“Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” savā laukumā piekāpjas “Avis Rapla”

Svētdien, 10.februārī, “Olybet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgā savās mājās neveiksmi piedzīvoja “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti, kuriem mača otrajā puslaikā nācās piekāpties Igaunijas vienībai “Avis Rapla” ar rezultātu 69:82.

Spēles rezultātu atklāja mājinieki, ar trīs punktu gājienu izceļoties Jānim Kaufmanim. Spēles turpinājumā līdz pirmās ceturtdaļas vidum tālmetienus viesu rindās realizēja Indreks Kajupanks un Svens Kaldre, tādējādi vadību pārņemot viesu komandai. Nepilnas divas minūtes pirms ceturkšņa izskaņas Igaunijas vienībai bija piecu punktu pārsvars, bet izrāvienu veica valmierieši. Oto Grīnbergs ar trīs punktu metienu izlīdzināja cīņas rezultātu, bet Toma Kohanova sarežģīts trejacis ļāva pēc aizvadītām desmit minūtēm vadībā būt tieši mājiniekiem – 21:18.

Otro spēles ceturksni ar pieciem pēc kārtas gūtiem punktiem ievadīja “Avis Rapla” amerikāņu saspēles vadītājs Dominiks Houkinss, kurš aizvadītajā mēnesī tika atzīts par visas līgas vērtīgāko mēneša spēlētāju. Tas lika vidzemniekiem nonākt iedzinējos. Ar precīziem metieniem pakaļdzīšanos centās noorganizēt Edmunds Elksnis, Māris Ziediņš un Valters Liepiņš, taču rezultātu izlīdzināt neizdevās. Valmierieši gan turējās tur pat aiz viesu komandas, lielajā pārtraukumā dodoties tikai ar divu punktu deficītu – 40:42.

Spēles lūzums notika mača otrā puslaika sākumā. “Avis Rapla” ar spiedienu uz groza apakšu guva punktus vairākos uzbrukumos pēc kārtas un vērā ņemami palielināja rezultāta starpību. Apturēt pretinieku izrāvienu ar tālmetienu mēģināja Elksnis, bet neatlaidīgā Ervīna Jonāta cīņa groza apakšā ļāva igauņiem iegūt otrā uzbrukuma iespējas un atkārtotus metienus. Viesu pārsvars trešajā periodā bija izaudzis līdz pat 13 punktiem, bet pirms ceturkšņa beigām Ervīns Ivanovs raidīja grozā tālmetienu, panākot rezultātu 58:68.

Lai kā valmierieši centās, tomēr noslēdzošajās desmit minūtēs spēles ritējumu mainīt neizdevās. “Avis Rapla” basketbolisti agresīvi strādāja uz bumbu pārķeršanu, piespiežot mājiniekus pielaist vairākas kļūdas. Tuvāk par astoņu punktu starpību Klāvam Dubultam vidzemniekus pietuvot neizdevās. Igaunijas vienība vēl līdz mača beigām veica vairākus nelielus izrāvienus un nodrošināja sev uzvaru, nostiprinoties izslēgšanas spēļu zonā. Līdz ar to VALMIERA GLASS ViA nācās piekāpties ar spēles beigu rezultātu 69:82.

Rezultatīvākais ar 14 gūtiem punktiem valmieriešu rindās bija Edmunds Elksnis, bet par punktu mazāk guva Klāvs Dubults. Viesu rindās latviešu uzbrucējs Ervīns Jonāts teju aizsniedzās līdz “double-double” rādītājiem, gūstot deviņus punktus un sakrājot 11 atlēkušās bumbas. Savukārt galveno pienesumu uzbrukumā ar 19 punktiem viesiem deva Dominiks Houkinss.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” – “Avis Utilitas Rapla” 69:82 (21:18, 19:24, 18:26, 11:14)

Elksnis 14, Dubults 13, Kaufmanis 12, Grīnbergs 6, Kohanovs 6, Engers 5, Liepiņš 4 (12 atl.b.), Ziediņš 4, Ivanovs 3, Riekstiņš 2, Ermansons.