Valmieras Ziņas

Kreditors – privātpersona?

Naudas aizņemšanās no privātpersonas ir sarežģīta procedūra, kas prasa uzmanību un atbildību no abām pusēm. Nereti šādu saistību atmaksa mēdz būt pat sarežģītāka nekā aizdevuma noformēšana bankā, un tas viss tāpēc, ka fiziskā persona – kreditors neveic detalizētu sava aizņēmēja maksātspējas analīzi un pretī saņem neatmaksātu kredītu, tiesu izdevumus u.t.t. Vēršoties bankā vai kredītu organizācijā, aizņēmējs jau iepriekš zina, ka kreditors varēs izsniegt aizņēmējam tikai to summu, kuru viņš patiešām varēs atmaksāt, bet atmaksas nosacījumi paliks iepriekšējie visa atmaksas perioda laikā – https://ksplatforma.lv/krediti/.

Vēl viens trūkums sadarbībā ar fizisku personu finansiālās palīdzības saņemšanai – paņemt lielu ilgtermiņa kredītu tādā veidā ir tikpat kā nereāli. Piemēram, noformējot hipotēku, abām pusēm ir pārāk lieli riski. Ilgajā kredīta atmaksas periodā finansiālā situācija var krasi mainīties abām pusēm, un tad kredīta atmaksa var tikt pārtraukta vai mainīti nosacījumi (ne vienmēr aizņēmējam par labu).

Salīdzināt sadarbību ar banku un fizisko personu ir samērā vienkārši – uzziniet, cik rūpīgi plāno kredīta izsniegšanu finanšu kompānija, bet pēc tam salīdziniet to ar kredīta saņemšanu no privātpersonas. Svarīgi arī tas, ka privātpersonas var pieprasīt ķīlu nekustamā īpašuma veidā kā garantiju, pārrakstot īpašumu uz sevi vai atņemot tiesības nostiprinošos dokumentus.

Kādas garantijas piedāvā oficiālie kreditori?

Privātpersonām – investoriem pretējā kreditoru daļa – tās ir bankas, kredītu un līzinga kompānijas, kā arī servisi un tirdzniecības vietas, kas jebkura veida finansēšanas noformēšanu padara vienkāršu un ērtu. Ja kredīta saņemšana bankā jūs biedē ar kreditora augstajām prasībām, jūs varat vērsties pie daudz “jaunākas” finanšu kompānijas, kas vēl tikai audzē savu potenciālu un ir tieši ieinteresēta klientu bāzes paplašināšanā. Šajā gadījumā jūs varēsiet aizņemties naudu tāpat kā no parastas fiziskās personas pat, ja jums nav oficiālu ienākumu.

Ja nevarēsiet reāli novērtēt savas iespējas, kredītu kompāniju tīmekļa vietnes vienmēr ir gatavas piedāvāt jums savu atbalstu kredītu kalkulatoru veidā: izmantojot šo ierīci, iespējams aprēķināt jebkuru kredīta veidu, tieši nevēršoties pie kreditora. Bet precīzus finansēšanas nosacījumus un atmaksas grafiku varēsiet uzzināt tikai pēc pieteikuma iesniegšanas.

Pastāv vēl viena metode, kā ātri un izdevīgi noformēt kredītu vai līzingu – speciāla platforma, kas ļauj jums vērsties uzreiz pie vairākiem kreditoriem un pat ar online pieteikumu! Viss, kas jums ir nepieciešams, lai atrastu visizdevīgāko kredīta piedāvājumu – atstāt savus datus (vēlamā finansējuma parametrus un kontaktus, lai saņemtu kredītu nosacījumus) platformas resursā. 

Starp šādām platformām pēc pieaugošās popularitātes var atzīmēt servisu Kredītu Salīdzināšanas Platformu, kas vienlaikus sadarbojas ar daudziem kreditoriem un finanšu un līzinga kompānijām. Vēršoties šeit, jūs ļoti ātri saņemsiet patēriņa kredīta, auto kredīta vai līzinga piedāvājumu, aizdevumu apvienošanu, pārkreditāciju, ātru finansēšanu vai kreditēšanu remontdarbiem.

Platformas darba princips ir maksimāli vienkāršs: jūs nosūtāt pieteikumu, bet atbildē saņemat pieejamus piedāvājumus, no kuriem izvēlaties visizdevīgāko. Atliek tikai parakstīt līgumu un saņemt naudu savā bankas kontā vai uz kredītkartes.

Vēršoties pie kredītu kompānijām un bankām, aizņēmēji var cerēt uz:

 • Fiksētu procentu likmi.
 • Nemainīgiem kredītlīguma nosacījumiem.
 • Aizņēmēja dzīvības un veselības apdrošināšanas noformēšanu, kā arī apdrošināšanu darba zaudēšanas gadījumā.
 • Kredīta noformēšanu online, personīgi neapmeklējot kreditora biroju.
 • Iestājoties forsmažora apstākļiem, palīdzību kredīta atmaksas metožu piemeklēšanā.
 • Nav nepieciešams piedāvāt ķīlu vai galvotāju.

Kā saņemt izdevīgu piedāvājumu no kredītkompānijām mājokļa iegādei?

Ja gribat nodrošināties ar populāra kreditora atbalstu un saņemt lielu summu mājokļa iegādei, jums vispirms ir jāievēro vairāki noteikumi, tai skatā jāpārskata savi finansiālie ieradumi, jāsakārto dokumenti un labi jāsagatavojas, lai saņemtu veiksmīgu finansiālo atbalstu.

 1. Finansiālais atbalsts. Noformējot mājokļa kredītu, jums noteikti būs nepieciešami savi ietaupījumi, lai veiktu pirmo iemaksu. Ja vajadzīgā summa būs jums uz rokām, kreditors jūs novērtēs kā klientu, kas prot racionāli rīkoties ar savām finansēm. Jūs varēsiet cerēt uz finansēšanu 85% apmērā no mājokļa vērtības, bet, ja jūsu ģimenē ir bērni, tad ar valsts atbalstu līdz 95%.
 2. Regulāri un pietiekami ienākumi. Kreditoram ir ļoti svarīgi, lai kredītu mājokļa iegādei aizņēmējs atmaksātu nevainojami. Tāpēc tiks novērtēti jūsu oficiālie ienākumi un papildus peļņas avoti, kā arī jūsu ģimenes kopējais budžets. Kredīts mājokļa iegādei būs pieejams tikai tajā gadījumā, ja maksājums nepārsniegs 40% no jūsu ienākumiem.
 3. Mājokļa kredīts ir ilgtermiņa finansējuma veids, tāpēc kreditoram ir svarīgi, lai jums būtu stabils darbs. Tieši tāpēc kredīta nosacījumi pieprasa vismaz 2 gadus nepārtrauktu stāžu un tikpat ilgu darba periodu vienā un tai pašā amatā (tas liecina par jūsu autoritāti).
 4. Dzīvojiet atbilstoši saviem līdzekļiem. Ja jums ir vairāki neatmaksāti kredīti, iespējams, jūs neprotat pareizi rīkoties ar savām finansēm, tāpēc mājokļa kredīts novedīs jūs parādu bedrē. Reāli novērtējiet savas iespējas vēl pirms pieteikuma iesniegšanas, jebkurā gadījumā jūsu vietā to izdarīs kreditors.
 5. Kredītvēsture. Bez šī parametra nevarēs iztikt neviena banka. Tāpēc, ja jums ir neatmaksāti kredīti vai kavēti maksājumi, tad izredzes saņemt izdevīgu kredīta piedāvājumu samazinās. Datu bāzē par jūsu maksātspēju nonāk arī jūsu komunālie maksājumi, nenomaksāti alimenti un citi parādi.

Iespējams, jūsu neatbilstat vienai vai pat vairākām kreditora prasībām (jums ir sabojāta kredītvēsture vai arī savā darbavietā jūs vēl neesat nostrādājis pietiekami ilgi), bet tas nav iemesls, lai vērstos pēc kredīta pie privātpersonas, jo šajā partnerībā ir tik daudz risku! Racionālāk būtu apzināties savas kļūdas finanšu sakārtošanā un iesniegt kredīta pieteikumu tajā brīdī, kad pilnībā atbildīsiet investora kritērijiem!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri