Valmieras Ziņas

Valmierā jauno mācību gadu uzsāk ap 4000 skolēnu, tostarp 367 pirmklasnieki

Jaunajā 2020./2021.mācību gadā Valmieras vispārizglītojošās skolās mācīsies aptuveni 4000 skolēni. Plānots, ka no tiem 367 būs pirmklasnieki, liecina Valmieras pilsētas pašvaldības provizoriskie dati.

Jaunais mācību gads iesācies, turpinoties Covid-19 pandēmijai, tādēļ 1.septembrī skolās nenotika visam kolektīvam kopīgi Zinību dienas pasākumi. Lai sadalītu skolēnu plūsmas, tika rīkoti atsevišķi sarīkojumi vairākām klašu grupām.

“Valmieras Ziņas” šogad viesojās Valmieras Valsts ģimnāzijā, kur tobrīd norisinājās Zinību dienas pasākums 7. – 9.klašu audzēkņiem. Skolēni, pedagogi un arī daži vecāki pulcējās Valmieras sākumskolas amfiteātrī. 

Pēc tradicionālā svinīgā brīža, izskanot Latvijas Valsts himnai, klātesošos uzrunāja ģimnāzijas direktors Artūrs Skrastiņš. Viņš pauda gandarījumu, ka Valmieras Valsts ģimnāzija iepriekšējo mācību gadu noslēdza ar augstiem rezultātiem eksāmenos, starp 30 valsts ģimnāzijām ierindojoties 9. vietā.

Direktors atklāja, ka simts gadus vecā ēka šajā mācību gadā būs maksimāli piepildīta, vairāk skolēnus uzņemt ģimnāzijā nav bijis iespējams. Šo mācību gadu ģimnāzijā uzsāk 417 audzēkņi. VVĢ būs vienīgā skola Valmierā, kurā paredzēts mācību procesu īstenot tikai klātienē.

Artūrs Skrastiņš pauda cerību, ka mācības klātienē izdosies īstenot visu mācību gadu. Lai to paveiktu, visam ģimnāzijas kolektīvam jābūt ļoti apzinīgam un disciplinētam, ievērojot noteiktos ierobežojumus. Liels izaicinājums skolēniem būs 20 minūšu laikā paspēt izstāvēt rindu pie kases un paēst pusdienas. Direktors arī atgādināja par distancēšanās ievērošanu starp dažādu klašu skolēniem un aicināja stingri ievērot higiēnu.

Skolēni tika iepazīstināti ar pedagogiem, kuri šajā mācību gadā pievienojušies ģimnāzijas kolektīvam.

Jauniešus uzrunāja arī Valmieras sākumskolas direktors Mārtiņš Vētra, novēlot veiksmīgu jauno mācību gadu. 

Noslēgumā izskanēja skolēnu sagatavotie muzikālie priekšnesumi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri