Valmieras Ziņas

Valkas novada dome piedāvā alternatīvu novadu reformas modeli, grib atgūt Trikātas un Ēveles pagastus, kā arī pievienot Gaujienas pagastu (5)

Valkas novada domes deputāti ir atbalstījuši Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma projektā sākotnēji piedāvāto reformas modeli, kas paredz, ka Valkas novads sastāvētu no pilsētām un pagastiem, kas šobrīd veido Valkas, Strenču, Rūjienas un Naukšēnu novadus, liecina domes sēdes protokols.

Gadījumā, ja netiek atbalstīts likumprojektā piedāvātais modelis, tad pašvaldība iesaka Valkas novadu veidot no Valkas un Strenču novados esošajām pilsētām un pagastiem, pievienojot Trikātas pagastu no Beverīnas novada, Ēveles pagastu no Burtnieku novada un Gaujienas pagastu no Apes novada.

Domes deputāti vienbalsīgi atbalsta likumprojektā piedāvāto Valkas novada modeli, jo tad nebūtu nepieciešami būtiski līdzekļi ceļu infrastruktūras sakārtošanā, jo Valku un Rūjienu caur Naukšēniem savieno labs asfaltēts reģionālais valsts autoceļš P22 un Valku un Strenčus savieno labs asfaltēts augstākās kategorijas valsts autoceļš A3. Pie šāda modeļa tiktu izpildīti arī citi novadu izveidošanas kritēriji, ļaujot novadam vienmērīgi attīstīties. 

Sēdes protokolā norādīts, ka, ņemot vērā administratīvi teritoriālās reformas gaitā notikušajās diskusijās izteiktos viedokļus un Valkas novadam pievienojamo novadu iedzīvotāju izteiktās pretenzijas, pastāv iespēja, ka likums attiecībā uz Valkas novadu pašreizējā likumprojekta piedāvātajā redakcijā var netikt pieņemts. 

Ja Valkas novadam netiek pievienoti Rūjienas un Naukšēnu novadi, tad Valkas novada iespēja apvienoties ar Strenču novadu ir pieļaujama tikai tad, ja Valkas novadam tiek pievienots Trikātas pagasts, kas pašlaik ietilpst Beverīnas novadā, Ēveles pagasts, kas ir Burtnieku novadā un Gaujienas pagasts, kas ietilpst Apes novadā, uzskata pašvaldība.

Trikātas un Ēveles pagasts līdz 2009.gada Administratīvi teritoriālajai reformai bija Valkas rajonā, bet Gaujienas pagasts robežojas ar Igaunijā esošo Valgas pagasta pašvaldību, ar kuru Valkas novada pašvaldībai jau ir ilgstoša sadarbība, tādējādi veicinot Latvijas – Igaunijas pierobežas ekonomisko un sociālo attīstību. Turklāt Gaujienas pagastā atrodas apdzīvota vieta Zvārtava, kas robežojas ar Zvārtavas pagastu, tādējādi patlaban radot būtisku apjukumu tūristu vidū, kas kā ceļamērķi ir izvirzījuši Zvārtavas pagasta dabas vērtību apskati vai Zvārtavas pils apmeklējumu, pamatots sēdes protokolā.

Gaujienas pagasta pievienošana Valkas novadam arī būtiski veicinātu Zvārtavas pagasta attīstību, jo Gaujiena kļūtu par Zvārtavai tuvāko kultūrvēsturisko centru un attīstības punktu, kuru būtu salīdzinoši viegli savienot ar kvalitatīvu ceļa infrastruktūru. Pie šāda modeļa ir iespējams nodrošināt arī kvalitatīvu izglītības iestāžu tīkla pārklājumu novadā un darbaspēka kustību novada robežās, panākot, ka Valkas novadā strādājošie arī dzīvo Valkas novadā, norādīts domes sēdes protokolā.

Valkas novada domes lēmums nosūtīts Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijai un Latvijas Pašvaldību savienībai.

LETA jau ziņoja, ka Rūjienas un Naukšēnu novadu iedzīvotāji kategoriski iebilst pret to pievienošanu Valkas novadam. Valmieras pilsēta ir paudusi gatavību Rūjienas un Naukšēnu novadu iekļaut Valmieras novadā, kā tas jau ir vēsturiski bijis līdz 2009.gada administratīvi teritoriālajai reformai.

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  .. - 03.01.2020 Atbildēt

  Ir dažādi iemesli kāpēc Ēveles pagastam daudz izdevīgāk būtu pievienoties Valmierai 1.Autobuss kursē katru dienu
  2. Daudzi izvēlas Valmieru kā savu darbavietu
  3.Attālums starp šiem punktiem
  4.Un neviens tev nebrauks uz Valku lai iestātos vidusskolā ,visi izvēlas tuvāko galamērķi Valmieru!

  Kristine - 03.01.2020 Atbildēt

  Ir arī iemesli, kāpēc Valmierai Ēveli nevajag…

  Trikātiete - 03.01.2020 Atbildēt

  Vai tas nav ārprāts! Tad, ja nevar nelaimīgo Rūjienu pievienot,tad ķersies citiem pagastiem klāt! Neinteresē , ka Trikātiešiem jau gadiem bērni mācās Valmierā, ar sportu nodarbojās Valmierā, medicīnas pakalpojumus saņem Valmierā, darbs Valmierā. Kurš vairs brauc uz Valku??? Valmiera 15 min. braucienā!!!! Varbūt Valkai pievienoties Smiltenei un palikt par vienkāršu pilsētu nevis jaukties citu novadu dzīvē??? Cik var ņemties! Valkas domei nav neērti! Vai Valkas dome baidās palikt bez darba? Vienalga , ko domā iedzīvotāji citos pagastos un kas labāk iedzīvotājiem, ka tik pašiem “groži rokās”!

   Vietējais - 04.01.2020 Atbildēt

   Tāda Ēvele arī Burtniekiem nav vajadzīga.Varētu arī pie Valkas ,varbūt kas mainītos.Jo mūsu kungiem jācīnās par amatiem un atalgojumiem!

    Viesturs - 04.01.2020

    Tāda Ēvele nevienam tā īsti nav vajadzīga, ne tur cilvēku, ne naudas, lai vien atgriežas no kurienes nākuši-pie Valkas

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Galvenie darba pienākumi: Vadīt un apkalpot traktora tehniku; Uzturēt traktoru un iekārtas tehniskajā kārtībā; Veikt teritorijas uzkopšanas un labiekārtošanas darbus. Koku izzāģēšana , celmu frēzēšana Zāles pļaušana ar rokas un mehanizētiem instrumentiem. Prasības: Atbilstoša vidējā profesionālā izglītība; Pieredze traktora tehnikas vadīšanā un tehniskajā apkalpošanā; Traktora tehnikas vadītāja apliecība. Fiziskā izturība un spēja strādāt komandā. Piedāvājam: Darbu stabilā uzņēmumā veselības apdrošināšanu Sociālās garantijas atalgojums-pastāvīgā stundas tarifa likme no EUR 4,75 un darba algas mainīgās daļas apmērs līdz 30% Pieteikties līdz 2020.gada 7.oktobrim, sūtot CV elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis informācijai: 28663305. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “Valmieras Namsaimnieks”, Semināra iela 2a, Valmiera, LV-4201. Profesija: TRAKTORTEHNIKAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-10-07 Kontaktpersona: CV sūtīt uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, t. 26568960.

Mūsu partneri