Valmieras Ziņas

Top būvprojekts ventilācijas sistēmas izbūvei Valmieras sākumskolas klašu telpās

Jau informējām, ka Valmieras pilsētas pašvaldības vadības tikšanās laikā ar iedzīvotājiem 31.janvārī tika aktualizēts jautājums par nepietiekamu klašu telpu ventilāciju Valmieras sākumskolā.

Pieņemot ekspluatācijā 2010.gada 6.septembrī Valmieras sākumskolas ēku Leona Paegles ielā 40A, klašu telpās nebija izbūvēta mehāniskā ventilācija. Kā norādījis projekta autors, ventilācija jānodrošina caur veramiem logiem. Saskaņā ar tehnisko projektu mehāniskā ventilācija Valmieras sākumskolā ir izbūvēta aktu zālei, sporta zālei, virtuvei, laboratorijās, garderobēs, tualetēs, mājturības klasēs un datorklasēs. Tomēr skolas ekspluatācijas pieredze liecina, ka arī klašu telpās ir nepieciešama mehāniskā ventilācija. Tādēļ 2016.gada nogalē Valmieras pilsētas pašvaldības speciālisti uzrunāja skolas projekta autorus, informējot par neapmierinošu gaisa apmaiņu klasēs.

Kā portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa, 2017.gada februārī notika Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāvju tikšanās ar skolas projekta autoriem. Tika nolemts, ka kvalitatīvai ventilācijas un gaisa temperatūras regulēšanai Valmieras sākumskolas klašu telpās ir nepieciešams izbūvēt nosūces ventilācijas sistēmas ar rekuperāciju.

Šādu sistēmu izbūve skar arī skolas nesošās būvkonstrukcijas.

Tādēļ pirms ventilācijas sistēmas izbūves nepieciešams izstrādāt atbilstošu tehnisko projektu, paredzot inženiertehniskos risinājumus, to radītās ietekmes un slodžu izmaiņas uz skolas būvkonstrukcijām.

Valmieras pilsētas pašvaldības Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes vadītāja Rita Jemšika:

“Vispirms tika izvērtēta sākotnējā skolas projekta autoru kapacitāte izstrādāt nepieciešamo ventilācijas sistēmas būvprojektu, kā arī tam nepieciešamās izmaksas. Tā kā projekta izstrādes izmaksas bija pārāk augstas, tika meklēti citi projektētāji. Šobrīd ir atrasts uzņēmums, kas uzsācis darbu pie ventilācijas sistēmas izbūves projekta sagatavošanas.”

 

Portāls “Valmieras Ziņas” turpinās sekot līdzi šai tēmai. Aicinām lasītājus dalīties ar saviem novērojumiem un pieredzi arī citās izglītības iestādēs. Sūtiet komentārus, sūdzības, ierosinājumus, foto un video materiālus uz e-pastu reportieris@valmieraszinas.lv, un mēs Jums palīdzēsim!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri