Valmieras Ziņas

Valkas novada dome piedāvā alternatīvu novadu reformas modeli, grib atgūt Trikātas un Ēveles pagastus, kā arī pievienot Gaujienas pagastu (5)

Valkas novada domes deputāti ir atbalstījuši Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma projektā sākotnēji piedāvāto reformas modeli, kas paredz, ka Valkas novads sastāvētu no pilsētām un pagastiem, kas šobrīd veido Valkas, Strenču, Rūjienas un Naukšēnu novadus, liecina domes sēdes protokols.

Gadījumā, ja netiek atbalstīts likumprojektā piedāvātais modelis, tad pašvaldība iesaka Valkas novadu veidot no Valkas un Strenču novados esošajām pilsētām un pagastiem, pievienojot Trikātas pagastu no Beverīnas novada, Ēveles pagastu no Burtnieku novada un Gaujienas pagastu no Apes novada.

Domes deputāti vienbalsīgi atbalsta likumprojektā piedāvāto Valkas novada modeli, jo tad nebūtu nepieciešami būtiski līdzekļi ceļu infrastruktūras sakārtošanā, jo Valku un Rūjienu caur Naukšēniem savieno labs asfaltēts reģionālais valsts autoceļš P22 un Valku un Strenčus savieno labs asfaltēts augstākās kategorijas valsts autoceļš A3. Pie šāda modeļa tiktu izpildīti arī citi novadu izveidošanas kritēriji, ļaujot novadam vienmērīgi attīstīties. 

Sēdes protokolā norādīts, ka, ņemot vērā administratīvi teritoriālās reformas gaitā notikušajās diskusijās izteiktos viedokļus un Valkas novadam pievienojamo novadu iedzīvotāju izteiktās pretenzijas, pastāv iespēja, ka likums attiecībā uz Valkas novadu pašreizējā likumprojekta piedāvātajā redakcijā var netikt pieņemts. 

Ja Valkas novadam netiek pievienoti Rūjienas un Naukšēnu novadi, tad Valkas novada iespēja apvienoties ar Strenču novadu ir pieļaujama tikai tad, ja Valkas novadam tiek pievienots Trikātas pagasts, kas pašlaik ietilpst Beverīnas novadā, Ēveles pagasts, kas ir Burtnieku novadā un Gaujienas pagasts, kas ietilpst Apes novadā, uzskata pašvaldība.

Trikātas un Ēveles pagasts līdz 2009.gada Administratīvi teritoriālajai reformai bija Valkas rajonā, bet Gaujienas pagasts robežojas ar Igaunijā esošo Valgas pagasta pašvaldību, ar kuru Valkas novada pašvaldībai jau ir ilgstoša sadarbība, tādējādi veicinot Latvijas – Igaunijas pierobežas ekonomisko un sociālo attīstību. Turklāt Gaujienas pagastā atrodas apdzīvota vieta Zvārtava, kas robežojas ar Zvārtavas pagastu, tādējādi patlaban radot būtisku apjukumu tūristu vidū, kas kā ceļamērķi ir izvirzījuši Zvārtavas pagasta dabas vērtību apskati vai Zvārtavas pils apmeklējumu, pamatots sēdes protokolā.

Gaujienas pagasta pievienošana Valkas novadam arī būtiski veicinātu Zvārtavas pagasta attīstību, jo Gaujiena kļūtu par Zvārtavai tuvāko kultūrvēsturisko centru un attīstības punktu, kuru būtu salīdzinoši viegli savienot ar kvalitatīvu ceļa infrastruktūru. Pie šāda modeļa ir iespējams nodrošināt arī kvalitatīvu izglītības iestāžu tīkla pārklājumu novadā un darbaspēka kustību novada robežās, panākot, ka Valkas novadā strādājošie arī dzīvo Valkas novadā, norādīts domes sēdes protokolā.

Valkas novada domes lēmums nosūtīts Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijai un Latvijas Pašvaldību savienībai.

LETA jau ziņoja, ka Rūjienas un Naukšēnu novadu iedzīvotāji kategoriski iebilst pret to pievienošanu Valkas novadam. Valmieras pilsēta ir paudusi gatavību Rūjienas un Naukšēnu novadu iekļaut Valmieras novadā, kā tas jau ir vēsturiski bijis līdz 2009.gada administratīvi teritoriālajai reformai.

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  .. - 03.01.2020 Atbildēt

  Ir dažādi iemesli kāpēc Ēveles pagastam daudz izdevīgāk būtu pievienoties Valmierai 1.Autobuss kursē katru dienu
  2. Daudzi izvēlas Valmieru kā savu darbavietu
  3.Attālums starp šiem punktiem
  4.Un neviens tev nebrauks uz Valku lai iestātos vidusskolā ,visi izvēlas tuvāko galamērķi Valmieru!

  Kristine - 03.01.2020 Atbildēt

  Ir arī iemesli, kāpēc Valmierai Ēveli nevajag…

  Trikātiete - 03.01.2020 Atbildēt

  Vai tas nav ārprāts! Tad, ja nevar nelaimīgo Rūjienu pievienot,tad ķersies citiem pagastiem klāt! Neinteresē , ka Trikātiešiem jau gadiem bērni mācās Valmierā, ar sportu nodarbojās Valmierā, medicīnas pakalpojumus saņem Valmierā, darbs Valmierā. Kurš vairs brauc uz Valku??? Valmiera 15 min. braucienā!!!! Varbūt Valkai pievienoties Smiltenei un palikt par vienkāršu pilsētu nevis jaukties citu novadu dzīvē??? Cik var ņemties! Valkas domei nav neērti! Vai Valkas dome baidās palikt bez darba? Vienalga , ko domā iedzīvotāji citos pagastos un kas labāk iedzīvotājiem, ka tik pašiem “groži rokās”!

   Vietējais - 04.01.2020 Atbildēt

   Tāda Ēvele arī Burtniekiem nav vajadzīga.Varētu arī pie Valkas ,varbūt kas mainītos.Jo mūsu kungiem jācīnās par amatiem un atalgojumiem!

    Viesturs - 04.01.2020

    Tāda Ēvele nevienam tā īsti nav vajadzīga, ne tur cilvēku, ne naudas, lai vien atgriežas no kurienes nākuši-pie Valkas

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā piedāvā darbu: Pārdevējam-preču komplektētājai/-am un piegādātājai/-am  jaunajā “E top!” veikalā. Darba vieta veikalā “top!” Valmierā, Rīgas ielā 64. Preču piegāde Valmieras pilsētas robežās. Galvenie darba pienākumi: Pieņemt pircēju pasūtījumus elektroniskajā vidē; Komplektēt produktus atbilstoši klientu pasūtījumiem; Preču piegāde klientiem pilsētas robežās; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības: B kategorijas autovadītāja apliecība; Vēlama pieredze tirdzniecībā; Precizitāte un labas komunikācijas prasmes darbā ar klientiem. Piedāvājam: Darba laiku maiņās; Pieredzi un zināšanas jauna tirdzniecības veida e-veikala pakalpojuma sniegšanā; Mūsdienīgu darba vidi, darbu elektroniskajā vidē; Apmācību darbam preču uzskaites programmā; Darba algu 580-770 EUR bruto. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – E top veikals VALMIERĀ. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “mini top!” Valkas ielā 1A, Rencēnos, Rencēnu pagastā, Burtnieku novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 500-700 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs RENCĒNOS” lūdzam sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 1A, Rencēni, Rencēnu pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv.

Mūsu partneri