Valmieras Ziņas

Valmierā notiks koncerts tango ritmos “Rīga-Buenosairesa”

2.decembrī plkst.15.00 Valmieras Kultūras centrā notiks koncerts tango ritmos „Rīga-Buenosairesa”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja pasākuma rīkotāji.

Koncertā piedalīsies akadēmiskais stīgu orķestris „B-Sharp” (vad. Artūrs Gailis), VEF Kultūras pils jauktais koris „Dzīne” (diriģents Aivars Gailis), Irma Pavāre (mecosoprāns), Felisita La Rozē (Felisitas La Rosée) (klavieres), Inita Āboliņa (akordeons) un Konstantīns Paturskis (vijole). Koncertprogrammā: Oskars Stroks “Mans pēdējais tango”, “Ģitāras dziesma” un “Šampanieša dzirkstis”, Astors Pjacolla (Piazzolla) “Četri Buenosairesas gadalaiki”, Martins Palmeri (Palmeri) “Misa a Buenos Aires”. Ieeja bez maksas.

PROGRAMMAS APRAKSTS

Latviešu komponists Oskars Stroks (1893-1975) ir dzimis Daugavpilī. Komponējis vairāk nekā 300 tango skaņdarbu un savulaik Latvijā bija pazīstams kā tango karalis. Ar koncertiem uzstājies Francijā, Vācijā, Ķīnā, Japānā, Singapūrā, Jamaikā. Stroka kompozīcijas izdevušas skaņu ierakstu kompānijas Columbia, Electrocord, Syrena, Electro, HMV un citas. Diemžēl mūsdienās viņa skaņdarbi reti tiek iekļauti koncertprogrammās un līdz ar to viņa mūzika latviešu publikai nav plaši pazīstama. Iespējams, Stroka skaņdarbu atskaņošana akadēmiskās mūzikas koncertos nav ļoti izplatīta tādēļ, ka skaņdarbi galvenokārt rakstīti nelieliem ansambļiem, bet versijas vai parafrāzes orķestriem nav daudz. Ar šo diriģenta Artūra Gaiļa aranžiju mēs vēlamies no jauna vērst uzmanību uz talantīgo komponistu Latvijas mūzikas vēsturē. Artūrs Gailis ir izvēlējies pielāgot stīgu orķestrim Oskara Stroka tango “Mans pēdējais tango”, “Ģitāras dziesma” un “Šampanieša dzirkstis”. Skaņdarbi ir pielāgoti jauneklīgam stīgu orķestrim – tie ir azarta pilni, ir pielietoti neparasti spēles paņēmieni un spēs uzrunāt visdažādāko mērķauditoriju.

Astors Pjacolla skaņdarbu ciklu “Četri Buenosairesas gadalaiki” komponējis laikā starp 1965. un 1970.gadu. Komponists sacerēja “Vasaru Buenosairesā” kā atsevišķu kompozīciju. Visticamāk iedvesmojoties no Vivaldi “Četriem gadalaikiem”, vēlāk viņš “Vasarai” pievienoja vēl trīs gadalaikus. “Četri Buenosairesas gadalaiki” ir plaši atskaņoti dažādu tango ansambļu vidū, taču uz akadēmiskās mūzikas skatuvēm ieguva starptautisku atpazīstamību, pateicoties Gidona Krēmera un Kremerata Baltica bieži atskaņotajai Leonīda Desjatņikova aranžijai, kurā viņš apvienojis gan A. Pjacollas, gan A. Vivaldi “Gadalaiku” motīvus.

Martina Palmeri lieldarbs “Buenosairesas Mesa” jeb Misa a Buenos Aires, bieži vien dēvēta par Misatango, tika sacerēta laikā no 1995. līdz 1996. gadam. Skaņdarbs pirmatskaņots Buenosairesā 1996. gadā, bet jau gadu vēlāk, 1997. gada jūnijā, tas tika ierakstīts Liepājā – Latvijā. Ierakstā pie klavierēm sēdās arī pats komponists. 2000. gadā Martins Palmeri skaņdarbu aranžēja stīgu orķestrim, korim un solistiem. Līdz šim Misatango atzītu diriģentu vadībā piedzīvojusi atskaņojumus Argentīnā, Brazīlijā, Kolumbijā, Ekvadorā, Čīlē, ASV, Izraēlā un daudzās Eiropas valstīs. Šī projekta ietvaros vēlamies šo skaņdarba versiju atskaņot arī Latvijā – zemē, kur tapis pirmais Misatango ieraksts un par kuru komponistam joprojām ir saglabājušās patīkamas un sirsnīgas atmiņas. “Buenosairesas mesa” uz citu mesu fona izceļas ar savu ārkārtīgi karstasinīgo dabu un krāšņo mūzikas valodu. Komponists visas klasiskās mesas daļas ir atainojis tango ritmos un harmoniskajā valodā, izmantojot neparastu instrumentāciju, kas padara šo skaņdarbu par unikālu piemēru pasaules mūzikas vēsturē.

ATSKAŅOTĀJMĀKSLINIEKI

Akadēmiskais stīgu orķestris “B-Sharp” izveidots 2017. gada septembrī un ir vienīgais studentu stīgu orķestris Rīgā, kura galvenā ideja ir apvienot studentus no dažādām augstskolām, sniedzot iespēju topošajiem inženieriem, māksliniekiem, ārstiem, mūziķiem, ekonomistiem gūt pieredzi, spēlējot vienā ansamblī un kopā koncertējot. Orķestrī “B-Sharp” ir izteikti starptautisks dalībnieku sastāvs, jo tajā spēlē ne tikai latviešu studenti, bet arī jaunieši, kuri ieradušies studēt Latvijā no citām valstīm.

“B-Sharp” mērķis ir atskaņot dažādu periodu un dažādu valstu komponistu darbus, sākot no klasiskās līdz mūsdienu mūzikai. Katrā programmā tiek iekļauti arī latviešu komponistu skaņdarbi, tādējādi veicinot latviešu mūzikas atpazīstamību ārvalstu studentu vidū. Orķestris ir sadarbojies arī ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kompozīcijas klases studentiem. Katra akadēmiskā semestra beigās “B-Sharp” atskaņo vismaz vienu koncertu Rīgas Stradiņa universitātes Aulā.

VEF Kultūras pils jauktais koris “Dzīne” dibināts 1988. gadā. Korī ir 40 dziedātāji. Ik sezonu jauktais koris “Dzīne” atjauno repertuāru, saglabājot labāko no iepriekšējām sezonām, kā arī gatavojot īpašu garīgās mūzikas un Ziemassvētku programmu. “Dzīnes” repertuārā galvenokārt ir latviešu oriģinālmūzika un tautas dziesmu apdares, taču korim nav sveši arī visā pasaulē populāru komponistu darbi.

Kopš dibināšanas koris piedalījies visos notikušajos Vispārējos latviešu dziesmu svētkos, Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētkos (Rīgā 1995, Gotlandē 1998, Klaipēdā 2002), Studentu dziesmu svētkos Gaudeamus (Tartu 1995, Viļņā 1999, Rīgā 2004, Tartu 2006), uzstājies starptautiskos festivālos Zviedrijā (1990), Francijā (1993, 2013), Dānijā (1995), Norvēģijā (1996), Vācijā (1994, 1998), Spānijā (2003), Polijā (2014). Tāpat arī gūtas godalgas konkursos “Rīgas zīle” (1996), Skienas (Norvēģija) starptautiskajā mūzikas festivālā (1996), VII Daugavpils starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā “Sudraba zvani” (2007), 17. Starptautiskajā Adventes un Ziemassvētku mūzikas festivālā Prāgā (Čehija 2007), 8. Pasaules koru olimpiādē Rīgā (2014), III Eiropas koru olimpiādē un Nāciju Grand Prix Rīgā (2017).

Kora “Dzīne” dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs ir Aivars Gailis, diriģente Līvija Marta Reine.

Dziedātāja, mecosoprāns Irma Pavāre vokālo mākslu studējusi J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā prof. Anitas Garančas klasē un maģistra līmenī docētāja Krišjāņa Norveļa klasē.

Kopš 2008. gada Latvijas Nacionālās operas soliste, piedalās Operetes Fonda, kā arī New Latvian Ballet veidotajos uzvedumos un dažādos kamermūzikas un opermūzikas projektos Latvijā un Eiropā. Regulāri Irmas Pavāres balsi var dzirdēt Siguldas Opermūzikas svētkos un Latvijas koncertzālēs. Māksliniece muzicējusi arī kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Baroka orķestri Collegium Musicum Rīga; piedalījusies Cēsu Mākslas festivālā, Senās mūzikas festivālā u.c..

Paralēli mākslinieciskajai darbībai Irma Pavāre ir J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docētāja Kameransambļu un klavierpavadījuma katedrā un Rīgas Doma kora skolas pedagoģe, pasniedzot solo dziedāšanu un vokālo ansambli vidusskolas klasēm.

Inita Āboliņa studējusi akordeona spēli J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie docenta Jurija Rižova. Muzicējusi kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestri, kamerorķestri Sinfonietta Rīga, akadēmisko kori “Latvija”, kamerkori “Ave Sol”, dažādiem akadēmiskās, populārās un teātra mūzikas māksliniekiem, kā arī piedalījusies kamermūzikas projektos. 2013. gadā ieguvusi Lielo Mūzikas balvu tango izrādes Cantando y Amando sastāvā kategorijā Gada uzvedums. Pirmatskaņojusi Latvijā Astora Pjacollas Koncertu bandoneonam un stīgu orķestrim (Jelgavas kamerorķestris) un Koncertu bandoneonam, ģitārai un stīgu orķestrim (Kaspars Zemītis/ Ventspils kamerorķestris), kā arī Kārļa Lāča Rīgas tango (LNOB). Dažādu kultūras projektu ietvaros koncertējusi ASV, Kanādā, Austrālijā, Itālijā, Spānijā, Vācijā, Francijā, Portugālē, Grieķijā, Krievijā, u.c..

Felisita La Rozē (Felisitas La Rosée) dzimusi 1997. gadā Heidelbergā (Vācijā). Felisita spēlē klavieres kopš septiņu gadu vecuma. Klavierspēli apguvusi pie pedagoģes Patrīcijas R. Šūbertas, bet kopš 2009. gada mācījusies profesora Pētera Eicera klavierspēles klasē Karlsrūē. Piedalījusies konkursos, ir federālā mūzikas konkursa “Jugend musiziert” balvas ieguvēja. Felisita koncertējusi gan Vācijā, gan Kolumbijā kopā ar Manheimas Universitātes orķestri. Pašlaik Felisita La Rozē studē medicīnu Rīgas Stradiņa universitātē Latvijā.

Diriģents Artūrs Gailis koncertējis Latvijā, Igaunijā un Vācijā, uzstājoties ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kamerorķestri Sinfonietta Rīga, Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestri, Philips simfonisko orķestri, kamerorķestri Sinfonia Concertante, Baltijas akadēmiju orķestri un citiem.

Artūrs Gailis ir orķestra “B-Sharp” dibinātājs un pašreizējais mākslinieciskais vadītājs. Diriģēšanas prasmes papildinājis Pāvo Jervi, Leonīda Grīna, Nēmes Jervi, Kristjana Jervi, Paula Megi, Rosena Milanova un Luca Kēlera meistarklasēs

2015. gadā Artūrs Gailis regulāri asistējis Pāvo Jervi vadītajos mēģinājumos un koncertos. Bijis diriģenta Andra Pogas asistents Osvaldo Golihova operas “Ainadamar” iestudējumā Cēsu mākslas festivālā, kas 2017. gadā ieguva Lielo Mūzikas balvu kā Gada iestudējums.

Līdzās klasiskajam repertuāram Artūrs Gailis ir pieredzējis un entuziastisks mūsdienu mūzikas interprets, diriģējot daudzu savu laikabiedru kompozīcijas, kā arī pirmatskaņojot Annas Ķirses, Līvas Blūmas, Margaritas Gapčenko un Aigara Raumaņa skaņdarbus.

Nācis no mūziķu ģimenes, Artūrs Gailis savu pirmo augstāko izglītību ieguvis alta spēlē – 2010. gadā bakalaura grāds J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un 2012. gadā maģistra grāds Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmijā. Kā kamermūziķis vairāku vietēju un starptautisku konkursu laureāts. Šobrīd – Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestra mūziķis. 2017. gadā Artūrs Gailis ieguvis bakalaura grādu simfoniskā orķestra diriģēšanā J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā prof. Viestura Gaiļa klasē un pašlaik turpina diriģēšanas studijas maģistrantūrā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “mini top!” Alejas ielā 7A, Kocēnos,Kocēnu novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 470-700 (bruto). Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs KOCĒNOS. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 7A, Kocēni, Kocēnu pag., Kocēnu nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-28 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA „Padtex Insulation” ir uzņēmums, kas ražo siltumu izolējošus materiālus karstu detaļu (krāni, caurules, motori, turbīnas) nosegšanai. Uzņēmumam paplašinoties un palielinot ražošanas apjomus, aicinām savā komandā pievienoties KONSTRUKTORUS (profesijas kods 2141 18) Tava darba apraksts: izgatavot produktu rasējumus atbilstoši klientu un tehnoloģiskām prasībām; veikt aprēķinu un projektēšanas darbus ar specializētām datorprogrammām; izstrādāt rūpnieciskās produkcijas dizaina failus; piedalīties pieprasījumu apstrādes, ražošanas, tehniskās uzraudzības, izstrādājumu pilnveidošanas un realizācijas procesos. Mūsu prasības kandidātiem: darba pieredze darbā ar specializētām projektēšanas un rasēšanas datorprogrammām (AutoCAD, Creo); precizitāte, atbildības sajūta, spēja radoši pieiet darbam, gatavība pilnveidoties profesionāli un intelektuāli; vēlama augstākā tehniskā izglītība (pieļaujama – profesionālā vidējā izglītība vai atbilstošas jomas students); gatavība doties apmācībās ārzemēs. Mēs piedāvājam: iespējas pilnveidot darbam nepieciešamās praktiskās prasmes un savas profesionālās zināšanas pieredzējušā kolektīvā; stabilu darba vietu Valmierā; konkurētspējīgu atalgojumu 1350 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas, veselības apdrošināšanu; labus darba apstākļus; atsaucīgus kolēģus un darbu lieliskā komandā. CV ar norādi “Konstruktors” gaidīsim līdz 2019.gada 30.novembrim uz e-pastu alise@padtex.lv vai iesniedzot personīgi Cempu ielā 27, Valmierā, LV-4201. Tālrunis informācijai 22418808. Par atlases rezultātiem informēsim uz atlases tikšanos uzaicinātos kandidātus. Profesija: KONSTRUKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 27, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-30 Darba sākšanas datums: 2020-01-01 Kontaktpersona: CV ar norādi “Konstruktors” sūtīt uz alise@padtex.lv vai iesniegt personīgi, t.22418808 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

 Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Viestura vidusskola (turpmāk – Skola) aicina darbā direktora vietnieku izglītības jomā (audzināšanas darbā) (0.75 darba slodzes) Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Kā pilsēta nevar pastāvēt bez iedzīvotājiem, tā pašvaldība - bez izglītotiem, lojāliem un atsaucīgiem darbiniekiem. Ja Tev ir vēlme: · nodrošināt mācību procesa organizēšanu Skolā saskaņā ar izvirzītajiem Skolas uzdevumiem un vērtībām; · vadīt, plānot, organizēt Skolas audzināšanas darbu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; · nodrošināt Skolas audzināšanas programmas izstrādi, koordinēt un pārraudzīt tās izpildi un organizēt Skolas ārpusstundu darbu; · apkopot un analizēt informāciju, gatavot pārskatus un ziņojumus par audzināšanas darbu Skolā; · koordinēt klašu audzinātāju darbu; · apzināt un popularizēt metodiskos materiālus un pedagogu darba pieredzi audzināšanas darbā; · atbalstīt un konsultēt izglītojamo pašpārvaldes darbību; · veicināt Skolas tradīciju saglabāšanu un pilnveidošanu un tēla veidošanu; · nodrošināt drošu, pozitīvu un psiholoģiski labvēlīgu vidi Skolā; · rūpēties par izglītojamo drošību un Skolas iekšējās kārtības noteikumu ievērošanu; · atbilstoši darba pienākumiem piedalīties pedagoģiskās padomes sēžu sagatavošanā un organizēšanā; un ja Tev ir: · atbilstoša izglītība, kā arī atbilstība Bērnu tiesību aizsardzības likumā, Izglītības likumā noteiktajām prasībām un Ministru kabineta noteikumiem Nr.569; · vēlama vismaz trīs gadu pieredze līdzīgā amatā pēdējo piecu gadu laikā; · Valsts valodas prasme augstākajā līmenī; · spēja strādāt patstāvīgi, pieņemt lēmumus un prasme rīkoties nestandarta situācijās; · labas komunikācijas, sadarbības un motivēšanas prasmes; · pieredze izglītības jomu reglamentējošo tiesību aktu pārzināšana; · jaunāko izglītības un pedagoģijas jomu aktualitāšu pārzināšana un prasme pielietot darbā; · precizitāte un atbildība darbā; · labas prasmes darbā ar MS Office programmatūrām; mēs piedāvājam: · darbu radošā, draudzīgā kolektīvā; · stabilu, sakārtotu darba vidi; · atalgojumu 1300 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas (par pilnu darba slodzi); · sociālās garantijas. Pieteikuma vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz uldis.jansons@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras Viestura vidusskolas kancelejā, adrese: Viestura aleja 3, Valmiera, ar norādi „Direktora vietnieka vakancei”, līdz 2019.gada 28. novembrim plkst.17:00. Tālrunis papildu informācijai: 29286619. Iesniegtos personas datus Skola izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: VADĪTĀJA VIETNIEKS /DIREKTORA VIETNIEKS /IZPILDDIREKTORS (IZGLĪTĪBAS JOMĀ) Darba vietas adrese: LATVIJA, Viestura aleja 3, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2019-11-28 Kontaktpersona: Piet.vēst., CV, augst.izgl.dok.kopiju ar norādi sūtīt uz uldis.jansons@valmiera.edu.lv

Mūsu partneri