Valmieras Ziņas

Turpinās Valmieras un Čerkasu sadraudzības saišu veidošana

Lasīšanas laiks: 3 min

Ceturtdien, 8. decembrī, norisinājās sadraudzības pilsētu Valmieras un Čerkasu pašvaldības vadītāju tiešsaistes tikšanās, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciālists Dzintars Močs.

Čerkasus pārstāvēja Anatolijs Bondarenko, pilsētas mērs, kā arī Sergijs Tiščenko, mēra pirmais vietnieks un Anastasija Čubina mēra vietniece. Savukārt Valmieru pārstāvēja Jānis Baiks, novada pašvaldības domes priekšsēdētājs un viņa vietnieks Ričards Gailums. Sarunā piedalījās arī  Oksana Kiriļuka, Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas izpilddirektore.

Anatolijs Bondarenko pateicās Valmieras novada pašvaldībai, iedzīvotājiem un uzņēmējiem par palīdzību un atbalstu, Ukrainas tautai cīnoties ar Krievijas okupantu armiju – gan uzņemot bēgļus Valmierā, gan arī nosūtot humānās palīdzības kravas. Viņš novēlēja, lai pēc kara noslēguma, kurā Ukraina noteikti uzvarēs, Valmiera un Čerkasi turpina attīstīt sadraudzības saites dažādās nozarēs – uzņēmējdarbībā, kultūrā, izglītībā, sportā un citos virzienos.

Čerkasu mērs informēja, ka Valmieras uzņēmēju kluba dāvinātais elektrības dīzeļģenerators ir uzstādīts pie lielākās Čerkasu apgabala skolas, kurā mācās ap 2500 bērnu. Vienlaikus tas nodrošina elektroenerģiju ne tikai izglītības iestādei, bet arī tur izvietotajam palīdzības punktam, kur iedzīvotāji nāk sasildīties, saņemt dažāda veida palīdzību, kā arī var uzlādēt viedierīces un akumulatorus.

Lai arī Čerkasi atrodas valsts vidienē, tālu no frontes līnijas, taču kā daudzas Ukrainas pilsētas, arī tā ir saskārusies ar karadarbības sekām  – raķešu uzbrukumiem, traucējumiem elektrības apgādē un siltumenerģijas nodrošināšanā. Pilsēta, kurā ir 280 tūkstoši iedzīvotāju, uzņēmusi ap 50 tūkstošiem bēgļu, kas ir radījis lielu papildu slodzi pašvaldības darbiniekiem un pilsētas infrastruktūrai.

Kopumā situācija pilsētā ir mierīga, cilvēki ir apņēmības pilni izturēt visas grūtības un cīnīties līdz Ukrainas pilnīgai uzvarai. Taču ik dienu nākas saņemt arī traģiskas ziņas. Šonedēļ nesen atbrīvotajā Hersonas apgabala teritorijā, piedaloties atmīnēšanas darbos, ir gājis bojā Čerkasu apgabala policijas pārvaldes priekšnieks un vēl trīs policisti, kuri tur bija devušies kā brīvprātīgie. Vēl četri policisti ar smagiem ievainojumiem ārstējas slimnīcā.

Sergijs Tiščenko pateicās Valmieras un kopumā visas Latvijas iedzīvotājiem par atbalstu un līdzjūtību Ukrainai, kā arī aicināja Valmieras novada vadību, runājot ar partneriem Rietumeiropā, nodot ziņu, ka Ukraina izprot viņu bažas par energoresursu piegādēm un sadārdzinājumu, taču tā ir maza cena par brīvību, salīdzinot ar to, ko maksā ukraiņu tauta, kura ziedo savu cilvēku dzīvības, cīnoties ne tikai par savu zemi, bet Eiropu un visu civilizēto pasauli.

Jānis Baiks, paužot līdzjūtību, apliecināja pilnīgu izpratni par Ukrainā notiekošo un piedāvāja ukraiņu draugiem visu iespējamo palīdzību, nosūtot vitāli nepieciešamās lietas uz Čerkasiem, kā arī organizējot ukraiņu bērniem un sporta komandām nometnes pavasara un vasaras brīvlaikā.

Anatolijs Bondarenko pateicās par piedāvājumu un solīja to izvērtēt, vienlaikus apzinoties, ka arī Valmieras novada budžeta iespējas šajā ekonomiskajā situācijā ir ierobežotas. Viņš atzina, ka kopumā Čerkasu pilsētas pašvaldība tiek galā ar pamatvajadzību nodrošināšanu iedzīvotājiem. Lielākais izaicinājums ir elektrības un siltuma nodrošināšana, tādēļ ļoti nepieciešami ir elektrības dīzeļģeneratori, ar dīzeļdegvielu darbināmie sildītāji, kā arī taupības krāsniņas.

Oksana Kiriļuka apliecināja, ka ukraiņu bēgļi Valmierā jūtas drošībā un ir laipni uzņemti vietējā sabiedrībā. Pašvaldība un iedzīvotāji ar izpratni, līdzcietību un sirsnību izturas pret ukraiņiem un cenšas palīdzēt savu iespēju robežās. “Šī ir maza valsts, bet ar lielu un siltu sirdi,” pauda Oksana Kiriļuka.

Jāpiebilst, ka pašlaik Valmieras novadā uzturas ap 300 bēgļiem no Ukrainas, izglītības iestādēs mācās 152 ukraiņu bērni.

Sarunas noslēgumā Jānis Baiks uzaicināja Čerkasu pilsētas pārstāvjus apmeklēt Valmieras pilsētas svētkus nākamgad no 22. līdz 24. jūlijam. Anatolijs Bondarenko, pieņemot ielūgumu, pauda cerību, ka drīz karš beigsies un arī Valmieras pārstāvji varēs ierasties Čerkasos, lai kopīgi nosvinētu Ukrainas uzvaru.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri