Valmieras Ziņas

Turpinās mākslas festivāls “Cēsis 2014”

Lasīšanas laiks: 3 min

Pagājušajā nedēļas nogalē ar vairākām vērienīgām vizuālās mākslas izstādēm, koncertiem, kinoseansiem un gastronomisko performanci tika atklāts Cēsu mākslas festivāls, kas turpināsies līdz pat 9. augustam, piedāvājot pārsteidzošu kultūras notikumu izlasi, informēja festivāla mārketinga vadītāja Ieva Priediena.

Vizuālās mākslas izstādes Cēsu alus brūzī, pils klētī un izstāžu namā būs skatāmas visu festivāla laiku. Savukārt šajā nedēļas nogalē, sākot jau ar piektdienas vakaru, festivāla piedāvājumā – no kamermūzikas līdz pat grandiozam “Instrumentu” koncertšovam.

INESES GALANTES SOLOKONCERTS, piektdien, 18.jūlijā plkst.20 Cēsu Sv. Jāņa baznīcā

Klausītājus priecēs balss, kurai ir īpašs jūtīgums, niansētība, tik daudz siltuma un pilnestīguma, kādu var dāvāt vienīgi vasaras saule. Ineses Galantes solokoncerta programmā, kas veidota kopā ar ērģelnieku Aivaru Kalēju, dominēs baroka un romantisma laikmeta atmosfēra. Programmā – Baha, Hendeļa, Vivaldi, Albinoni, Stradellas mūzika, Sensānsa “Gulbis” un Šūberta “Ave Maria”.

DZIESMU UN ROMANČU VAKARS, sestdien, 19.jūlijā plkst.17 Cēsu Meža skolā

Godinot Nikolaju Goršeņinu, sava laika izcilāko Latvijas basu, Cēsu Meža skolas klausītāju iemīļotajā kamerzālē satiksies trīs spoži kamerdziedātāji – mecosoprāns Ieva Parša, basbaritons Rihards Mačanovskis un jaunais daudzsološais baritons Igors Martaks, kas būs šī koncerta īpašā intriga, kā arī divi lieliski pianisti – Herta Hansena un Mārtiņš Zilberts.

JONA MEKA FILMA “PAZUDIS, PAZUDIS, PAZUDIS”, sestdien, 19.jūlijā plkst.17 koncertzālē “Cēsis”

Filmu veido sešas īsfilmas no materiāla, ko slavenais lietuviešu izcelsmes amerikānis, par avangarda kino krusttēvu dēvētais mākslinieks Jons Meks uzņēmis laikā no 1949.gada līdz 1963.gadam. Katra no tām atspoguļo svarīgu viņa posmu dzīvē, sākot no jaunā lietuviešu dzejnieka ierašanās Ņujorkā un viņa imigranta dzīves Bruklinā un beidzot ar ielūkošanos filmas “Hallelujah the Hills” uzņemšanā un lauku ekskursijām, kas vērotas kopā ar režisoru Kenu Džeikobsu.

GRUPAS “INSTRUMENTI” KONCERTŠOVS, sestdien, 19.jūlijā plkst.22 Cēsu pils parka estrādē

Kas gan būtu Cēsu mākslas festivāls bez grandioza notikuma skatītāju tik iecienītajā Cēsu pils parka estrādē? Šogad uz parka estrādes skatuves – “Instrumentu” koncertšovs. Visi, kas redzējuši un dzirdējuši “Instrumentus” pērnziem koncertzālē “Palladium”, apliecinās – viņu šovs ir spēcīgs un savdabīgs piedzīvojums, kas ilgi paliek atmiņā. Cēsīs brīvā dabā viņu izrāde būs vēl iespaidīgāka, solot īpašas, uz maģiskām sajūtām balstītas noskaņas. Klausītājs jutīsies kā Aizspogulijā, un rotaļā būs iesaistītas visas cilvēka maņas. Kopā ar Shipsi un Reynsi uz skatuves kāps arī perkusionisti, pūtēji, basģitārists un fona dziedātājas. Koncertu laikā vecākiem būs iespēja savus bērnus uzticēt Radošajai bērnistabai. Lūgums pieteikties par tālr. 29334417.

Koncertzāles kinozālē festivāls turpinās piedāvāt unikālu iespēju noskatīties leģendārās kino zinātnieces Valentīnas Freimanes veidoto kinomūziklu zelta izlasi. Tiks demonstrētas filmas “42. iela”, 17.jūlijā plkst.20, “1938. gada Brodveja melodija”, 18.jūlijā plkst.22 un “Cilindrs”, 20.jūlijā plkst.20.

