Valmieras Ziņas

Topošie mediķi apgūst profesiju Vidzemes slimnīcā

Šovasar, jau sesto gadu, jūlijā un augustā Vidzemes slimnīcas nodaļās atkal redzami jaunieši mediķu tērpos – Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas fakultātes 3. un 5. kursa studenti. Terapijas un ķirurģijas nodaļās māsu jeb klīniskās aprūpes praksi izgāja 15 3. kursa studenti, bet ārsta praksi terapijas, ķirurģijas un dzemdību un ginekoloģijas nodaļās izgāja pavisam divdesmit 5. kursa studenti.

Vidzeme slimnīca kā vasaras prakses vieta topošo ārstu vidē esot pievilcīgs un gribēts objekts – to gadu no gada atzīst uzrunātie praktikanti. Rudenī atgriežoties studiju auditorijās un daloties prakses iespaidos, apgūto prasmju un pastāvīgi veikto darbiņu saraksts “valmieriešiem” izrādoties garumgarais.  No vienas puses, vasarā, kad slimnīcas personāls dodas atvaļinājumos, praktikantu izpalīdzīgās rokas ir ļoti noderīgas. Māsas praksē studenti liek „sistēmas”, izdara injekcijas, izdala tabletes, mēra temperatūru un veic visu pārējo pacienta aprūpei. Ārsta praksē studenti piedalās ārstu ikdienā – skata pacientus, nozīmē izmeklējumus, nosaka diagnozes, gatavo terapijas plānus, piedalās pārsiešanās, asistē operācijās. Savukārt jaunieši priecājas, ka te viņiem ļauj tik daudz ko pašiem darīt, ka personāls ir atsaucīgs, draudzīgs, pacietīgs, ka ārsti un māsas studentiem uzticas, pamāca, izskaidro, palīdzot praktikantiem patiešām kaut ko iemācīties. Rīgas klīnikās iepriekšējās praksēs, atzina vairāki jaunieši, viņiem ļauts tikai vērot, nevis piedalīties procesā.

Arī šovasar Vidzemes slimnīcā praktizē jaunieši no visas Latvijas, ne tikai Valmierai tuvākās apkaimes. Kāpēc tāda izvēle? Alīna Puzanova ir jelgavniece, Beate Raituma – siguldiete. Šogad astoņi no visiem desmit grupas biedriem izlēmuši doties uz Vidzemes slimnīcu, jo gribējies arī vasarā būt kopā un pie reizes Latviju apskatīt. Abas dalās iespaidos par veiksmīgo prakses norisi, labajiem darba apstākļiem, iespēju iegūt jaunas zināšanas un pieredzi. Pirmo reizi pacientu uzņemšanas nodaļā piedalījušās neatliekamās palīdzības sniegšanā pacientam, kuram apstājusies sirdsdarbība. “Kad kardiogrammā redzams, ka izdevies iesist sirdij pareizo ritmu…”, atceras Beate.  Alīnas un Beates grupas biedrene Elīna Cimbolineca no Preiļiem savu izvēli izdarījusi – viņa būs radioloģe. Vidzemes slimnīcas radioloģijas nodaļā pavadīto laiku viņa uzskata par ļoti vērtīgu. Piedalījusies dažādu izmeklējumu analīzē, trenējusi aci patoloģiju atpazīšanā, pirmo reizi asistējusi ķirurgam operācijā.

Topošais ķirurgs Jānis Bieziņš, pamatojot profesijas izvēli, saka: “Man medicīna šķiet ļoti interesanta, jo tā ir sarežģīta. Tev iedod dažus pavedienus – pacienta stāstīto, analīžu rezultātus vai izmeklējuma attēlu un tev jāprot salikt pareizo puzli – saprast saslimšanas cēloni. Otrkārt, medicīna ir iespēja palīdzēt cilvēkiem Pacienta paldies un smaids, mūsu saprašanās – tas man nozīmē daudz.” Agrāk Jānis dzīvojis Priekuļos, viņa ome bijusi ķirurģijas māsa Cēsu slimnīcā, arī klases audzinātāja mudinājusi iet uz dakteriem. Jānis, tāpat kā grupas biedri, studiju laikā piestrādā, ir piedalījies operācijās Stradiņos, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā un iepazinis to vidi. Tagad par Vidzemes slimnīcā redzēto un piedzīvoto viņš atzīst – esot daudz labāk, nekā varējis iedomāties. Operāciju zāles iekārtojumu un aprīkojumu, instrumentus, darba organizāciju Valmierā Jānis vērtē vienlīdz augstu ar galvaspilsētas slimnīcās pieredzēto. Un piebilst, ka viņam ļoti patikusi iespēja asistēt operācijās un strādāt kopā ar nodaļas virsārstu Venti Beķeri.

