Valmieras Ziņas

Valmierā karantīnas laikā darbu pārtrauc divas grupas PII “Kārliena” un vēl viena grupa PII “Ezītis”

Lasīšanas laiks: 2 min

Pēc pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) brīvprātīgas bērnu Covid-19 testēšanas, izmantojot siekalu materiālu, PII “Kārliena” Valmierā saslimšana konstatēta četriem bērniem, PII “Ezītis” – vienam bērnam. No 23.janvāra līdz 5.februārim karantīna noteikta PII “Kārliena” “Tauriņu” un “Zaķēnu” grupām, PII “Ezītis” – “Kāpēcīšu” grupai. PII “Ezītis” kopš 21.janvāra karantīnā ir jau divas grupas.  Abās iestādēs darbs tiek organizēts saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologu norādēm. Pārējās grupas PII “Kārliena” un PII “Ezītis” darbu turpina ierastajā režīmā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece.

18.janvārī PII “Kārliena” izglītības darbiniekiem veiktie siekalu testi visi bija negatīvi. Taču veicot 51 izmeklējumu vecāku pieteiktajiem bērniem, atklāti četri pozitīvi analīžu rezultāti. Slimības pazīmes bērniem netika novērotas. Savukārt no 87 PII “Ezītis” veiktajiem siekalu testiem bērniem, pozitīvs  rezultāts zināms vienam bērnam.

Lai ierobežotu Covid-19 izplatīšanos, Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar SPKC 15. un 18.janvārī veica izglītības iestāžu darbinieku testēšanu. Siekalu testu veikšanai bērniem Valmieras PII atsaucās arī 565 bērnu vecāki.

PII “Kārliena” un PII “Ezītis” ir nosūtījuši bērnu vecākiem SPKC sagatavotu informāciju par nosacījumiem bērniem, kuri ir kontaktpersonas un kuriem ir jāievēro mājas karantīna.

Atrodoties karantīnā, aicinām bērnu vecākus sekot līdzi bērnu un savam veselības stāvoklim, vērot, vai neparādās augšējo elpceļu saslimšanas pazīmes, paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, apgrūtināta elpošana u.c., un, parādoties simptomiem, telefoniski sazināties ar ģimenes ārstu par tālāko rīcību.

Karantīnā esošajiem:

  • uzturēties dzīvesvietā vai citā uzturēšanās vietā un kopā ar vecākiem būt pieejamiem saziņai un sadarbībai ar ģimenes ārstu un citām ārstniecības personām;
  • neveidot tiešus kontaktus ar citiem cilvēkiem (neuzņemt viesus, nedoties privātās vizītēs, uz izglītības iestādi, sabiedriskām un publiskām vietām un telpām, kur uzturas daudz cilvēku);
  • ievērot SPKC epidemiologa un ārsta norādījumus;
  • mājas karantīnu pārtraukt tikai ar ārstējošā ārsta atļauju.

Vienam no vecākiem, kuru bērns ir karantīnā, lai nodrošinātu bērna pieskatīšanu (nav iespējams to apvienot ar attālināto darbu vai mājsaimniecībā nav cita persona, kura varētu pieskatīt bērnu), jāsazinās ar ģimenes ārstu un jāatver B slimības lapa. Savukārt vienam no vecākiem, kuru bērns konkrētās grupas PII pirms karantīnas noteikšanas neapmeklēja (tātad bērns nav noteikts kā kontaktpersona) un kuram būtu tagad jāatsāk apmeklēt PII grupiņa, karantīnas laikā ir iespēja saņemt vienreizēju slimības palīdzības pabalstu. Vairāk informācijas šeit: https://www.vsaa.gov.lv/jaunakas-zinas/informacija-slimibas-palidzibas-pabalsta-sanemejiem/

Analīžu dati no pārējām PII vēl tiek apkopoti, lai lemtu par tālākām darbībām.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri