Valmieras Ziņas

Vairāk nekā 50 jaunieši dosies ekspedīcijā pa Gauju

No 14.jūlija līdz 1.augustam vairāk nekā 50 jaunieši – skauti, gaidas un citi interesenti – izaicinās sevi un dosies ekspedīcijā “Gauja Aa”, ar mērķi nobraukt ar laivu no Gaujas sākuma līdz pat pašai upes ietecei jūrā, portāli “Valmieras Ziņas” informēja ekspedīcijas vadītājs Mārtiņš Bakmanis.

Pēc viņa teiktā, attālumu paredzēts pieveikt stafetes veidā, daloties četrās komandās, katrai vidēji veicot 120 kilometrus.

Ceļojošās nometnes – ekspedīcijas “Gauja Aa” pamatā ir ideja popularizēt aktīvu dzīvesveidu un piedzīvojumus dabā kā alternatīvu neveselīgam un pasīvam dzīvesveidam, tādēļ ekspedīcijā piedalīsies gan tie, kuriem šis būs pats pirmais laivu brauciens dzīvē, gan pieredzējuši jaunieši, tādā veidā mācoties vienam no otra un daloties pieredzē. Ekspedīcijas nosaukumā simboliski parādīts arī Gaujas senais vārds – Aa, uzsverot, ka

Gauja, kaut šķietami zaudējusi savu nozīmi kā tirdzniecības ceļš, mūsdienās ir lieliska vieta, kur izbaudīt neskartu dabu un redzēt unikālas kultūrvēsturiskās un dabas vērtības,

norādīja M.Bakmanis.

Ekspedīcijas “Gauja Aa” posmā Valmiera – Sigulda, kas notiks no 28.jūlija līdz 30.jūlijam, būs iespēja pievienoties jebkuram jaunietim vecumā no 14 līdz 20 gadiem. Vairāk informācijas par šo posmu iespējams atrast biedrības “Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija” mājaslapā www.skauti.lv.

“Svarīgākais ir sekot mērķim – šoreiz sev to esam nosprauduši ne mazāk izaicinošu kā pagājušajā vasarā, kad nogājām visu Latvijas jūras piekrasti.

Šogad noairēsim garāko upi Latvijas teritorijā. Personīgo un lielu kopīgo mērķu sasniegšana attīsta raksturu un pilnveido personības.

Ekspedīcijas lielākais brauciens ir gaidāms posmā Valmiera – Sigulda, kad vienlaicīgi uz ūdens būs vairāk nekā 25 laivas,” sacīja M.Bakmanis.

Pēc viņa teiktā, nometne – ekspedīcija ir notiek sociālā projekta “Es zinu, Tu to vari!” sastāvdaļa. Projekta mērķis ir iedvesmot jauniešus būt fiziski aktīviem un veidot izpratni, ka veselīgs un aktīvs dzīvesveids un atteikšanās no dažādu atkarības vielu lietošanas palīdz sasniegt nospraustos mērķus. Projekta laikā no jūlija līdz augustam notiks vairāk nekā 58 pasākumi visā Latvijā – ielu basketbola turnīri, ielu vingrošanas sacensības un citi ielu kultūras pasākumi, kā arī nometnes un ģimeņu sporta dienas.  

Nometni “Gauja Aa” organizē Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija. Projektu atbalsta Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri