Valmieras Ziņas

Uzņēmēji un izglītības iestādes tiekas pasākumā “Pēcpusdiena ar mēru”

Lasīšanas laiks: 2 min

10. martā, Valmieras tehnikumā, Valmieras novada uzņēmēji tikās pasākumā “Pēcpusdiena ar mēru”. Šīs tikšanās mērķis bija informēt pa izglītības iestāžu piedāvājumu un veidot diskusiju ar uzņēmējiem par kvalificēta darba spēka piesaisti un savstarpējām sadarbības iespējām, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras Attīstības aģentūras Biznesa atbalsta projektu vadītāja Justīne Skrastiņa.

Pasākuma atklāšanā novada mērs Jānis Baiks iepazīstināja ar plašo izglītības iestāžu tīklu novadā, esošo situāciju, izaicinājumiem un iespējām, izglītojamo skaita izmaiņām un nākotnes prognozēm.

Pasākumā par izglītības un sadarbības iespējām uzņēmējus informēja Valmieras tehnikums, Vidzemes Augstskola un Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas pārstāvji. Skolas aktualizēja jautājumu par pieaugušo izglītības iespējām, kvalifikācijas celšanu un pārkvalificēšanos.

Valmieras novada izglītības iestādes aicināja uzņēmējus uz ciešāku sadarbību, lai kopīgi sagatavotu kvalificētus, mūsdienu prasībām atbilstošus speciālistus vietējam darba tirgum. Gan uzņēmēji, gan izglītības iestāžu pārstāvji secināja, ka jau pastāv veiksmīgi sadarbības piemēri, kā arī saredz potenciālās sadarbības, kuru īstenošanai aktīvi jāiesaistās abām pusēm. Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas pedagogi atzina, ka šāds pasākums bija vērtīga pieredze un labs pamudinājums aktīvāk uzrunāt uzņēmējus sadarbībai, jo atsaucība no uzņēmējiem bija iedvesmojoša.

Jau šobrīd tiek realizētas vairākas sadarbības aktivitātes. Viens no veiksmīgas sadarbības piemēriem ir programma – VIPS (Vidzemes inovāciju programma studentiem. Vairāk informācija: https://vips.va.lv/), kurā izveidota sistēma, lai uzņēmēji un organizācijas varētu piesaistīt sev svarīgo jautājumu risināšanā studējošos. Savā pieredzē dalījās arī uzņēmumu pārstāvji. SIA “VALPRO” valdes priekšsēdētājs Aivars Flemings, kurš iepazīstināja ar VIPS projekta ietvaros veikto studentu inovatīvo risinājumu – štancēšanas iekārtas automatizāciju. Projekts tika izstrādāts nozares ekspertu un akadēmiskā personāla pārraudzībā, sadarbojoties ar uzņēmuma speciālistiem. Savukārt, SIA “Vidzemes slimnīca” valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs, informēja par VIPs komandas “VIJA creative” darbu pie Vidzemes slimnīcas Dzemdību un ginekoloģijas nodaļas mārketinga stratēģijas.

Pasākumu “Pēcpusdiena ar mēru” mērķis ir veicināt uzņēmēju iesaisti un informētību par aktivitātēm Valmieras novadā, kā arī aicināt uzņēmējus aktīvi iesaistīties un diskutēt par aktuāliem jautājumiem. “Pēcpusdiena ar mēru” ir lieliska vieta, kur satikt pašvaldības vadītāju, nozaru ekspertus, un klātienē uzdot sev interesējošus jautājumus un saņemt uz tiem atbildes. Pasākumu organizē Valmieras Attīstības aģentūra sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību.

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

GRĀMATVEDI (profesiju klasifikatora koda Nr. 3313 01) uz nenoteiktu laiku Piedāvājam: · 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā · Stabilu atalgojumu (no 1071 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas, ar iespēju papildus iesaistīties projektos) · Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise, papildatvaļinājums) · Apmaksātu profesionālo pilnveidi · Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā · Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Galvenie darba pienākumi: · Atlīdzības, avansa norēķinu, stipendiju, bezskaidras naudas darījumu un krājumu grāmatvedības uzskaite, aprēķināšana un pārskaitīšana · Grāmatvedības uzskaite finanšu vadības resursu sistēmā Horizon · Ceļazīmju pārbaude un kontrole · Pilnīgu un daļēju inventarizāciju veikšana · Pārskatu sagatavošana un iesniegšana EDS un Centrālās statistikas pārvaldē · Dalība mēneša, ceturkšņa un gada pārskata sastādīšanā Prasības pretendentam: · Izglītība ekonomikā vai grāmatvedībā · Praktiskā darba pieredze grāmatveža amatā vismaz 2 gadi · Iemaņas darbā ar finanšu vadības resursu sistēmu Horizon · Par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze darbā ar dokumentu vadības sistēmu “Namejs” · Labas zināšanas darbā ar datoru (Ms Office) un biroja tehniku · Spēja operatīvi apstrādāt liela apjoma informāciju · Labas komunikācijas prasmes Tālrunis informācijai: Galvenā grāmatvede Madara Vilne T:28678088 CV, pieteikumu un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Grāmatveža vakancei” līdz 2023.gada 12.jūnijam plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē.

Mūsu partneri