Starp praktikantiem sastopu arī valmierieti Inesi Briksni, kas ķirurģijas nodaļā iziet māsu praksi. Jā, viņa bija dzirdējusi vecāko kursu studentus stāstām, ka Valmierā praktikantiem vairāk iespēju pašiem darīt, turklāt gribējies vismaz daļu vasaras pavadīt mājās. Par daudz darīšanu esot taisnība – īpaši ķirurģijas nodaļā brīžam sajutusies, ka viņa te jau strādā, jo viss notiek pa īstam – pacientu aprūpe, nodaļas māsu uzticēšanās.

Vidzemes slimnīca ne tikai apmāca praktikantus, bet domā ilgtermiņā, mērķtiecīgi turpinot darbu jaunu speciālistu piesaistei. „Šobrīd”, stāsta ārstnieciskā direktore Inga Ozoliņa, „esam noslēguši līgumus ar 28 ārstiem rezidentiem. Veiksmīgi norit sadarbība ar RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžu, kur mācās mūsu 14 topošās māsas, bet pērngad 14 studenti ieguva māsas palīga kvalifikāciju. Sešu gadu laikā, kopš mūsu slimnīca ar augstskolu noslēgusi sadarbības līgumu par studentu praksēm, gandrīz 300 topošie mediķi tieši Valmierā spēruši soli tuvāk izvēlētajai profesijai”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “ZAAO”, VRN 44103015509, ir vadošais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Vidzemē, kas nodrošina kvalitatīvu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu izmantojot modernas un mūsdienīgas tehnoloģijas, un ir atvērts jaunu tehnoloģiju ieviešanai procesu optimizācijai. AICINĀM DARBĀ: Atkritumvedēja vadītāju 8332 01 MĒS PIEDĀVĀJAM: Pilnu darba slodzi, normālo darba laiku ar summētā darba laika organizāciju četru mēnešu pārskata periodā; Labus darba apstākļus; Bruto atalgojumu no 1200 Eur mēnesī; Sociālās garantijas; Kvalifikācijas celšanas iespējas; Veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšana. DARBA PIENĀKUMI: Sadzīves atkritumu , lielgabarīta atkritumu un šķiroto atkritumu savākšana saskaņā ar maršruta lapu; Pārvietojot konteinerus (smags fizisks darbs) un strādājot ar hidrauliskajiem manipulatoriem ievērot darba drošības noteikumus; Uzturēt automašīnu tehniski labā stāvoklī un savlaicīgi ziņot par tehniskajiem bojājumiem.  PRASĪBAS: Vidējā vai vidējā speciālā izglītība ; C kategorijas autovadītāja apliecība; 95 kods; Vismaz trīs gadu pieredze automašīnas vadīšanā; Vēlama pieredze darbā ar hidrauliskajiem manipulatoriem; Labas tehniskās zināšanas; Prasme rīkoties ārkārtas situācijās; Komunikācijas prasmes, kas orientētas uz klientu apkalpošanu; Prasme pielietot darbā tehnisko inventāru; Organizatoriskās prasmes. PIETEIKTIES: CV (dzīves apraksts), motivācijas vēstuli un atsauksmes vai rekomendācijas lūdzam sūtīt e-pastā silvija.vilcane@zaao.lv līdz 2021. 31.janvārim Tālrunis: 64281250; 26568230. Pateicamies par atsaucību un lūdzam ievērot, ka izskatot iesūtītos piedāvājumus, sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Informējam, ka Jūsu pieteikumu dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “ZAAO”, Rīgas iela 32, Valmiera, LV-4201 Profesija: ATKRITUMVEDĒJA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-01-31 Kontaktpersona: Silvija Vilcāne Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

 Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija (www.sosbernuciemati.lv) ir starptautiska, sociāla labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenes modeļa aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un sniedz palīdzību ģimenēm ar bērniem Latvijā kopš 1997.gada. Aicinām pievienoties Valmieras SOS Bērnu ciematu komandai: SOS AUDŽUMAMMAS ASISTENTI/U (aukli) (uz nepilnu darba slodzi) Galvenie darba pienākumi: Aicinām atsaukties kandidātus ar: Pieredzi darbā ar dažāda vecuma bērniem un jauniešiem. Priekšroka kandidātiem ar izglītību pedagoģijas, sociālā darba, medicīnas un/vai psiholoģijas jomā. Pieredzi komandas darbā ar pieaugušajiem. Prasmi organizēt ģimenes un mājas saimniecisko dzīvi. Pievienojoties mūsu komandai Jūs iegūsiet: iespēju strādāt nevalstiskā organizācijā ar ievērojamu pieredzi bērnu aprūpes un ģimeņu atbalsta jomā; profesionālu apmācību darbu uzsākot; labus darba apstākļus. Sīkākai informācijai lūdzam zvanīt Valmieras SOS Bērnu ciemata direktoram Edijam Pētersonam mob. tālrunis: 27873444 CV un motivācijas vēstuli lūdzam sūtīt līdz 10.02.2021.personāla vadītājai Elīnai Niemiro uz e-pasta adresi: elina.niemiro@sosbca.lv. ar norādi Profesija: AUKLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ganību iela 3, Valmiera Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-10 Kontaktpersona: Elīna Niemiro elina.nemiro@sosbca.lv

Mūsu partneri