Valmieras Ziņas

Valkas novada dome nav konsultējusies ar citām pašvaldībām par iespēju pievienot Trikātas un Ēveles pagastus

Jau informējām, ka Valkas novada domes deputāti ir atbalstījuši Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma projektā sākotnēji piedāvāto reformas modeli, kas paredz Valkas novadam pievienot Rūjienas un Naukšēnu novadus. Gadījumā, ja netiek atbalstīts likumprojektā piedāvātais modelis, tad pašvaldība iesaka Valkas novadu veidot no Valkas un Strenču novados esošajām pilsētām un pagastiem, pievienojot Trikātas pagastu no Beverīnas novada, Ēveles pagastu no Burtnieku novada un Gaujienas pagastu no Apes novada.

Kā izdevās noskaidrot, šādu alternatīvo modeli Valkas novada dome nav apspriedusi ar Valmieras pilsētas, Beverīnas novada un Burtnieku novada pašvaldībām.

Valmieras mērs Jānis Baiks atturējās no komentāra par Valkas novada domes deputātu pieņemto lēmumu, piebilstot, ka pašlaik tiek izvirzītas dažās idejas par novadu reformas modeli, taču tās nav vērts priekšlaicīgi komentēt, kamēr Saeima nav pieņēmusi savu lēmumu.

“Beverīnas novada pašvaldībai nav bijušas sarunas ar Valkas novada domi par Trikātas pagasta teritorijas atdošanu Valkai,” informēja Beverīnas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Fūrmanis.

Savukārt Burtnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edvīns Straume “Valmieras Ziņām” sacīja:

“Šobrīd Burtnieku novads ir iezīmēts Valmieras novadā kopā ar Valmieras pilsētu, Kocēnu, Mazsalacas un Beverīnas novadiem. Publiskajā vidē izskan dažādas versijas par topošā Valmieras novada robežu maiņu, kas bieži vien nav apspriestas starp visām iesaistītajām pusēm.

Burtnieku novada pašvaldības dome dažādu apsvērumu dēļ 2019. gada decembra sēdē lēma neatbalstīt likumprojektu “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums” tādā redakcijā, kādā tas tika pieņemts Saeimā 1. lasījumā. Par reformu atbildīgās ministrijas un arī Saeimas frakcijas vēlas pieņemt gala lēmumu līdz 2020. gada maijam, lai Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums būtu spēkā gadu pirms pašvaldību vēlēšanām.

Termiņš tuvojas un steiga, ar kādu tiek pieņemti lēmumi – bez veiktiem ekonomiskajiem aprēķiniem, pārdomām par nākotnes ieguvumiem un savstarpējām sarunām – nostiprina pārliecību, ka administratīvi teritoriālā reforma neizveidos ekonomiski spējīgas un spēcīgas pašvaldības.

Par to liecina arī šis fakts, ka konsultācijas ar Burtnieku novada pašvaldību par Valkas novada domes piedāvāto alternatīvo novadu reformas modeli, kurā Ēveles pagasts būtu jāpievieno Valkai, nav notikušas un arī viedoklis par šādu iespēju nav taujāts. Līdz ar to pašvaldības domē šādu iespēju neesam izskatījuši.”

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri