Valmieras Ziņas

Tiekamies Saldējuma svētkos un Rūjienas vārda dienas svinībās!

Lasīšanas laiks: 3 min

Maijs. Rūjiena. Saldējums. Vārdi, kas raisa īpašas emocijas un asociācijas, bet, kopā lasīti, atgādina, ka maijs Rūjienā ir Saldējuma svētku un Rūjienas vārda dienas svinību laiks. Aicinām svinēt kopā 25. maijā pilsētas estrādē un pie “Rūjienas saldējums” ražotnes, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Dienu sāksim jau plkst. 9.00, apmeklējot amatnieku un mājražotāju darinājumu tirdziņu. Būs iespēja gan palutināt garšas kārpiņas, gan priecēt acis ar mājā un dārzā noderīgām lietām.

Mūsu pašu un ciemos sabraukušajiem, kā rūjienieši saka, denčiem, t.i., bērniem, neļausim ilgi vāļāties pa gultu, jo norises, kas īpaši patiks mazākajiem svētku viesiem, sāksies no plkst. 10.00. Būs interaktīvi un džungļu elementi “Annels” vadībā, kā arī pašmāju jauniešu veidotās un sagatavotās aktīvās un radošās nodarbes.

Ja kāds nebūs pamanījis, ka ir svētki, tad to noteikti paziņos motobraucēji ar skaļiem trokšņiem. Viņi parādes braucienu sāks plkst. 10.00 un dosies pa Rīgas un Valdemāra ielu līdz estrādei.

Svētku svinīgā atklāšana norisināsies plkst. 10.30.

No plkst. 11.00 ikviens aicināts baudīt muzikālus priekšnesumus bērnu un jauniešu vokālo grupu “Dimantiņi” (Rūjiena), “Notiņas” (Valmiera) un “Atestāts” (Rūjiena) izpildījumā.

Plkst. 12.00 sveiciens mazākajiem viesiem – uzvedums “Saldējumdienas stāsts”. Tas ir stāsts par to, ka tuvojas Saldējuma svētki, tāpēc saldējuma fabrikā ir liela rosība. Kas notiek apkopējas Grietas Tīrmīles kabinetā? Svarīgi zvani mijas ar uzkopšanas darbiem. Taču nelāgas sagadīšanās dēļ īpašs zvans no Lutauša tiek pārprasts, un Lutausis, bēdu pārņemts, plāno pārņemt vadību saldējuma fabrikā. Kas notiks tālāk, to aicinām uzzināt uzvedumā “Saldējumdienas stāsts”.

No plkst. 13.00 pie saldējuma ražotnes Upes ielā 5 par pārsteigumiem rūpēsies “Rūjienas saldējums”.

Plkst. 14.00 anšteltīg cilvēk no pasauls cildinās Rūven pa to pērl jeb Rūjienas cildināšana, sveicot ar iegūto titulu “Baltijas jūras reģiona kultūras pērle 2024”. Ceremoniju atklās pūtēju orķestris “Tālavas taurētājs”. Turpināsim ar Rūjienas vārda dienas svinībām, pasniedzot septiņas svētku tortes. Tā ir skaista tradīcija – katram vārda “Rūjiena” burtam veltīta torte, saimniecēm piemeklējot atbilstošas garšas, kas uzburs visīstenāko svētku noskaņu.

No plkst. 16.00 turpmāko svētku norišu apmeklējums būs par maksu. Ieejas biļetes cena uz visiem koncertiem kopā ir 5 EUR (bērniem līdz septiņu gadu vecumam ieeja – bez maksas), turklāt katra biļete piedalīsies loterijā:

  • 16.00 jaunā un talantīgā dziedātāja Paula Saija izpildīs iemīļotas un labi zināmas kompozīcijas, tostarp Raimonda Paula dziesmas ar dzejnieku Jāņa Petera un Guntara Rača vārdiem;
  • 17.30 uz skatuves kāps Kato – dziedātāja, vokālā pedagoģe un dziesmu autore, kuras mūzikā ir saklausāmas, kā viņa pati saka, “mīlestības tēmas, dziesmas par jūtām un sajūtām“;
  • 18.30. Chris Noah – mūziķis, dziesmu autors, kurš savā mūzikā apvieno indie mūzikas elementus un mūsdienu popmūziku, atzinību guvis par samtainu vokālu, personīgiem dziesmu tekstiem un spēcīgām melodijām;
  • 20.00 grupa “Opus Pro” izpildīs daudzu iemīļotās dziesmas, kuru skanējums un vēstījums īpašs šķiet dažādu paaudžu klausītājiem.

Plkst. 21.30 – ieejas biļešu loterija.

Uz balli kopā ar grupu “Vēja radītie” aicinām no plkst. 22.00.

Visas dienas garumā par svētku noskaņu rūpēsies Magnuss Eriņš, dīdžejs un radio ētera personība.

Tiekamies 25. maijā Saldējuma svētkos un Rūjienas vārda dienas svinībās!

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (profesijas klasifikatora kods 2359 01) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 8 stundas (0.271 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Sociālais pedagogs”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības mūzikas skolotāju (profesijas klasifikatora kods 2342 03) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • īstenot pirmsskolas izglītības satura apguvi kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomā; • plānot pedagoģisko darbu saskaņā ar Iestādes nolikumu un pirmsskolas audzināšanas galvenajiem darba virzieniem; • organizēt mācību darbu bērnu muzikālo, pašizpausmes, intelektuālo spēju attīstīšanai; • izvērtēt un analizēt savu pedagoģisko darbu ar bērniem un sniegt atskaiti par paveikto; un Jums ir: • augstākā izglītība pedagoģijā (atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”) ar kvalifikāciju – pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs vai students augstākās izglītības studiju programmā – mūzikas skolotājs; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 30 stundas (0,750 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs/-a”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri