Valmieras Ziņas

Valmierā, piedegot ēdienam uz plīts, cietis viens cilvēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 9.jūlija plkst. 6.30 līdz 10.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu un trīs uz glābšanas darbiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vendija Pikše.

Pēcpusdienā VUGD saņēma izsaukumu uz Valmieru, kur no dzīvojamās mājas bija redzami dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienā no ēkas dzīvokļiem bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotajām telpām izglāba vienu cilvēku, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Vakar plkst. 14.08 tika saņemts izsaukums uz Salacgrīvas novada Liepupes pagastu, kur, kā liecināja saņemtā informācija, dega kūts. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka deg kūts jumts pilnā platībā. Ugunsnelaimē gāja bojā četras cūkas, 10 sivēni un 230 vistas. Ugunsgrēka kopējā platība 136m2. Ugunsgrēka dzēšanas darbos piedalījās arī Ainažu brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība un plkst. 18.30 ugunsgrēks likvidēts.

Ik dienas VUGD saņem vairākus izsaukumus, kur dzīvojamā mājā ir jūtams sadūmojums vai pa dzīvokļu logiem redzami dūmi. Ierodoties notikuma vietā tiek konstatēts, ka uz ieslēgtas plīts ir aizmirsta panna vai katliņš, kura saturs jau ir aizdedzies, radot spēcīgu sadūmojumu. Šie ugunsgrēki parasti ir platībā nelieli, tomēr to radītais piedūmojums var būtiski kaitēt mājokļa iemītnieku veselībai un pat dzīvībai. Nereti piedeguša ēdiena izraisītos ugunsgrēkos cietušos un izglābtos cilvēkus no traģēdijas šķir tikai kaimiņu un garāmgājēju modrība, kuri par redzētajiem dūmiem ziņo ugunsdzēsējiem glābējiem.

VUGD aicina iedzīvotājus nepaļauties tikai uz līdzcilvēkiem, bet ievērot piesardzību un, gatavojot vai sildot ēdienu, neatstāt to uz ieslēgtas plīts bez uzraudzības un uzstādīt mājokļos dūmu detektorus, kas ar spalgu skaņas signālu laikus pavēstīs par izveidojušos sadūmojumu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri