Valmieras Ziņas

Valmierā jau desmito gadu atzīmēs starptautisko akciju “Muzeju nakts”

17.maijā Valmierā jau desmito gadu tiks atzīmēta “Muzeju nakts 2014”, kurā valmieriešiem un pilsētas viesiem būs iespējams baudīt krāšņu un daudzveidīgu pasākumu programmu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Deičmane.

Jau ziņojām, ka Starptautiskās Muzeju nakts pasākumi Valmierā tiks atklāti ar ekskursiju “Dzintara saulriets Valmierā”.

Savukārt Valmieras muzejā no plkst.19 līdz 1 naktī apmeklētājiem būs iespēja bez maksas aplūkot vairākas izstādes, tostarp Kurzemes mākslinieku darbu izstādi, ekspozīciju “Mītiskā pasaule un fantāzijas tēli”, kā arī izstādi “Labu rītu, jauku dienu”, bet no plkst.19 līdz 23 apskatei būs atvērtas arī vairākas muzeja ekspozīcijas.

Pēc J.Deičmanes teiktā, šogad pasākumam Valmieras muzejs noteicis tēmu “Romantiskā nakts Valmierā”, tādēļ no plkst.19 līdz 22 visi interesenti varēs doties ekskursijā pa Valmieras romantiskākajām vietām, savukārt no plkst.20 līdz 23 ikviens Pilskalna ēkā varēs pastaigāties pa gaismas un mūzikas dārzu.

Šajā dārzā plkst.20.30 muzicēs Valmieras Mūzikas skolas audzēkņi, bet plkst.21.30 koncertu “Romances vienīgi jums” sniegs Viktors Kozlitins. Pēc J.Deičmanes teiktā, plkst.21 Pilsdrupu estrādē norisināsies vairāki romantiski konkursi – garākā skūpsta konkurss, romantiskākā atzīšanās mīlestībā un mīļvārdiņu konkurss.

Tāpat muzeja pagalmā no plkst.20 līdz 22 gaidāmas arī dažādas radošās darbnīcas, tostarp Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” vadītā Rožu darbnīca, traktiera-picērijas “Liepziedi un Rozmarīns” Sarkanā vīna darbnīca, kā arī gardā Saldumu darbnīca, savukārt Valmieras muzeja Izstāžu namā darbosies Zvaigžņu laboratorija Edītes Glāzeres un Santas Buivas vadībā.
Noslēgumā plkst.22.30 Pilsdrupu estrādē romantiskā nakts koncertā muzicēs Aina Boža un Aiva Tauriņa-Šariņa.

Pēc J.Deičmanes teiktā, Starptautiskās Muzeju nakts laikā tiks atjaunots pasākums “Uzņēmēju nakts”, kam būs dots īpašs nosaukums “Nakts iepirkšanās svētki 2014 Valmierā”. Tā laikā vairāk nekā 20 dažādi Valmieras uzņēmumi, piedāvājot atlaides, konkursus un balvas aicinās iedzīvotājus iegādāties savas preces. No plkst.18 līdz 23.30 laukumā pie tirdzniecības centra “Valleta” gaidāmas dažādas aktivitātes, savukārt plkst.23.30 Pilsdrupu estrādē notiks lielā noslēguma loterija.

Muzeju nakts laikā īpašas aktivitātes organizēs arī Valmieras drāmas teātris, piedāvājot režisora Jāņa Znotiņa un scenogrāfa Ričarda Millera radītu performanci par dzintara tematiku, un mākslas “Galerija Laipa”, kurā 17.maijā plkst.21 tiks atklātas četras dažādas izstādes – Guntara Sietiņa grafikas, Annas Rasmus skulptūras, Lauras Juhansones-Daugules fotogrāfijas un Kristīnes Urbanavičas gleznu miniatūras izstāde.

Jau ziņojām, ka Muzeju nakts tēma šogad ir sarkanais dzintars, simbolizējot vienu no Latvijas dārgumiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri