Valmieras Ziņas

Valmierā lielgabarīta atkritumu nodošanas akcija plānota vasaras beigās vai rudenī

Valmieras pilsētas pašvaldība un atkritumu apsaimniekotājs SIA “ZAAO” ir saņēmuši vairākus valmieriešu zvanus ar jautājumu par to, vai šogad Valmierā ir plānota lielgabarīta atkritumu nodošanas akcija. Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas dēļ lielgabarīta atkritumu akcija Valmierā šajā pavasarī netika organizēta, plānojot tās pārcelšanu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Ņemot vērā ārkārtējās situācijas šobrīd vēl līdz galam neizvērtēto ietekmi uz ekonomiku un pašvaldības budžetu, lielgabarīta atkritumu akciju Valmieras pilsētas pašvaldība plāno organizēt vasaras beigās vai rudenī. Līdz tam būs apzināts, cik daudz līdzekļu iespējams novirzīt akcijas finansēšanai, kādi būs akcijas norises noteikumi un norises ilgums.

Ikdienā Valmieras iedzīvotājiem ir vairāki veidi, kā var atbrīvoties no lielizmēra un būvniecības atkritumiem, negaidot konkrētus akcijas periodus:

  • iedzīvotājiem, kuriem ir noslēgts individuāls līgums par nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, ir iespēja nodot minētos atkritumus EKO laukumā Dzelzceļa ielā 5 ar pēcapmaksu, pēc cenrāža. Kad beigsies valstī izsludinātā ārkārtējā situācija, atsāksies skaidras naudas norēķini un lielgabarīta un būvniecības atkritumus EKO laukumā varēs nodot ikviens interesents;
  • daudzi iedzīvotāji lielgabarīta atkritumu kategorijā ieskaita arī neizjauktas nolietotas elektroierīces (ledusskapjus, plītis, veļas mazgājamās mašīnas utt.), kuras ikdienā visi var nodot bez maksas gan Dzelzceļa ielas, gan Beātes ielas EKO laukumos. Izjauktas elektroierīces ir lielgabarīta atkritumi, kas jānodod par maksu Dzelzceļa ielas EKO laukumā. Bez maksas abos EKO laukumā ikdienā var nodot arī vieglo auto mašīnu riepas (4 riepas no mājsaimniecības gadā, diametrā līdz 140 cm);
  • iepriekš piesakoties, iedzīvotāji paši var vest lielgabarīta atkritumus uz Daibes poligonu, pēc tur noteiktā cenrāža;
  • iedzīvotājiem ir iespēja pieteikt lielgabarīta un būvniecības atkritumu savākšanu ar kausu no mājsaimniecības, kraujot tos kaudzē brīvi piebraucamā vietā;
  • ir iespējams pasūtīt lielizmēra konteineru uzstādīšanu minēto materiālu savākšanai. Piedāvājums pieejams gan individuālām personām, gan vienojoties ieinteresētiem kaimiņiem, gan pakalpojumu var pieteikt daudzdzīvokļu māju apsaimniekotājs, kurš vienojies ar mājas iedzīvotājiem par šāda pakalpojuma izmantošanu konkrētā laika posmā.

Izdevīgāko piedāvājumu un ērtāko risinājumu lielgabarīta un būvniecības atkritumu nodošanai lūgums noskaidrot pie atkritumu apsaimniekotāja SIA “ZAAO” pa tālr.29225862 vai tālr.27330054. Par EKO laukuma pakalpojumiem konsultācijas pieejamas pa tālr.26132288.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri