Valmieras Ziņas

Valmierā notiks Latvijas Skolu šaha olimpiādes reģionālais fināls

Ievērojami pieaug skolu jaunatnes interese par šahu, ko apliecina arī kuplais dalībnieku skaits otrajā Latvijas Skolu šaha olimpiādē. Tajā piedalīsies vairāk nekā 1000 skolēni no 170 vispārizglītojošajām mācību iestādēm. Pirmais reģionu fināls 5. aprīlī tiks aizvadīts Valmieras Valsts ģimnāzijā, kur pie šaha galdiņiem tiksies 76 skolēni no 19 Vidzemes skolām, informē sacensību rīkotāji.

Labākie no viņiem tālāk cīnīsies Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā Rīgā, kurā spēlēs ap 300 jauniešu. Vidzemes reģiona finālu ar savu klātbūtni pagodinās arī trīskārtējā Latvijas čempione šahā sievietēm, sieviešu lielmeistare (WGM) Ilze Bērziņa un vīriešu FIDE meistars (FM) šahā Matīss Mustaps, kuri katrs bērniem pasniegs simultāna spēli, informē Latvijas Skolu šaha olimpiādes organizatore Nellija Maklakova.

“Priecē, ka Latvijas Skolu šaha olimpiādes projekts, kas tiek īstenots sadarbībā ar Latvijas šaha federāciju, ieguvis plašu rezonansi vispārizglītojošo mācību iestāžu vidū. Ja aizvadītajā gadā daudz vairāk ieguldījām skaidrojošajā darbā, tad šogad skolu vadība, šaha pulciņu skolotāji jau savlaicīgi interesējās, lai pieteiktu bērnus reģionu fināliem. Ir skolas, kurās ir tikai viens vai vairāki bērni, kuri prot šahu, bet ir skolas, kurās tiek rīkoti atlases turnīri, lai Latvijas finālā tiktos labākie no labākajiem. Piemēram, īpaši daudz bērnu šogad plāno piedalīties Latgales reģiona finālā. Lielisku informatīvo darbu, uzrunājot skolu jaunatni Latgalē, paveicis Andrejs Horobijs. Savukārt Jelgavā vairāku skolu sākumklasēs kopš mācību gadu sākuma ieviesta mācību stunda – Šahs, līdz ar to ievērojami pieaudzis Zemgales reģiona fināla dalībnieku skaits,” pauž biedrības “Latvijas šaha federācija” valdes loceklis Ilmārs Krūms.

Vismaz 60% no Latvijas Skolu šaha olimpiādes dalībniekiem ir regulāri ne tikai vietējo šaha sacensību, bet arī starptautisku turnīru dalībnieki. Aizvadītās nedēļas nogalē Viļņā, Lietuvā notikušajā šaha turnīrā “Baltic Way” piedalījās 42 bērni no Latvijas, un tā organizators, 13. pasaules čempions šahā Garijs Kasparovs, aicināts komentēt Latvijas Skolu šaha olimpiādes norisi, sacīja: “Manis vadītais fonds ļoti daudz dara šaha attīstības labā, un arī citiem organizatoriem vēlu to labāko. Es atbalstu ikvienu iniciatīvu, kas šahā iesaista pēc iespējas vairāk bērnu. Jau daudzus gadus runāju par to, ka skolās šahs jāievieš kā mācību priekšmets, daudzās valstīs jau tas ir arī izdevies. Ceļš šajā virzienā ir grūts un ilgs, tādēļ, ja Latvijai būs panākumi, lieliski!”

Latvijas Skolu šaha olimpiādei ir paredzēti trīs posmi, kuru 1. posmā katra skola izvirzīja 3 labākos zēnus un 3 labākās meitenes trīs vecuma grupās – 1.-4. klase, 5.-9. klase un 10.-12. klase, kuri piedalīsies reģionu finālos.

2.posmā no 5.- 28. aprīlim notiks reģionu fināli: Vidzemē – Valmierā 5. aprīlī, Kurzemē – Kuldīgā 12. aprīlī, Zemgalē – Jelgavā 16. aprīlī, Latgalē – 26. aprīlī, un Rīgā 28. aprīlī. Katrā reģiona finālā tiks noskaidroti 3 labākie zēni un 3 labākās meitenes iepriekšminētajās vecuma grupās, kuri izcīnīs tiesības piedalīties Latvijas finālā. Reģiona finālos paredzētas 7 spēļu kārtas ar laika kontroli 12 minūtes un 5 sekundes par gājienu.

3.posmā jeb Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā 15. maijā, Rīgā, Transporta un Sakaru institūtā, Lomonosova ielā 1 – tiksies visu 5 iesaistīto reģionu finālu stiprākie skolu šahisti. Latvijas finālam varēja pieteikties atsevišķi visi šahisti skolēni ar vismaz I sporta klasi šahā, savukārt reģionos drīkst piedalīties spēlētāji ieskaitot līdz II sporta klasei šahā. Kopumā plānots, ka Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā tiksies ap 300 bērnu. Tajā no katra Latvijas reģiona cīnīsies 18 labākie jaunie skolu šahisti, kā arī 200 bērnu ar pirmo sporta klasi šahā.

Jāatzīmē, ka vairākos Latvijas Skolu šaha olimpiādes reģionu finālos, kā arī Latvijas finālā jaunajiem spēlētājiem būs iespēja uzkrāt pieredzi, tiekoties simultāna spēlē ar vairākām Latvijas šaha zvaigznēm. Skolēni varēs spēlēt, piemēram, ar Latvijas 2018. gada čempionu šahā vīriešiem, šaha lielmeistaru (GM) Ņikitu Meškovu, kurš nesen kā ieguva augsto 45.vietu Eiropas individuālajā čempionātā šahā Maķedonijā, Skopjē. Latgales reģiona finālā ieradīsies 2018. gada Latvijas čempione šahā sievietēm FIDE meistare (WFM) Elizabete Limanovska, kura savas pirmās šaha gaitas uzsāka Daugavpilī. Savukārt Kurzemes un Zemgales reģionā piedalīsies 2017. gada Latvijas čempione šahā sievietēm, FIDE meistare (WFM) Linda Krūmiņa, kuras meistarība šahā sākusies Kuldīgā. Kurzemes reģiona finālu kuplinās arī trīskārtējā Latvijas čempione šahā sievietēm, sieviešu lielmeistare (WGM) Ilze Bērziņa. 

Latvijas Skolu šaha olimpiādes mērķis ir noskaidrot, cik Latvijas skolās bērni māk spēlēt šahu, cik skolās ir šaha pulciņš vai šaha stunda, kā palīdzēt tām Latvijas skolām, kuras vēlas ieviest šahu savu skolēnu ikdienā. Šādi šahs tiek popularizēts ne tikai kā sporta veids, bet arī lietderīgs brīvā laika pavadīšanas veids jaunatnes vidū. Tiek veicināta sadarbība starp šaha treneriem, skolotājiem, notiek dalīšanās pieredzē, kā arī noskaidroti labākie skolu šahisti katrā reģionā un Latvijā.

Latvijas Skolu šaha olimpiādes īpašais labvēlis ir Transporta Sakaru institūts (TSI), sarūpējot piemiņas suvenīru – 3D tehnikā veidotu šaha figūru ikvienam dalībniekam un dažādas pārsteiguma balvas. Latvijas Skolu šaha olimpiādes dalībniekiem balvas gādā arī MILZU pārslas, kā arī reģionu finālos uzvarētājus gaida dažādi citi pārsteigumi.

Latvijas Sporta federāciju padomes sporta metodiskās literatūras sērijas trešā grāmata “Māksla uzvarēt” tapusi, sadarbojoties ar Latvijas Šaha federāciju. Grāmatas autors Zigurds Lanka ir šaha lielmeistars kopš 1992. gada un Latvijas čempions 1993. gadā, ilggadējs dažādu valstu un dažādas kvalifikācijas šahistu treneris. Vairāki Zigurda Lankas audzēkņi ir pasaulslaveni lielmeistari, un Latvijas Skolu šaha olimpiādes organizatori labākajiem dos iespēju izcīnīt šo grāmatu “Māksla uzvarēt” ar apakšvirsrakstu “Jauna uzbrukuma koncepcija”, kā arī iesaka jebkuram jaunajam šahistam vērīgi apgūt grāmatas zinības. Kā nekā tajā apkopota būtiska daļa autora ilggadējās un unikālās pedagoga pieredzes, grāmata atraktīvā veidā māca pareizi novērtēt situācijas šaha spēlē.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs aicina darbā Dabaszinību jomas skolotāju (dabaszinības un ģeogrāfija) pamatskolas klasēs izglītojamiem ar speciālām vajadzībām (darba vietas adrese: Leona Paegles iela 5/7, Valmiera) uz nenoteiktu laiku nepilnai darba likmei (10 stundas nedēļā). Ja Tev ir vēlme: īstenot Dabaszinību un Ģeogrāfijas programmas apguvi izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām  atbilstoši Valsts izglītības standartam; plānot un organizēt savu darbu atbilstoši iestādes mērķiem un uzdevumiem. un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra. mēs piedāvājam: atalgojumu 287 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas (par 10 stundām nedēļā), kā arī papildus piemaksu par darbu specifiskos apstākļos; sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2019.gada 23.oktobrim personīgi (adrese: Leona Paegles iela 5/7, Valmiera) vai e-pastā vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 64207668, 29535243, 64222475. Iesniegtos personas datus Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Iestādes iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Iestādes personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SPECIĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5/7, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-23

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs aicina darbā speciālās izglītības skolotāju sākumskolas klasēs izglītojamiem ar speciālām vajadzībām (darba vietas adrese: Leona Paegles iela 5/7, Valmiera) uz nenoteiktu laiku nepilnai darba likmei (20 stundas nedēļā). Ja Tev ir vēlme: īstenot sākumskolas programmas apguvi izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām  atbilstoši Valsts izglītības standartam; plānot un organizēt savu darbu atbilstoši iestādes mērķiem un uzdevumiem; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu 575 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas (par 20 stundām nedēļā), tai skaitā papildus piemaksa par darbu specifiskos apstākļos; sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2019.gada 23.oktobrim personīgi (adrese: Leona Paegles iela 5/7, Valmiera) vai e-pastā vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 64207668, 29535243, 64222475. Iesniegtos personas datus Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Iestādes iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Iestādes personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SPECIĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5/7, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-23

Mūsu partneri