Valmieras Ziņas

Uzmini nu, kas tas ir – 2 minūtes un 22 komandas?

Otrdien, 14.janvārī, Valmieras 5.vidusskolā aizritēja šī gada pirmā, bet kopumā – sezonas 4. erudīcijas spēle “Zini! Mini! Uzzini!”. Pasākuma vadītāja Inita Trapāne visus apsveica ar vecā Jaunā gada sākšanos (pēc Jūlija kalendāra, bet mēs tagad dzīvojam pēc Gregora kalendāra).

Spēļu gaisotne vienmēr ir spraiga, un tāda tā bija arī šoreiz, bet to nevar salīdzināt ar īso adrenalīna brīdi, kad 7.janvārī bija jāpiesaka komanda. Izrādās, šoreiz visa zāle bija pilna 2 minūtēs (iepriekšējā reizē 9 min)! Pārsteigti bija gan spēļu organizatori, gan visa sistēma, kas nespēja uztvert komandu uzbrukumu un uzkārās, līdz ar to janvāra spēlē piedalījās nevis 20, bet 22 komandas.

Gustavs ar savu komandu atkal bija parūpējies, lai jautājumi būtu āķīgi un liktu komandām domāt vai minēt. Jāteic, ka vairākas tēmas, piemēram, “Lietotnes”, “Multfilmas” dažām komandām bija zināmas uzreiz, bet citām komandām nelīdzēja ne domāšana, ne minēšana.

Daudzas tēmas (bet ne jautājumi) jau bija iepriekšējās spēlēs, bet pilnīgi svaigas bija tādas tēmas kā “Subkultūras”, “2020”, “Janvāris”, “Spēles”. Dalībniekiem bija jāatšķir, kuri ir panki, kuri – reperi, emo, hipiji, bītņiki, jāzina gan vecā spēle “Cirks”, gan mūsdienu “Ice Cool”, jāatpazīst dziedātāju, grupu un multfilmu varoņu balsis, jāorientējas hokejā, boksā un basketbolā, jāzina, cik govij ir kuņģu un kāds ir “Pringles” čipsu logo vīrieša vārds.

Ievērots, ka dažādās tēmās un kombinācijās jautājumos bieži figurē latviešu operdziedātāja Elīna Garanča un multfilmas “Simpsoni” varoņi. Tā bija arī šoreiz 5.raunda spēlē “Kas kopīgs?” (virtulis + alus + ASV + televīzija + dzeltenā krāsa = Homērs Simpsons). Tā kā 12 komandām bija vienāds punktu skaits, tika vilktas lozes. Veiksmīgā roka un griķu spilveni šoreiz bija “Florbola mammām”.  Par viņu komandas sastāvu jau liecina pats nosaukums. Viņas vienmēr ir tērpušās koši sarkanos florbola līdzjutēju krekliņos un spēlē piedalās, lai parādītu bērniem, ka arī viņas kaut ko māk un var. Galvenais burkāns – Brisele viņām nav svarīgs, Erudīts ir kā atslodze, lai gan spēles starplaikā viņas atzina, ka šoreiz spēle ir pagrūta un spriedze nav forša. Viņām tuvākie jautājumi ir par teātri un mūziku. Izrādās, ka erudīcijas spēlē piedalās arī florbola tēti, tikai viņi maskējas zem nosaukuma “Bez nosaukuma”…

Saskaitot punktus, par janvāra spēles uzvarētājiem ar 1100 punktiem kļuva komanda “Pārcēlāji”, dāvanā izvēloties “Forevers” produkciju, “Krippu” krekerus un pesto burciņas. Pavisam nedaudz no viņiem atpalika “Novadmērnieks” ar 1080 punktiem. Viņi dosies ekskursijā uz Rīgas Motormuzeju. Arī 3.vietas ieguvējas “Māsas krāsas” brauks uz Rīgu, tikai nevis uz muzeju, bet skatīties kādu filmu “Forum Cinemas”, savukārt 4.vietas ieguvēji – “Valda komanda” siltākā laikā baudīs Tīklu parka aktivitātes.

Nākamā spēle – 11.februārī, pieteikšanās diena – 4.februāris, bet lielākai intrigai un adrenalīnam pieteikšanās laiks netiks izziņots…

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri