Valmieras Ziņas

Talkošanas vietas Valmierā un kaimiņu novados

Šodien visā Latvijā notiks “Lielā Talka”, kurā piedalīties aicināts ikviens, kuram rūp savas apkārtnes kārtība un sakoptība, vides tīrība un skaistums. Kā norāda Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Deičmane, pasākuma “Lielā Talka” ideja ir balstīta uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu.

“Lielās Talkas” aktivitātes notiks arī Valmierā un kaimiņu novados, tādēļ portāls “Valmieras Ziņas” ir apkopojis informāciju par talkošanas vietām un vietējo talkas koordinatoru kontaktinformāciju.

Valmierā talkotāji jau no plkst.10 būs gaidīti oficiālajās talkošanas vietās, tostarp Pārgaujas pusē pie Dzelzs tilta – Putriņu mežā un Kauguru vērī, Pārgaujas pusē pie Vanšu tilta – Gaujas kreisajā krastā un Pauku priedēs, kā arī Valmieras estrādē un Atpūtas parkā.

Valmieras talkotājus koordinēs pašvaldības sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas speciāliste vides komunikācijā Kristīne Melece, ar kuru būs iespējams sazināties, zvanot pa tālruni 26553317, kā arī nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes vadītāja Rita Jemšika, ar kuru būs iespējams sazināties, zvanot pa tālruni 20190934.

Tajā pat laikā, ikviens iedzīvotājs ir aicināts sakopt arī citas pilsētas teritorijas, tostarp arī savu piemājas pagalmu, taču, ja talkošana paredzēta lielākos apmēros un grupās, to iepriekš jāpiesaka, zvanot pa tālruņiem 64207862 vai 26428611. Pieteikt grupas pašu organizētajās talkošanas vietās nepieciešams, lai pašvaldība varētu nodrošināt talkas dalībniekus ar atkritumu maisiem, saskaņot pilno atkritumu maisu novietošanas vietas un organizēt atkritumu savākšanu.

Kā portāls “Valmieras Ziņas” noskaidroja SIA “Vidzemes Olimpiskais centrs”, “Lielās talkas” dienā valmierieši ir aicināti sakopt arī vienu no pilsētas iecienītākajām dabas teritorijām – Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parku, kur talkošanas darbi sāksies jau no plkst.9.

Beverīnas novadā talkošanas pasākumus koordinēs domes izpilddirektors Aivars Miruškins, ar kuru būs iespējams sazināties pa tālruni 26328800. Pēc A.Miruškina teiktā, talkošana tikšot organizēta gar Gaujas malu, Cēsu ceļa apkārtnē, Mūrmuižā gar ūdenstilpni, Brenguļos un, iespējams, arī Trikātā.

Savukārt Burtnieku novadā talkošana tiks organizēta pagastu centros. Valmieras pagastā jau piektdien sāks parka sakopšanu pie Valmiermuižas torņa, Matīšos sakopšot estrādes teritoriju un, kā visos pagastos, – pagasta centru un galvenās ielas. Koordinatore Burtnieku novada talkotājiem būs kultūras darba koordinatore Līga Stebere, ar kuru būs iespējams sazināties pa tālruni 29489543. Pēc L.Steberes teiktā, lai arī talkošanas maisi atvesti vien trešdien, 23.aprīlī, Burtnieku novada pagastos tīrīšanas darbus iedzīvotāji veikuši jau visu nedēļu.

Talkošanas darbus Kocēnu novadā koordinēs domes izpilddirektors Māris Permaņickis, ar kuru būs iespējams sazināties, zvanot pa tālruni 29499880. Uzdevumi talkotājiem būs zāliena ierīkošana ap brīvdabas estrādi un ceļmalu sakopšana autoceļiem posmos “Matīši-Rubene” un “Rencēni-Ozoli” Bērzainē, Dikļu estrādes, Dikļu evaņģēliski luteriskās baznīcas un Dikļu, Dauguļu un Sprēstiņu kapsētu teritoriju sakopšana Dikļos, Mujānu Baltā torņa un Dzirnavezera, Kocēnu estrādes, Beites un Tožu apkārtnes sakopšana Kocēnos, Rubenes evanģēliski luteriskās baznīcas, ūdenstilpņu Lielais un Mazais Ansis un ūdenstilpnes pie mājām “Zvejnieki” apkārtnes sakopšana Rubenē, Vaidavas ezera un daudzstāvu māju un ražotņu apkārtnes teritoriju sakopšana Vaidavā, kā arī stadiona, bērnu rotaļlaukuma un “karjera” apkārtnes teritoriju sakopšana Zilākalnā. 

Mazsalacas novadā “Lielās talkas” aktivitātes tiks organizētas Valtenberģu muižas parkā un pilsētas centrā. Talkošanas darbus Mazsalacas novadā vadīs nekustamā īpašuma nodaļas vadītājs Vilis Zariņš, ar kuru būs iespējams sazināties, zvanot pa tālruni 29183005.

Savukārt Naukšenu novadā Ķoņu pagastā talcinieki pulcēsies plkst.9 pie Ķoņu pagasta pārvaldes, bet Naukšenos visus talciniekus pulcēties plkst.10 pie Komunistiskā genocīda upuru piemiņas akmens aicinās pensionāru biedrība “Sarma”. Tāpat Naukšēno pagastā talcinieki pulcēsies pie Doktorāta plkst.10, līdzi ņemot grābekļus, lāpstas, pavasara puķu stādus un sīpolus, lai sakoptu un padarītu vizuāli pievilcīgākas tuvākās ceļmalas un parku pie Doktorāta. Koordinatore Naukšēnu novada talkotājiem būs lauku attīstības speciāliste Antra Krievāne, ar kuru būs iespējams sazināties , zvanot pa tālruni 29497504.

Rūjienas novadā parkā “Laika skvērs” talkotāji tiksies jau plkst.9, lai sakoptu parka teritoriju tā rekonstrukcijas darbu laikā. Talkotāju uzdevums būt sakopt parka zālāju, stādīt ceriņus, zāģēt kokus un krūmus un veikt citus vides sakārtošanas darbus. Talkas darbu koordinators Rūjienas novadā būs nekustamā īpašuma nodaļas vadītājs Dairis Lācis, ar kuru būs iespējams sazināties, zvanot pa tālruni 25662217.

“Lielās Talkas”  pasākumos pilsētā un novados paredzēti arī vairāki pasākumi, tostarp kopīga zupas ēšana, muzicēšana un citas izdarības. Kā portālu “Valmieras Ziņas” informēja SIA “Rimi Latvia” vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Podskočija, “Rimi” Lielās talkas dienā Valmierā nodrošinās muzikālus priekšnesumus un bezmaksas uzkodas talciniekiem. “Rimi talkas autobuss piestās un čaklos talkotājus ar pīrādziņiem, maizītēm un citiem gardumiem cienās četrās talkošanas vietās Valmierā – Atpūtas parkā, Putriņu mežā un Kauguru vērī, Pauku priedēs, kā arī Slokas ielā,” norādīja L.Podskočija.

Pirms došanās Lielās Talkas piedzīvojumā, aicinām ikvienu iepazīties ar “Lielās talkas” akcijas mājas lapā publicēto instrukciju talciniekiem

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri