Valmieras Ziņas

Uzdodoties par bankas darbiniekiem, krāpnieki Vidzemē šogad jau izkrāpuši ievērojamas naudas summas

Lasīšanas laiks: 2 min

Krāpnieki, uzdodoties par bankas darbiniekiem, no Vidzemes iedzīvotājiem šogad paspējuši jau izkrāpt ievērojamas naudas summas. Kāda Valmieras novada iedzīvotāja no saviem bankas kontiem zaudējusi teju 27 tūkstošus EUR, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Valsts policija Vidzemes reģiona pārvalde šogad ir saņēmusi vairākus iesniegumus par gadījumiem, kad personām ir izkrāpti finanšu līdzekļi. Lai gan lielākoties iedzīvotāji ir vērīgi un nepakļaujas krāpnieku darbībām, tomēr, var novērot, ka aizvien no personām ar viltu tiek izvilināta personīgā informācija.

Šī gada februārī Cēsīs kāda sieviete saņēma zvanu no personas, kura uzdevās par SEB bankas darbinieku. Apvārdojot un ar viltu, no cietušās sievietes ieguva bankas norēķinu karti un PIN kodu, kā rezultātā no sievietes konta tika noņemta nauda 2200 eiro.

Savukārt Valmieras novadā, iegūstot kādas sievietes uzticību, nenoskaidrota persona no bankas kontiem izņēma naudu 26820 EUR apmērā. Par šiem gadījumiem policijā sākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana.

Valsts policija atkārtoti atgādina, ka pats drošākais veids, kā pārbaudīt, vai zvanītājs ir krāpnieks, ir lūgt personu sniegt informāciju latviešu valodā. Krāpnieki nepārzina latviešu valodu un nekavējoties sarunu pārtrauc, kas norāda uz to, ka zvanītāja mērķis ir bijis finanšu līdzekļu izkrāpšana.

Taču noziedznieki izdomā arvien jaunus veidus, kā nelikumīgi iegūt finanšu līdzekļus. VP aicina iedzīvotājus nebūt pārlieku uzticīgiem, sargāt savu personīgo informāciju, nevienam ne telefoniski, ne rakstiski neatklāt banku kontu piekļuves datus, nevērt vaļā aizdomīgos e-pastos saņemtas saites un kritiski izvērtēt jebkuru saņemto informāciju.

Ja zvanītāja numurs nav pazīstams, tad sarunas laikā jābūt piesardzīgiem un nedrīkst izpaust personīgo informāciju. Ja telefonkrāpnieki steidzina un mudina pieņemt ātrus, nepārdomātus lēmumus, tad jāpārtrauc saruna.

Gadījumos, ja ir izkrāpti finanšu līdzekļi, policija iesaka nekavējoties sazināties ar banku, kā arī rakstīt iesniegumu policijai, elektroniski bez e-paraksta portālā “www.latvija.lv” vai elektroniski ar e-parakstu, sūtot uz “pasts@vp.gov.lv”.

Savukārt riska informāciju par dažādām aizdomīgām darbībām interneta vidē iespējams nosūtīt izskatīšanai policijai mobilajā lietotnē “Mana drošība”.

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri