Valmieras Ziņas

Valmierā notiek Lielā Talka

Lasīšanas laiks: 2 min

Lielajā Talkā Valmierā šodien, 24.aprīlī, valmierieši pieteikuši vienpadsmit talkas. Notiek gan labiekārtošanas, gan atkritumu savākšanas talkas. Taču talkas Valmierā tiek rīkotas jau visu šo nedēļu, kā arī doties apkārtnes sakopšanā būs iespējams arī vēl rīt un vienmēr, kad ir šāda vēlme un vajadzība.

Aktīvas ir vairākas iedzīvotāju grupas, kurām rūp savas tuvākās apkārtnes labiekārtošana un sakopšana un kas ik gadu iesaistās pilsētas sakopšanā. Kā ik gadu, valmierieši var piebiedroties Misu apkaimes solo, duo vai ģimenes talkā, kur atkritumi tiek vākti gan Paula Valdena un Brenguļu ielu ceļmalās, gan meža takās uz Gaujas krastu Pauku priedēs līdz Misas garāžām. Ikgadējā talka tiek rīkota arī Brūkleņu, Vairogu un Kadiķu ielu teritorijās, kur tiek vākti atkritumi grāvmalās un tuvumā esošajā mežā. Atkritumu savākšanā iesaistās vairākas šajās ielās dzīvojošās ģimenes. Arī Jāņparka, Slokas un Mednieku ielas apkaimes iedzīvotājiem, kā ik gadu, rūp tuvākās teritorijas sakopšana,  tiek iztīrītas gan grāvmalas, gan tuvākais mežs.

Mežus kopj arī Valmieras apkaimē esošo dārzkopības kooperatīvu iedzīvotāji, izdarot lielu darbu gadiem krājušos atkritumu savākšanā.  Kaimiņu talkas notiek arī pie daudzdzīvokļu mājām un iestādēm: tiek stādīti krūmiņi, sakopta teritorija Andreja Upīša ielā, Beātes ielā. Notiek arī labiekārtošanas un atkritumu savākšanas talka tieši pie Gaujas, valmieriešu lokāli iecienītā atpūtas vietā.

Teritorijas sakopšanā Lielās Talkas nedēļā iesaistījās arī vairākas organizācijas: tika sakopta nevalstisko organizāciju mājas apkārtne Garajā ielā 10, teritorija pie Universum mūzikas un mākslas pamatskolas, mežs Sajūtu parka teritorijā. Sporta klubs FC Gauja atjaunoja futbola vārtu konstrukcijas Valmieras Viestura vidusskolas sporta laukumā. Savukārt vienība “Laivu nams – Valmiera”, Vidzemes sporta asociācijas airēšanas slalomisti, izmantojot savu priekšrocību – iespēju pārvietoties ar laivu –, no atkritumiem atbrīvoja Dzelzs tilta pār Gauju  ūdenī esošā balsta pakāji.

Pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Valmieras Tūrisma informācijas centru ikvienam solo, duo un ģimenes lokā talkot gribētājam šogad piedāvā izstaigāt pilsētas pārgājiena maršrutu “Starp četriem Valmieras tiltiem” un vākt Gaujas krastu mežos esošos atkritumus.

Lai piepildīto maisu nodošana un savākšana būtu pēc iespējas ērtāka un pieejamāka, dabā ir marķēti un Lielās Talkas mājaslapā reģistrēti kopā 20 oficiālie maisu atstāšanas punkti. Marķētie punkti būs pieejami visu nedēļas nogali.

Dabā un mežā nokļuvušie atkritumi šajā pavasarī atrodami daudzviet. Ikviena pilsētas sakopšanas iniciatīva ir nozīmīga tīrai videi un patīkamākai dzīvošanai. Ir daudz labo darbu, kas tiek darīti arī klusībā, bez plašas publicitātes. Paldies ikvienam, kurš rūpējas un sniedz ieguldījumu, lai Valmiera būtu atkal tīra un sakopta!

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (profesiju klasifikatora kods 5312 01), darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) uz noteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām (C līmenis); • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu no 520 EUR līdz 620 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 8.decembrim personīgi (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv Tālrunis papildu informācijai: 64207544 vai 64281559. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-08

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz nenoteiktu laiku aicina darbā remontstrādnieku (1,0 slodzes). Ja Jūs vēlaties: • veikt ikdienas sanitārtehniskos, galdniecības, elektromontāžas, kosmētiskos un remontu darbus; • veikt telpu uzturēšanu, mēbeļu, inventāra pārvietošanu, citus remontdarbus un saimnieciskus darbus; • dažāda cita inventāra, priekšmetu, ierīču u.c. uzstādīšanu un remontdarbus; un Jums ir:   mēs piedāvājam: • atalgojumu 505 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras sākumskolā, L.Paegles ielā 40A, Valmierā, Valmieras novadā, līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.12.00. Tālrunis papildu informācijai: 64223208. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Iestāde) uz noteiktu laiku aicina darbā izglītības psihologu uz 0.5 likmēm. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Iestādes atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • atalgojumu 900 EUR par 1 (vienu) likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „ Izglītības psihologs/-ģe” līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224737. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Mūsu partneri