Valmieras Ziņas

Valmierā atklāti jauni “Mākslas soliņi”

Sestdien, 28.aprīlī, Valmieras Mākslas dienu ietvaros Gaujmalā virs ziedu uzraksta “Valmiera” tika atklāti mākslinieku apgleznoti soliņi. Gleznojumus uz soliņu dēļiem izveidojuši mākslinieki Vija Zariņa, Kaspars Zariņš, Aivars Vilipsons un Aleksejs Naumovs.

“Mākslas soliņi” Valmieras ainavu papildinās jau trešo gadu. Pērn autorus iedvesmoja tēma “Mākslas dārzs”. Pie Valmieras Mūzikas skolas jau gadu “dzīvo” Paulas Zariņas-Zēmanes, kā viņa to raksturoja, “gaišs, krāsains un plaukstošs soliņš, uz kura apmeties tā pastāvīgais iedzīvotājs – mazais cilvēciņš”. Blakus ir Jura Dimitera darbs, atainojot vienu no viņa iecienītākajiem motīviem – sērkociņus. Savukārt pie Valmieras Mākslas vidusskolas ir Andra Vītoliņa apgleznots soliņš, māksliniekam pētot cilvēku izgudrojumu un dabas mijiedarbību.

Pirmie pieci Valmieras “Mākslas soliņi” ir Signes Vanadziņas “Ķiršu lietus” pie Valmieras Kultūras centra, Elitas Patmalnieces “Nakts klusā daba” pie Valmieras pilsdrupām, Patricijas Brektes “Gaujas garšas palete” Valterkalniņā un divi Valmieras Drāmas teātra komandas apgleznoti soliņi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri