Valmieras Ziņas

Valmierā notiek nevalstisko organizāciju reģionālā konference

Lasīšanas laiks: 3 min

Šodien, 14.maijā Valmierā, viesnīcā “Wolmar” notiek biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” (LPA) rīkotā reģionālā konference “2014:atskaites punkts NVO attīstībā”, kurā piedalās vairāki pašvaldību, biedrību, nodibinājumu, uzņēmēju un valsts iestāžu pārstāvji, portāls “Valmieras Ziņas” novēroja pasākumā.

Kā portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja Latvijas Pilsoniskās alianses vadītāja Inta Šimanska, informatīvās konferences mērķis ir pārrunāt nevalstisko organizāciju (NVO) sektora līdzšinējo attīstību un saprast – kādi ir pēdējo gadu izmaiņu iemesli. “Kopējais organizāciju skaits Vidzemē ir audzis, bet ir dažas pašvaldības, kurās ir kritums, piemēram,

Valmierā organizāciju skaits, ja procentuālo dalījumu reģionā salīdzina ar 2011.gada rezultātiem, ir krities par 2%.

Līdzīgi ir arī Alūksnē.”

Pēc I.Šimanskas teiktā, šodien konferencē piedalās gan Valmieras, gan Alūksnes NVO un pašvaldību pārstāvji, lai kopīgi censtos diskutēt un izprast – kādi varētu būt bijuši NVO skaita samazinājuma iemesli. “Viens, protams, ir iedzīvotāju aizplūšana, bet otrs, iespējams, ir tas, ka nevar visu laiku tikai dibināt jaunas organizācijas un tās ir arī jānotur,” atzina I.Šimanska.

Kā konferences dalībniekiem pastāstīja nodibinājuma “Alūksnes un Apes Novadu fonds” un Alūksnes NVO atbalsta centra pārstāve Dzintra Zvejniece,

viens no veidiem, kā pašvaldība var atbalstīt NVO sektoru, ir NVO nama izveide.

Labais piemērs šādai praksei rodams Alūksnes novadā, kur pirms gada pašvaldība atvēlējusi ēku ar sešām telpām, kas paredzētas NVO brīvai izmantošanai. “Pastāvīgi centrā darbojas septiņas organizācijas, četras no tām uz darbu ikdienā šeit nāk katru dienu, bet citas reizi vai kādreiz vairākas reizes nedēļā. Telpās ir dators, kopētājs, un tās var izmantot ikviena organizācija,” piemēru klātesošajiem stāstīja Dz.Zvejniece.

Cits pašvaldību atbalsta veids nevalstiskajām organizācijām, pēc I.Šimanskas teiktā, esot normatīvo aktu interpetācija. “Viena pašvaldība nosaka, ka pašvaldības finansējumu projektu konkursos var saņemt visas organizācijas, cita, – ka tikai sabiedriskā labuma organizācijas,” skaidroja LPA pārstāve, savukārt Valsts kancelejas pārstāve Gunta Freimane portālam “Valmieras Ziņas” atzina, ka

NVO iespējas nereti patiesībā visvairāk ierobežo nevis pašvaldības, bet gan valsts pārvaldes pieņemto likumu un normatīvu fons. 

“Dažkārt ir ļoti jūtami dažādi administratīvie šķēršļi un birokrātija. Viena no Valsts kancelejas piedāvātajām lietām ir portāls www.mazaksslogs.gov.lv, kur katrs no mums var ierakstīt savu priekšlikumu – kā samazināt šo birokrātiju un administratīvo slogu ikvienam cilvēkam. Kaut pāris teikumos, īsā idejā ir iespējams aprakstīt katra paša prāt netaisnību un ierosināt labojumus,” norādīja G.Freimane.

Pēc I.Šimanskas teiktā, būtiska šīs konferences sastāvdaļa būšot arī informācija par topošā Latvijas NVO fonda izveidi. “Valdībā 1.oktobrī tiks iesniegta koncepcija NVO fonda izveidei, bet Jau maija beigās Kultūras ministrija rīkos pirmās darba grupas sanāksmi, kurā piedalīsies ministrijas un NVO nozares pārstāvji, lai diskutētu par fonda atbalstāmajām darbības jomām, finansējumu, praktisku fonda organizāciju un citiem jautājumiem,” norādīja LPA pārstāve.

Pēc G.Freimanes teiktā, – 

NVO fonda izveide ir svarīga visām organizācijām. Tā būs turpmākā iespēja organizācijām organizēti saņemt finansējumu no valsts budžeta.

“Prieks, ka šis vilciens ir izkustējies un jācer, ka būs arī politiskā griba to atbalstīt.”

Pēc I.Šimanskas teiktā, konferences laikā dalībnieki diskutēs arī par priekšlikumiem, kā mērīt sabiedrības aktivitāti, neizslēdzot no kopējā skaita arī tos, kuri, lai arī nav iesaistījušies draudzēs, biedrībās un nodibinājumos, tomēr aktīvi piedalās ziedošanas akcijās, parakstās zem vēstulēm pašvaldībām, dodas vēlēt un citādi līdzdarbojas.

Konferencē dienas laikā piedalīsies arī Valmieras pilsētas pašvaldības izpilddirektora vietniece Evija Voitkāne, Alūksnes novada pašvaldības deputāte Jana Zilkalne, biedrības “Aicinājums Tev” pārstāve Mārīte Rozentāle, Saeimas deputāte Daina Kazāka un citi pieaicinātie viesi. 

LPA ir NVO interešu aizstāvis sarunās ar valdību un parlamentu par sektora vajadzībām. Aliansē patlaban darbojas nedaudz vairāk nekā 130 biedri un juridiskas personas. LPA rīko konsultācijas, seminārus un konferences, lai diskutētu un palīdzētu NVO sektoram augt, attīstīties un paust savas intereses sabiedrībā.

 Šobrīd Latvijā kopumā ir jau vairāk nekā 18 600 NVO.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā  Galveno speciālistu metodiķi uz nenoteiktu laiku Piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 1248 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes termiņa, papildatvaļinājums) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt pieaugušo izglītības (pilnveides, tālākizglītības, neformālās izglītības, meistarklašu, darbnīcu) programmas un to īstenošanu Izstrādāt pieaugušo izglītības mācību priekšmetu, moduļu programmas, tematiskos plānus Sagatavot dokumentāciju pieaugušo izglītības resursu centra sniegto pakalpojumu nodrošināšanai (e-klase, edy365.com, akti, līgumi, rīkojumi, atskaites, sarakstes dokumentācija) Plānot pieaugušo izglītības publicitāti un īstenot reklāmas pasākumus izglītojamo piesaistei Prasības pretendentam: · Pirmā līmeņa profesionālā augstākā vai augstākā izglītība (vēlams uzņēmējdarbībā, ekonomikā, vadības zinātnēs) Vēlama praktiskā darba pieredze pieaugušo izglītības jomā Par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze mācību darba satura un mācību priekšmeta didaktikas pārzināšana Labas prasmes lietvedībā Valsts valodas prasme augstākajā līmenī Labas komunikācijas prasmes B kategorijas autovadītāja apliecība Tālrunis informācijai: Direktores vietniece Inga Zariņa-Bojāre 29191344 CV, motivācijas vēstuli un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Galvenā speciālista metodiķa vakancei” līdz 2024.gada 21.februārim plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: GALVENAIS SPECIĀLISTS METODIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-08 Darba sākšanas datums: 2024-04-09 Kontaktpersona: Inga Zariņa-Bojāre Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri