Valmieras Ziņas
makonis
-1°C
Vējš: 4 m/s

Nepietiekamas gaisa apmaiņas dēļ Valmieras sākumskolas klašu telpās plānots izbūvēt ventilācijas sistēmu (2)

Valmieras pilsētas pašvaldības vadības tikšanās laikā ar iedzīvotājiem 31.janvārī tika aktualizēts jautājums par nepietiekamu klašu telpu ventilāciju Valmieras sākumskolā.

Kā norādīja kāds iedzīvotājs, kura bērns apmeklē šo skolu,

“klases telpās nav izbūvēta ventilācijas sistēma, kur tā ir visvairāk nepieciešama, jo ārsienas veido logi no grīdas līdz griestiem. Saulainās dienās klases telpās jau astoņos no rīta gaisa temperatūra mēdz sasniegt + 30 grādus.”

Iedzīvotājs norādīja, ka viņam zināmi daudzi vecāki, kur nevēlas sūtīt bērnus šajā skolā tieši šī iemesla dēļ. Lai mudinātu pašvaldību risināt problēmu, vairāk par 300 vecākiem parakstījuši vēstuli ar aicinājumu ierīkot ventilāciju.

Kā portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa,

pieņemot ekspluatācijā 2010.gada 6.septembrī Valmieras sākumskolas ēku Leona Paegles ielā 40A, klašu telpās nebija izbūvēta mehāniskā ventilācija. Kā norādījis projekta autors, ventilācija jānodrošina caur veramiem logiem.

Saskaņā ar tehnisko projektu mehāniskā ventilācija Valmieras sākumskolā ir izbūvēta aktu zālei, sporta zālei, virtuvei, laboratorijās, garderobēs, tualetēs, mājturības klasēs un datorklasēs. Tomēr skolas ekspluatācijas pieredze liecina, ka arī klašu telpās ir nepieciešama mehāniskā ventilācija. Tādēļ 2016.gada nogalē Valmieras pilsētas pašvaldības speciālisti uzrunāja skolas projekta autorus, informējot par neapmierinošu gaisa apmaiņu klasēs.

Pēc atkārtotas tikšanās ar projekta autoriem 2017.gada 13.februārī tika nolemts uzlabot ventilāciju klašu telpās, projektējot mehāniskās pieplūdes – nosūces ventilācijas sistēmas ar rekuperāciju.

Kamēr mehāniskā ventilācija Valmieras sākumskolas klašu telpās vēl nav izbūvēta, tās tiks pastiprināti vēdinātas stundu starpbrīžos un naktīs, nodrošinot nepieciešamo gaisa apmaiņu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  esse - 17.02.2017 Atbildēt

  kruta… varbūt bērniem vajag mazgāties….

   Keita - 17.02.2017 Atbildēt

   Kruta.. varbūt izlasi rakstu un tad komentē!? Vai arī izmazgā acis?
   Runa ir par temperatūru, nevis ko citu!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmiera ir bērniem draudzīga pilsēta?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri