Valmieras Ziņas

Valmierā pirmā renovētā daudzdzīvokļu ēka ar saules kolektoriem (3)

Pagājušā gada nogalē Valmierā tika pabeigta vēl vienas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas siltināšana un renovācija. Taču šis projekts Rīgas ielā 18 ir īpašs ne tikai Valmierā, bet arī visā Latvijā.

Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa portālam “Valmieras Ziņas” pavēstīja, ka nams Rīgas ielā 18 ir pirmā SIA “Valmieras Namsaimnieks” apsaimniekotā daudzdzīvokļu māja, kurai ir uzstādīti saules kolektori.

Saules kolektoru uzstādīšana tika iekļauta mājas energoefektivitātes paaugstināšanas projektā saskaņā ar mājas dzīvokļu īpašnieku lēmumu.

Uz ēkas Rīgas ielā 18 uzstādīto saules kolektoru izmaksas ir 27 000 eiro, tai skaitā PVN. Saules kolektoru uzstādīšana ir daļa no kopējā ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas projekta, no kura 50% izmaksu sedz “Attīstības un finanšu institūcija ALTUM”. Kopējās projekta izmaksas ir 261855,79 eiro, no kurām 133427,89 eiro sedz ERAF līdzfinansējums.

“Attīstības finanšu institūcija ALTUM” informēja, ka Rīgas ielas 18 daudzdzīvokļu māja ar saules kolektoriem esot vienīgais šāds projekts Latvijā.

Ēkas fasādes pārbūves veicējs, SIA “Cleanhouse” celtniecības daļas vadītājs Kaspars Banga pastāstīja, ka saules kolektori paredzēti ūdens uzsildīšanai. Tie darbojas, savācot saules siltuma enerģiju. Tā tiek nodota caur siltumnesēju un siltummaini, kas atrodas karstā ūdens tvertnē. Izmantojot solāro sistēmu, var iegūt 60-70% nepieciešamās enerģijas ūdens sildīšanai gadā. Solārā iekārta Latvijā darbojas 6-7 mēnešus (no aprīļa līdz oktobrim).

SIA “Valmieras Namsaimnieks” saules kolektoru uzstādīšanu ēku energoefektivitātes paaugstināšanas projektos paredz, ja ēkas dzīvokļu īpašnieki to vēlas. Saules kolektoru uzstādīšanai nepieciešami lielāki sākotnējie izdevumi, kas atmaksāsies ilgtermiņā. Taču tam nepieciešams papildu ēkas dzīvokļu īpašnieku lēmums.

Jāpiebilst, ka vēl saules kolektori Valmierā ir uzstādīti uz ēkas Rīgas ielā 45, uz SOS bērnu ciemata ēkām Ganību ielā 3, kā arī uz Valmieras pilsētas pašvaldībai piederošās ēkas Ūdens ielā 2C.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Laura - 15.01.2019 Atbildēt

  Rakstā ieviesusies kļūda! Pirmie saules kolektori daudzdzīvokļu ēkai uzstādīti 2010. gadā Siguldā.
  https://www.solarpower.lv/2011/10/15/saules-kolektoru-sistema-daudzdzivoklu-majai-sigulda/

   Redaktors - 15.01.2019 Atbildēt

   No Altum atbalstītajiem projektiem šis ir vienīgais Latvijā, kā jau tas rakstā minēts.

  Guntars - 15.01.2019 Atbildēt

  viss labi, bet nu maigi izsakoties būtu nedaudz pārspīlēti teikt, ka pirmā renovētā ēka Latvijā ar sauli, tur būtu jāpaskatās vismaz 10 gadu vecā pagātnē :D.

  Varbūt domāts pirmā ēka Valmierā? Bet to arī vajadzētu pārbaudīt, savādāk fake news

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā KRIEVU VALODAS SKOLOTĀJU Prasības pretendentam: Augstākā pedagoģiskā izglītība specialitātē (var strādāt vidusskolas klasēs) Pozitīva un radoša attieksme pret darbu Labas saskarsmes iemaņas Labas datorprasmes – Ms Excel, Ms Word, Ms PowerPoint Piedāvājam: Darba slodzi 1225 h mācību gadā (kontaktstundas = 1072 h), 4 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 806 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Stabilu, konkurētspējīgu atalgojumu Profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus Tālrunis informācijai: 29194941. CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv līdz 2020.gada 21.augustam plkst. 16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: VISPĀRĒJĀS VIDĒJĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-08-21 Kontaktpersona: CV un izgl.apliec.dok.kopijas sūtīt uz personals@valmierastehnikums.lv, t. 29194941.

SIA “Plainstream” ir Latvijas uzņēmums, kas sniedz zvanu centra pakalpojumus Latvijā pazīstamākajiem zīmoliem, veicinot to biznesa attīstību. Tomēr vienkāršiem vārdiem sakot – mūsu darbs ir izcili apkalpot klientus telefoniski. Pievienojies mūsu komandai kā ZVANU CENTRA OPERATORS Mēs tev uzticēsim: Konsultēt klientus par uzņēmuma pakalpojumiem jeb ar prieku atbildēt uz klienta telefona zvaniem par tiem aktuāliem jautājumiem; Kā arī sniegt rakstiskas atbildes klientiem uz viņa iesūtītajiem jautājumiem e-pastā No Tevis sagaidām: Prieku darboties kopā ar klientiem, jo tā būs neatņemama tavas ikdienas sastāvdaļa; Spēja plūstoši runāt latviešu un krievu valodā, vēlama arī angļu valoda; Loģiskā domāšana, fleksibilitāte; Motivāciju mācīties, apgūt jaunas prasmes; Labas iemaņas darbā ar datoru. Tev piedāvāsim: Stabilu darbu profesionālā un draudzīgā kolektīvā; Apmaksātas apmācības un iespēju attīstīt savas prasmes; Maiņu darba laiku - maiņas garums 8,5 stundas (maiņas arī arpus standarta "ofisa" darba laika); Paveiktajam atbilstošu atalgojumu; un citiem labumiem (kopīgiem pasākumiem, izaugsmes iespējas, utt.). Ja esi meklētā persona, gaidīsim tavu CV ar norādi “Zvanu centra operators Valmierā” uz e-pastu cv@plainstream.lv vai vari pieteikties šeit: https://www.plainstream.lv/pieteikties/ Tomēr papildus jautājumos - gaidām arī tavu zvanu: 20114066. Sazināsimies tikai ar tiem, kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Profesija: Zvanu centru OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 32, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-08-21 Kontaktpersona: CV ar norādi “Zvanu centra operators Valmierā” sūtīt uz cv@plainstream.lv, 20114066 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri