Valmieras Ziņas

Valmierā notiek Lielā Talka

Lielajā Talkā Valmierā šodien, 24.aprīlī, valmierieši pieteikuši vienpadsmit talkas. Notiek gan labiekārtošanas, gan atkritumu savākšanas talkas. Taču talkas Valmierā tiek rīkotas jau visu šo nedēļu, kā arī doties apkārtnes sakopšanā būs iespējams arī vēl rīt un vienmēr, kad ir šāda vēlme un vajadzība.

Aktīvas ir vairākas iedzīvotāju grupas, kurām rūp savas tuvākās apkārtnes labiekārtošana un sakopšana un kas ik gadu iesaistās pilsētas sakopšanā. Kā ik gadu, valmierieši var piebiedroties Misu apkaimes solo, duo vai ģimenes talkā, kur atkritumi tiek vākti gan Paula Valdena un Brenguļu ielu ceļmalās, gan meža takās uz Gaujas krastu Pauku priedēs līdz Misas garāžām. Ikgadējā talka tiek rīkota arī Brūkleņu, Vairogu un Kadiķu ielu teritorijās, kur tiek vākti atkritumi grāvmalās un tuvumā esošajā mežā. Atkritumu savākšanā iesaistās vairākas šajās ielās dzīvojošās ģimenes. Arī Jāņparka, Slokas un Mednieku ielas apkaimes iedzīvotājiem, kā ik gadu, rūp tuvākās teritorijas sakopšana,  tiek iztīrītas gan grāvmalas, gan tuvākais mežs.

Mežus kopj arī Valmieras apkaimē esošo dārzkopības kooperatīvu iedzīvotāji, izdarot lielu darbu gadiem krājušos atkritumu savākšanā.  Kaimiņu talkas notiek arī pie daudzdzīvokļu mājām un iestādēm: tiek stādīti krūmiņi, sakopta teritorija Andreja Upīša ielā, Beātes ielā. Notiek arī labiekārtošanas un atkritumu savākšanas talka tieši pie Gaujas, valmieriešu lokāli iecienītā atpūtas vietā.

Teritorijas sakopšanā Lielās Talkas nedēļā iesaistījās arī vairākas organizācijas: tika sakopta nevalstisko organizāciju mājas apkārtne Garajā ielā 10, teritorija pie Universum mūzikas un mākslas pamatskolas, mežs Sajūtu parka teritorijā. Sporta klubs FC Gauja atjaunoja futbola vārtu konstrukcijas Valmieras Viestura vidusskolas sporta laukumā. Savukārt vienība “Laivu nams – Valmiera”, Vidzemes sporta asociācijas airēšanas slalomisti, izmantojot savu priekšrocību – iespēju pārvietoties ar laivu –, no atkritumiem atbrīvoja Dzelzs tilta pār Gauju  ūdenī esošā balsta pakāji.

Pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Valmieras Tūrisma informācijas centru ikvienam solo, duo un ģimenes lokā talkot gribētājam šogad piedāvā izstaigāt pilsētas pārgājiena maršrutu “Starp četriem Valmieras tiltiem” un vākt Gaujas krastu mežos esošos atkritumus.

Lai piepildīto maisu nodošana un savākšana būtu pēc iespējas ērtāka un pieejamāka, dabā ir marķēti un Lielās Talkas mājaslapā reģistrēti kopā 20 oficiālie maisu atstāšanas punkti. Marķētie punkti būs pieejami visu nedēļas nogali.

Dabā un mežā nokļuvušie atkritumi šajā pavasarī atrodami daudzviet. Ikviena pilsētas sakopšanas iniciatīva ir nozīmīga tīrai videi un patīkamākai dzīvošanai. Ir daudz labo darbu, kas tiek darīti arī klusībā, bez plašas publicitātes. Paldies ikvienam, kurš rūpējas un sniedz ieguldījumu, lai Valmiera būtu atkal tīra un sakopta!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VAIDAVA CERAMICS ir strauji augošs ģimenes uzņēmums, kas kopš 1980.gada ražo skaistus un funkcionālus dizaina traukus no tīra Latvijas māla. Apvienojot vēsturisko keramikas veidošanas gaitu un ilgtspējīgu dizainu, ražojam produktus eksportam un vietējam tirgum. Lai sasniegtu izvirzītos mērķus un stiprinātu ražošanas komandu aicinām darbā: FORMĒŠANAS MEISTARU darbs uz nenoteiktu laiku, Ezera ielā 2, Vaidavā Piedāvājam: - Nepieciešamo amata apmācību (iepriekšēja pieredze nav nepieciešama) - Darbu nelielā un saliedētā komandā - Iespēju profesionāli augt kopā ar uzņēmumu - Iespēju radīt skaistus traukus no Latvijas sarkanā māla - Dinamisku un interesantu darba ritmu - Transporta kompensāciju līdz darbavietai - Normālu darba laiku (08:00-17:00), kalendārās brīvdienas un regulārus atvaļinājumus - Atalgojumu no 6.00 EUR stundā, pirms nodokļu nomaksas Sagaidām: - Vidējo izglītību - Precizitāti un augstu atbildības sajūtu - Vēlmi apgūt jaunas prasmes un zināšanas - Spēju strādāt komandā un patstāvīgi pieņemt lēmumus Galvenie pienākumi: - Trauku izgatavošana uz formēšanas virpas - Trauku apstrāde pēc formēšanas procesa - Trauku kvalitātes kontrole Sūti CV ar norādi “Formēšanas meistars” uz darbs@vaidava.lv. Vairāk par mums #vaidavaceramics Facebook, Instagram un www.vaidava.lv. SIA “VAIDAVA CERAMICS”, Reģ.Nr. 44103003533. Sīkāka informācija pa telefonu +371 27895460. Profesija: PODNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ezera iela 2, Vaidava, Vaidavas pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-10-21 Kontaktpersona: Matīss Šalmis Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri