Valmieras Ziņas

Tikai trešdaļa saslimušo Vidzemes slimnīcas darbinieku ar Covid-19 esot inficējušies iestādē (1)

Tikai trešdaļa no saslimušajiem Vidzemes slimnīcas darbiniekiem ar Covid-19 inficējušies iestādē, šodien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē apgalvoja Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs.

Viņš neprecizēja, cik darbinieku kopumā ir saslimuši ar Covid-19, taču klāstīja, ka iestādes darbs nav apstājies, lai gan ilgstoši strādāt laikā, kad darbinieki ir pašizolācijā vai izolācijā, ir grūti. Iespējams, slimnīca lūgs uz nedēļu mainīt hospitalizācija plānu, lai iestādē Covid-19 pacienti netiktu stacionēti, ļaujot iestādei “atvilkt elpu”. Šādu nepieciešamību kā izvērtējamu atbalstīja arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule, pateicoties reģionālajām slimnīcām par darbu pandēmijas laikā.

Muskovs pauda, ka darbs pandēmijas laikā ir nopietns izaicinājums, jo visā Latvijā ik dienu stacionāros ir 30-40 Covid-19 pacientu, un aptuveni trešdaļa vai ceturtdaļa no tiem – tieši Valmierā. “Mēs iznesam ceturto daļu sloga,” norādīja slimnīcas vadītājs, piebilstot, ka universitāšu slimnīcās pieejamo gultasvietu un personāla skaits ir daudz lielāks.

Iestāde ir veikusi izmeklēšanu par katru darbinieka saslimšanas gadījumu, “kļūstot par maziem detektīviem”,

sacīja Muskovs. Pēc viņa teiktā, secināts, ka tikai trešdaļa ar Covid-19 inficējusies darba vidē, bet lielākā daļa saslimusi ārpus iestādes. Bijuši gadījumi, kad inficētais kolēģis ir ticies ar citiem uz ielas.

Tāpat netālu no slimnīcas ir daudzdzīvokļu māja, kas celta tieši personālam, un tajā mitinās ap 50 līdz 60 darbiniekiem. Secināts, ka trīs darbinieki inficējušies, jo dzīvo cits citam kaimiņos un, iespējams, gājuši ciemos vai inficējušies citādi tieši šajā ēkā, skaidroja Muskovs.

Ir bijis gadījums, kad kolēģi pēc maiņas kopīgi devušies uz tirgu, viņš stāstīja. Tāpat noskaidrots, ka inficēšanās notikusi, darbiniekiem kopīgi dodoties uz darba vietu ar slimnīcas nodrošināto transportu no Valkas.

Līdz šim slimnīcas darbiniekiem veikti aptuveni 700 testi, vairākiem darbiniekiem pat divreiz un trīsreiz.

“Slimība ir ļoti viltīga. Trīs reizes tests ir negatīvs, bet ceturtajā pozitīvs,”

atklāja Muskovs.

Jau vēstīts, ka Vidzemes slimnīcā aprīļa sākumā saslimšana ar Covid-19 konstatēta pieciem darbiniekiem un vienam pacientam. Pēc informācijas saņemšanas tika sākta epidemioloģiskā izmeklēšana.

Ņemot vērā šo saslimšanu, kopš 11.aprīļa vairākas dienas bija daļēji slēgta viena no Terapijas nodaļām, slimnīcā pašizolācijā atradās vairāki nodaļas pacienti, kā arī medicīnas darbinieki.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Dainis - 13.05.2020 Atbildēt

    Murgs kaut kads…

SIA Lat Met pamatā ir metāla apstrādes uzņēmums, kas specializējies praktisku dekoratīvo metāla izstrādājumu ražošanas jomā (vārti, sētas, margas, tirdzniecības stendi, nestandarta metāla izstrādājumi, kuru vienas detaļas svars nepārsniedz 0,5t, garums- 12m). Uzņēmums nodarbojas arī ar sekciju veida garāžu vārtu tirdzniecību, montāžu un servisa nodrošināšanu, vizuālās reklāmas izgatavošanu, skārda izstrādājumu izgatavošanu, vārtu automātikas tirdzniecību un apkalpošanu. Daļa no produkcijas tiek eksportēta. Sakarā ar pasūtījumu apjoma pieaugumu Darba vieta: Rubenes metāla apstrādes cehs „Meistari”, Rubene, Kocēnu pag., Kocēnu nov., LV-4227 (300 metri no Rubenes baznīcas). Amata pienākumi: Atbilstoši rasējumiem un metāldarbnīcu vadītāja norādījumiem izgatavot nestandarta metāla izstrādājumus t. sk. sagatavot detaļas, veikt sagatvoto detaļu metināšanu. Nepieciešamības gadījumā veikt arī izstrādājumu montāžu objektā. Lat Met nodrošina: Pilnībā rekonstruētas ražošanas telpas; Mūsdienīgus darba apstākļus; Paveiktajam darbam un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu; Iepazīstināšanu ar amata pienākumiem un ražošanas procesa nodrošināšanas kārtību. Prasības pretendentiem: Spēja pastāvīgi, precīzi un savlaicīgi paveikt uzticētos pienākumus; Precizitāte un augsta atbildības sajūta Par priekšrocību tiks uzskatīta: Autovadītāja apliecība; Papildus zināšanas citās jomās Pieteikties uz brīvajām metinātāja vietām iespējams sazinoties pa tālruni 2942 99 56 vai sūtot CV un motivacijas vestuli uz info@latmet.com Vispārēju informāciju par Lat Met darbību iespējams iegūt apmeklējot mūsu mājas lapu www.latmet.com Profesija: ROKAS LOKMETINĀTĀJS (MMA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Meistari, Kocēnu pag., Kocēnu nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-10-23 Kontaktpersona: Motivācijas vēstuli un CV sūtīt uz e-pastu: info@latmet.com

Mūsu partneri