietekmi uz tūrisma un viesmīlības nozari, pašvaldības un valsts ekonomiku. Sacensības tiks pārraidītas Eiropas lielākajos sporta medijos, kas savukārt veicinās gan Valmieras novada atpazīstamību, gan arī Latvijas vārda izskanēšanu starptautiskajā sporta arēnā.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina ietvju un ceļu tīrība Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri