Valmieras Ziņas

Valmierā nojauc nepabeigto daudzdzīvokļu ēku

Valmierā, Stacijas ielā 8a sākušies nepabeigtās daudzdzīvokļu mājas nojaukšanas darbi, novēroja portāls “Valmieras Ziņas”.

Valmieras pilsētas pašvaldība speciāliste zemes nomas jautājumos Anda Saliņa informēja, ka ēka pēdējos gados vairākkārt mainījusi īpašnieku, pašlaik tā pieder SIA “BSK serviss”.

Valmieras pilsētas galvenais būvinspektors Juris Mellēns pastāstīja, ka daudzdzīvokļu māju sākts būvēt astoņdesmito gadu beigās. Mainoties, politiskajai varai un īpašniekiem, ēkas celtniecība netika pabeigta. Pirms aptuveni desmit gadiem Valmieras pilsētas būvvaldē apstiprināts ēkas celtniecības pabeigšanas būvprojekts, taču tas netika īstenots.

“Laika zobs ir darījis savu. Pašlaik ēku vairs nav iespējams pabeigt, tādēļ vienīgais iespējamais risinājums bija to nojaukt.

Pašvaldības vidi degradējošu ēku (būvju) un nekoptu teritoriju apzināšanas komisija vairākkārt izskatījusi jautājumi par šo graustu, mudinot īpašnieku rīkoties.  Lai piespiestu sakopt īpašumu, tika noteikts trīs reizes lielāks nekustamā īpašuma nodoklis. Beidzot vezums ir izkustējies no vietas. Prieks, ka Valmierā būs par vienu sakoptu vietu vairāk.”

J.Mellēns stāsta, ka lielu ēku nojaukšana Valmierā notikusi jau iepriekš, piemēram, AS “Valmieras stikla šķiedra” un SIA “Triāls” teritorijā, taču demontāžas darbus nav bijis iespējams vērot plašākai publikai. Pēc viņa vērtējuma, salīdzinot ar īpašumu vērtību, daudzdzīvokļu ēkas demontāža nav pārāk dārga, jo būvgružus ir iespējams pārstrādāt, atgūstot daļu ieguldīto līdzekļu. Nojaucot ēku, zemes gabala vērtība tikai pieaugšot, jo tas atrodas izdevīgā vietā, un nebūs vairāk apgrūtinājuma, kas liedza to pārdot vai pilnvērtīgi izmantot.

Kā informēja A.Saliņa, tuvākajā laikā plānots nojaukt vēl vienu graustu – koka ēku Stacijas ielā 46. 

Video: Vidzemes televīzija / LTV

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “BEST WOOD Europa” aicina darbā apkures/ katlu KURINĀTĀJU. Darba apraksts: Apkures iekārtu apkalpošana, kurināšana. Sekot apkures iekārtu kontroles aparatūras rādītājiem saskaņā ar katlu ekspluatācijas noteikumiem un instrukcijām. Sekot apkures iekārtu armatūru, cirkulācijas sūkņu, dūmsūkņa, skursteņa un dūmvadu tehniskajam stāvoklim un to drošai ekspluatācijai. Veikt apkures iekārtu uzturēšanu pastāvīgā darba kārtībā. Fiksēt uzskaites datus reģistrācijas žurnālos. Prasības kandidātiem: Augsta atbildības sajūta. Apkures krāšņu/ katlu kurinātāja sertifikāts/operatora apliecība. Pieredze profesijā. Uzņēmums piedāvā: Stabilu darba vietu. Konkurētspējīgu atalgojumu. Daļēji apmaksātas pusdienas. Apmaksātus ceļa izdevumus no Valmieras. Ražotnes atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads, LV-4245. Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks. Darba laika veids: maiņu darbs. Alga: EUR 4,25 bruto stundā (papildus piemaksas par apzinīgi veiktu darbu). Pieteikšanās: sūtīt CV norādi “Kurinātājs_Brenguļi” uz e-pastu bwe@bwe.lv līdz 2019.gada 27.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 24966076. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: APKURES /KRĀŠŅU KURINĀTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Zālītes, Brenguļu pag., Beverīnas nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-27 Kontaktpersona: CV ar profesijas norādi sūtīt uz e-pasta adresi bwe@bwe.lv, t. 24966076.

Mūsu partneri