Festivāla notikumus varēs baudīt ne tikai klātienē Cēsīs, bet arī vairākās festivāla ģenerālsponsora LMT nodrošinātajās tiešraidēs . LMT lietotnē un mobilajā portālā m.lmt.lv varēs vērot koncertu “Parīzes klaigas un Vaska klusās dziesmas” Cēsu Sv. Jāņa baznīcā 27.jūlijā, kā arī teātra izrādes – Liepājas teātra “Piafu” 2.augustā un Nacionālā teātra “Mollija saka jā!” 7.augustā koncertzālē “Cēsis”.

Visu festivāla laiku festivāla viesi aicināti apmeklēt festivāla patrona SEB Privilēģiju telti , kur darbojas arī festivāla informācijas centrs . Tas atvērts piektdienās, sestdienās un svētdienās no plkst.12 līdz 22, “Instrumentu” koncerta vakarā – līdz pat plkst.24.

Detalizētāka informācija par festivālu www.cesufestivals.lv.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS “RĪGAS PIENA KOMBINĀTS” aicina pievienoties savai komandai Elektroiekrāvēja operatoru gatavās produkcijas noliktavā Valmierā, Rīgas iela 93, Valmiera, Valmieras nov. Pienākumi: · Veikt iekraušanas - izkraušanas darbus atbilstoši darba drošības noteikumiem, izmantojot elektroiekrāvēju; · Spēja ievadīt informāciju datu uzskaites programmā, kā arī sastādīt un izdrukāt pavaddokumentus; · Veikt dažādus citus noliktavas darbus. Prasības: · Prasme vadīt elektroiekrāvēju; · Vēlama elektroiekrāvēja vadītāja apliecība; · Labas datorprasmes, MS Office; · Spēja veikt fizisku darbu; · Iespēja strādāt maiņās (8-12 st.maiņa); · Augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: · Lielisku darba pieredzi lielākajā piena pārstrādes uzņēmumā Latvijā; · Kolēģu atbalstu un apmācības darbu uzsākot; · Darba samaksu no 1040 līdz 1200 EUR (bruto) pirms nodokļu nomaksas; · Bezmaksas uzņēmuma produkcijas grozu katru mēnesi; · Karjeras izaugsmes iespējas; · Veselības apdrošināšanu. Pieteikumus lūgums sūtīt uz e-pastu: valmiera@piens.lv Sazināsimies ar Tevi, ja tiksi izvirzīts nākamai atlases kārtai. Nosūtot savu CV, pretendents piekrīt, ka AS “Rīgas piena kombināts”, reģ. nr. 40003017441, kā datu pārzinis, veiks personas datu apstrādi CV atlases procesā. Profesija: Elektroiekrāvēja OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 93, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-04-30 Darba sākšanas datums: 2026-04-09 Kontaktpersona: Sannija Novika Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

 AICINĀM AUTOMAŠĪNU REZERVES DAĻU PĀRDEVĒJU VALMIERĀ Pienākumi: - Organizēt auto rezerves daļu pārdošanu, pasūtīšanu un piegādes realizēšanu. - Pārzināt auto rezerves daļu preču katalogus. - Konsultēt un izskaidrot pircējam preces labās īpašības un kvalitāti, palīdzēt izvēlēties atbilstošās preces. - Pieņemt preču pasūtījumus no klientiem. - Orientēties uzņēmuma piedāvātajā preču klāstā. - Komplektēt un saiņot preces, izsniegt tās un noformēt dokumentāciju. - Izvietot preces klientu apkalpošanas zālē un noliktavā. Mēs sagaidām: - Labas tehniskās zināšanas par automašīnu uzbūvi; - Vēlme un spēja pastāvīgi papildināt zināšanas un prasmes; - Ļoti labas komunikācijas prasmes; - Izcilas latviešu valodas zināšanas, vēlamas svešvalodu zināšanas; - Precizitāte, augsta atbildības sajūta; - Labas datorprasmes. Piedāvājam: - Darbu stabilā starptautiskā uzņēmumā; - Karjeras izaugsmes iespējas; - Pievilcīgu atalgojuma un finansiālās motivācijas sistēmu, kas ir balstīta uz darba rezultātiem – no 1200 līdz 2000 EUR (bruto); - Stabilitāti un sociālās garantijas; - Īpašas atlaides auto rezerves daļām. Informējam, ka sazināsimies ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz otro atlases kārtu - darba interviju. Iesniegtos personas datus izmantosim, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. CV saglabāsim uzņēmuma datu bāzē ne ilgāk kā sešus mēnešus vai līdz atlases procesa beigām. Datu pārzinis: SIA Ad Baltic, Reģ. Nr. 40003343254 Profesija: KLIENTU APKALPOŠANAS SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Mūrmuižas iela 15, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-05-09 Darba sākšanas datums: 2026-04-13 Kontaktpersona: Māra Jansone Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri