Valmieras Ziņas

Valmierā nojauc nepabeigto daudzdzīvokļu ēku

Valmierā, Stacijas ielā 8a sākušies nepabeigtās daudzdzīvokļu mājas nojaukšanas darbi, novēroja portāls “Valmieras Ziņas”.

Valmieras pilsētas pašvaldība speciāliste zemes nomas jautājumos Anda Saliņa informēja, ka ēka pēdējos gados vairākkārt mainījusi īpašnieku, pašlaik tā pieder SIA “BSK serviss”.

Valmieras pilsētas galvenais būvinspektors Juris Mellēns pastāstīja, ka daudzdzīvokļu māju sākts būvēt astoņdesmito gadu beigās. Mainoties, politiskajai varai un īpašniekiem, ēkas celtniecība netika pabeigta. Pirms aptuveni desmit gadiem Valmieras pilsētas būvvaldē apstiprināts ēkas celtniecības pabeigšanas būvprojekts, taču tas netika īstenots.

“Laika zobs ir darījis savu. Pašlaik ēku vairs nav iespējams pabeigt, tādēļ vienīgais iespējamais risinājums bija to nojaukt.

Pašvaldības vidi degradējošu ēku (būvju) un nekoptu teritoriju apzināšanas komisija vairākkārt izskatījusi jautājumi par šo graustu, mudinot īpašnieku rīkoties.  Lai piespiestu sakopt īpašumu, tika noteikts trīs reizes lielāks nekustamā īpašuma nodoklis. Beidzot vezums ir izkustējies no vietas. Prieks, ka Valmierā būs par vienu sakoptu vietu vairāk.”

J.Mellēns stāsta, ka lielu ēku nojaukšana Valmierā notikusi jau iepriekš, piemēram, AS “Valmieras stikla šķiedra” un SIA “Triāls” teritorijā, taču demontāžas darbus nav bijis iespējams vērot plašākai publikai. Pēc viņa vērtējuma, salīdzinot ar īpašumu vērtību, daudzdzīvokļu ēkas demontāža nav pārāk dārga, jo būvgružus ir iespējams pārstrādāt, atgūstot daļu ieguldīto līdzekļu. Nojaucot ēku, zemes gabala vērtība tikai pieaugšot, jo tas atrodas izdevīgā vietā, un nebūs vairāk apgrūtinājuma, kas liedza to pārdot vai pilnvērtīgi izmantot.

Kā informēja A.Saliņa, tuvākajā laikā plānots nojaukt vēl vienu graustu – koka ēku Stacijas ielā 46. 

Video: Vidzemes televīzija / LTV

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

MERKURITA LV SIA Uzņēmums un preču zīme MERKURITA tika izveidota 2003. gadā. Jau vairāk kā 10 gadus MERKURITA veiksmīgi darbojas Latvijā, Lietuvā, Krievijas Federācijā. Mūs, MERKURITA LV komandu, apvieno vēlme ar savu ikdienas darbību Latvijas iedzīvotājiem piedāvāt un atklāt to, ka patiesībā IR LIETAS, kas rūpējās par mums ik dienu un, kas īpaši svarīgi, ik nakti – produkcija, kas labvēlīgi ietekmē veselību un dzīves kvalitāti: augstvērtīgi vilnas izstrādājumi un magnētiskā lauka terapijas produkti.  Sakarā ar uzņēmuma paplašināšanos "MERKURITA LV" aicina darbā TIRDZNIECĪBAS KONSULTANTUS/-ES VIDZEMES REĢIONĀ! Darba pienākumi: Izstrādājumu prezentēšana un komunikācija ar uzņēmuma klientiem Līgumu sastādīšana un preces piegāde Prasības kandidātiem: Labas komunikācijas spējas Vidējā vai augstākā izglītība Labprāt savā komandā aicinām arī cilvēkus ar dzīves pieredzi „B” kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto Mēs piedāvājam: Kvalitatīvas profesionālās apmācības Sakārtotu un labi organizētu darbu Augstu atalgojumu CV un pieteikuma vēstuli ar norādi "Konsultants" lūdzam sūtīt uz epastu: info@merkurita.lv līdz 19. jūlijam. Profesija: TIRDZNIECĪBAS PĀRSTĀVIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Vidzeme Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-07-19 Kontaktpersona: info@merkurita.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri