Valmieras Ziņas

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” sezonas mērķis – sasniegt Latvijas basketbola līgas pusfinālu

Jau informējām, ka “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbola komanda “Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgas pirmajā jaunās sezonas spēlē viesos ar ar 85:70 uzvarēja “Latvijas Universitāte” komandu. Trešdien, 7. oktobrī, Roberta Zeiles trenētie basketbolisti aizvadīs pirmo mājas spēli, samērojot spēkus ar spēcīgo BK “Ogre” komandu. Spēles sākums pulksten 19:00 Vidzemes Olimpiskajā centrā.

Sākoties “Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgas jaunajai sezonai, “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbola klubs informēja par komandas sezonas iecerēm un mērķiem.

Preses konferencē piedalījās “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbola kluba ģenerālmenedžeris Miks Balodis un komandas galvenais treneris Roberts Zeile, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš un AS “Valmieras Stikla šķiedra” valdes loceklis Ģirts Vēveris.

Jānis Baiks teica: “Visi esam izslāpuši pēc basketbola, jo iepriekšējā sezona nebeidzās tā kā gribētos. Visi saprotam, ka apstākļi nav tādi kādi tie bija iepriekšējās sezonās. Piesardzīgi, bet sākam jauno sezonu. Cilvēki ir noguruši no tās neziņas, jo visiem gribas sportot un just līdzi mūsu atbalstīto sportistu panākumiem. Tie blakus esoši apstākļi, diemžēl, nekur nepazudīs, bet sportistiem ir jāsporto un līdzjutējiem jājūt līdz. Tas ir kas tāds, kas mūs visus uzlādē un dod enerģiju. Ja sporta nav, tad jūtam, ka tas ļoti pietrūkst. Domāju, ka ļoti daudziem Valmierā basketbols šajā Covid-19 laikā pietrūka. Valmieras basketbolisti nekad nevienu spēli neatdod un cīnās līdz beigām. Lai mums aizraujoša jaunā basketbola sezona!”

Miks Balodis: “Pagājušajā sezonā bijām apmeklētākā komanda visos Latvijas komandu sporta čempionātos, tādēļ pateicos visiem mūsu aktīvajiem kluba līdzjutējiem. Lai gan pašreizējie apstākļi rada izaicinājumus, taču centīsimies šo latiņu noturēt arī jaunajā sezonā.”

Kluba ģenerālmenedžeris informēja, ka sastāva komplektācijas ziņā ir sasniegta lielākā daļu no izvirzītajiem mērķiem. Pašu izaudzinātais jaunais talants Valters Vēveris turpina slīpēt savu talantu Valmierā. Komandai piesaistīts Ervīns Jonāts. Komandas sastāvā palikuši iepriekšējā gada kodola spēlētāji Edmunds Elksnis, Klāvs Dubults, Jānis Engers, Valters Liepiņš un Kristers Elksnītis. Valmierā atgriezies Māris Ziediņš.

Miks Balodis pauda prieku, ka Valmieru kā vietu studijām un basketbola spēlei izvēlas jaunieši ne tikai no Vidzemes, bet arī no citām Latvijas vietām, tostarp Rīgas un Rēzeknes. 

Runājot par izvirzītajiem mērķiem, kluba ģenerālmenedžeris neslēpa, ka jaunajā sezonā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” vēlas saglabāt apmeklētākās basketbola komandas titulu, kas būs liels izaicinājums, ņemot vērā ierobežojumus, kas saistīti ar pandēmiju. Savukārt sportiskie mērķi Latvijas – Igaunijas basketbola līga ir iekļūt regulārās sezonas labāko astotniekā un spēlēt izslēgšanas spēlēs, bet Latvijas čempionātā – iekļūšana pusfinālā un cīņa par medaļām.

Jaunā turnīrā “Latvijas kauss” trešajā kārtā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” spēlēs ar  “Gulbenes Buku” un “Garkalnes Runču” pāra uzvarētāju. Miks Balodis ir pārliecināts, kā šo kārtu valmierieši pārvarēs, un nākamajā kārtā iespējamais pretinieks būs “Ogre”, kas būs liels izaicinājums komandai.

Miks Balodis informēja, ka jaunajā sezonā ir izmaiņas biļešu tirdzniecībā. Lai izvairītos no drūzmēšanās pie kases pirms spēles Vidzemes Olimpiskā centra vestibilā, līdzjutējus aicina iegādāties elektroniskās biļetes “Biļešu servisā”. Biļešu iegāde internetā ir drošāka un izdevīgāka. Līdz spēles dienai pulksten 15:00 pieaugušo biļetes “Biļešu serviss” kasēs un internetā varēs iegādāties par 4 eiro, bet pensionāri, skolnieki un studenti – par 2,40 eiro. Spēles dienā pēc plkst. 15:00 Vidzemes Olimpiskajā centrā pieaugušajiem biļetes maksās 5 eiro, pensionāriem, skolniekiem un studentiem – 3 eiro.

Roberts Zeile pastāstīja, ka komanda jaunajai sezonai sākusi gatavoties visai agri, un treniņu process bijis smags. Kā būtiskāko viņš minēja to, ka jaunajā sezonā ir izdevies saglabāt komandas kodolu. Pateicoties tam, ka budžets ir palicis iepriekšējā līmenī,  komandai piesaistīts Ervīns Jonāts, kā arī Valmierā atgriezies Māris Ziediņš. “Groza apakša ar šiem spēlētājiem kopā ar Klāvu Dubultu ir kļuvusi spēcīgāka,” piebilda treneris.

Ģirts Vēveris pauda prieku par Valmieras pašvaldības, Vidzemes Augstskolas un vietējo uzņēmēju vēlmi palīdzēt basketbola klubam. Arī “Valmieras Stikla šķiedra” ilgus gadus ir atbalstījusi basketbolu Valmierā. Taču pašlaik uzņēmums ir tiesiskās aizsardzības procesā. Ģirts Vēveris pauda cerību, ka drīz situācija mainīsies un tas ļaus atgriezties pie finansiālā atbalsta sniegšanas basketbola klubam. 

Gatis Krūmiņš uzsvēra, ka Vidzemes Augstskola kopā ar basketbola klubu ir jau deviņus gadus. Viņaprāt, šī sadarbība ir bijusi ļoti veiksmīga “Mērķtiecīgi strādājot ir rezultāts. Studentiem spēlējot basketbolu un iegūstot augstāko izglītību, tas ir ilgtspējīgs modelis.” ViA rektors uzsvēra basketbola kluba nozīmīgo ietekmi uz basketbola sistēmu veidošanos Valmierā. “Jā, nebija mūsu komanda čempioni sportiskā izteiksmē, bet skatoties uz līdzjutējiem, tā bija pirmā vieta. Viss darbs, kas tiek veikts ar jaunatnes basketbolu un apkārt laukumam veido šo ietekmi. No Vidzemes vien NBA spēlē vairāk basketbolisti nekā no Krievijas un Ķīnas kopā ņemti. Domāju, ka, pateicoties iedibinātajai sistēmai, šī situācija nemainīsies.”  

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri