Valmieras Ziņas

Uzņēmējiem liela interese par bijušā gaļas kombināta teritoriju; būvdarbi sāksies jau nākamgad

Valmieras pilsētas pašvaldība turpina veikt priekšdarbus bijušā Valmieras gaļas kombināta teritorijas attīstībai. Kā tikšanās laikā ar iedzīvotājiem pastāstīja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, no 27 ēkām tiks saglabātas tikai piecas, kuras iespējams atjaunot un turpināt lietot. Plānots rekonstruēt ražošanas, saldētavas, administratīvā korpusa un noliktavas ēkas, kā arī katlumāju. Pārējās ēkas un vecā sēta tiks nojaukta.

Tāpat tiks rekonstruēta blakus esošā Dzelzceļa iela un no jauna izbūvēta Eksporta iela, kas nodrošinās piekļuvi ne tikai gaļas kombināta teritorijai, bet arī pašvaldībai piederošajam 5 hektāru lielajam zemes gabalam, kuram līdz šim nebija pievadceļa. Līdz ar to, apvienojot abas teritorijas, kopumā pašvaldība plāno attīstīt 17 hektārus lielu industriālo zonu, no kuriem 5 hektāri būs zem jumta. Bijušā gaļas kombināta teritorijā tiks ierīkota vēl viena iela, zem kuras atradīsies jaunizbūvētās maģistrālās komunikācijas – ūdensvads, kanalizācija, elektrības līnija, gāzes vads un internets.

Turpmāk plānots pašvaldības īpašumā saglabāt tikai ielas un komunikācijas. Zemi un ēkas iecerēts iznomāt un pārdot uzņēmējiem. Jānis Baiks ir pārliecināts, ka pašvaldības ieguldītos līdzekļus teritorijas un ēku attīstībā tuvākajos gados izdosies pilnībā atgūt.

Lai varētu īstenot teritorijas attīstības ieceres, pašvaldība gatavo pieteikumu Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējuma piesaistīšanai. Kā viens no priekšnoteikumiem līdzfinansējuma saņemšanai ir piesaistīt partnerus – uzņēmējus, kuri ir gatavi ieguldīt līdzekļus ražošanas attīstībā šajā teritorijā. Valmieras mērs atzina, ka lielāka interese uzņēmējiem ir par saldētavas, noliktavu un biroja telpām, taču pašlaik jau esot vismaz 12 partneri, kuri ir gatavi parakstīt sadarbības līgumus, kas apliecina viņu gatavību investēt ražošanā.

J.Baiks informēja, ka apjomīgi darbi bijušā gaļas kombināta teritorijā varētu sākties nākamā gada pavasarī.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri