Valmieras Ziņas

Tā krīzes situācijās nevar vadīt valsti (1)

Lasīšanas laiks: 2 min

Vidzemes Augstskolas studentu pret Covid-19 vakcinācijas aptvere ir 94%. No visa veida darbiniekiem tikai divi ir bez sertifikāta. Šis piemērs skaidri parāda, ka var. Vēl jūlijā augstskolā vakcinēto bija mazāk nekā puse. Mēs dažas lietas izdarījām citādāk, nekā valstī kopumā tas process tika organizēts (precīzāk – neorganizēts).

Pirmā lieta: saprast, kur ir tava problēma un kā to risināt. Saprast (pazīt) mērķauditoriju un to uzrunāt caur tās interesēm un veidos, kas ir visefektīvākie, lai panāktu attieksmes un RĪCĪBAS maiņu. Mēs sapratām, ka gribam klātienes studijas un caur šo uzrunājām studentus: gribat studiju kvalitāti un rezultātus, brīvu dzīvi – vakcinējieties! Veselību un solidaritāti pieminējām, bet otrajā plānā. Pamatā likām viņu pašu intereses.

Otrā lieta – kas un kā uzrunā. Ļoti aktīvi iesaistījās studentu valde – tas ir – savējie uzrunāja savējos. Es kā rektors un citi no vadības iesaistījāmies, piedalījāmies studentu organizētās diskusijās, bet nerāvāmies priekšplānā.

Trešā lieta – gudra motivācijas sistēma caur atbalsta programmu. Katram studentam, kas bija uzsācis vakcinācijas procesu, apmaksājām testus, kamēr viņi saņēma sertifikātu.

Ceturtā lieta – mums bija ļoti konkrēts izstrādāts plāns, ko darām, ja tomēr “mūs uzliek” uz attālināto režīmu. To plānu arī tagad ieviesām.

Man, godīgi sakot, nav skaidrs, kāpēc valstī kopumā nevarēja īstenot mērķtiecīgu politiku jau vismaz no pagājušā gada decembra. Zinātnieki prezentēja valdībai pētījuma rezultātus par sabiedrības attieksmi pret vakcināciju – rezultāti nebija spoži.

Kāpēc nevarēja vienlaikus ļoti intensīvi strādāt ar apdraudētāko grupu – vecums 60+ (uzrunājot, tostarp arī krieviski – to mēs arī bijām ielikuši rekomendācijās! Uzrunāt individuāli – par Latgali – nu tur taču sava auditorijas sasniegšanas specifika, un ir zināma, kāda!) un stiprināt medicīnas kapacitāti un jaudas, aprīkojumam un citām lietām atvēlot ko vairāk no tiem miljardiem, būt gataviem, ja nu kas…?

Jāpiekrīt bijušā premjera Birkava teiktajam (mazliet pārfrāzējot) – labi cilvēki, bet nav kompetenti.

Birkavs teica, ka bail pieņemt lēmumus. Es teiktu, ka arī bail kļūdīties – un tas ir vēl sliktāk, un no tā jau izriet lēmumu nepieņemšana. Tā krīzes situācijās nevar vadīt valsti!

    Varis - 31.10.2021

    Vakcinācijai bija jābūt brīvprātīgai,bet kas tagad,šantažē un spiež ar varu!

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā ĒKU UN APSAIMNIEKOJAMĀS TERITORIJAS PĀRZINI (profesiju klasifikatora koda Nr. 5153 02) uz noteiktu laiku (~1 mēnesi) Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (1010,00 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Modernu darba vidi Galvenie darba pienākumi: Izglītības iestādes ēku un apsaimniekojamās teritorijas pārraudzīšana, iesaistīšanās tās labiekārtošanā Ēku un apsaimniekojamās teritorijas uzturēšana tehniskā kārtībā Teritorijā esošo kanalizācijas, siltā un aukstā ūdensvada, apkures sistēmas iekšējo tīklu, ventilācijas sistēmu un iekšējo elektrotīklu uzraudzība, savas kompetences ietvaros veikt remontu Veikt dažādus remonta un uzturēšanas darbus izglītības iestādē (durvju, slēdzeņu, logu, mēbeļu, sadzīves priekšmetu u.c.) Izglītības iestādes rīcībā esošo mazo mehānismu apkope un remonts Strādāt ar kravas pacelšanas un pārvietošanas mehānismiem un ierīcēm Prasības pretendentam: Vidējā vai profesionālā izglītība Vēlama pieredze līdzīgu pienākumu veikšanā Prasme veikt galdniecības, kokapstrādes, celtniecības, santehnikas darbus Spēja operatīvi reaģēt un prioritēt darbus Labas komunikācijas un sadarbības prasmes CV, pieteikumu un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Pārziņa vakancei” līdz 2026.gada 28.februārim. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: ĒKU UN APSAIMNIEKOJAMĀS TERITORIJAS PĀRZINIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-28 Kontaktpersona: Skaidrīte Čukule Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Aicinām darbā AUTOBUSA VADĪTĀJUS VALMIERAS AUTOPARKĀ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana saskaņā ar darba grafiku; pasažieru kvalitatīva apkalpošana; biļešu pārdošana; darbs ar elektronisko kases aparātu. PRASĪBAS PRETENDENTIEM: Vidējā vai profesionālā izglītība; D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība, vēlams 95. kods; vēlams D vai D 1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs vismaz divi gadi; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; latviešu valodas zināšanas. UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā; darbavietu Valmierā, Rūjienā, Valkā vai Smiltenē; darba samaksu līdz 1900 EUR (pirms nodokļu nomaksas); pilnas sociālās garantijas; daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu; 95. koda apmācības; apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas; veselības apdrošināšanas iespējas; iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā; ikgadējās un 95. koda apmācības. CV ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs” iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv  personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst. 09.00 līdz 16.00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220) Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 5 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-03-31 Kontaktpersona: CV ar norādi vakancei lūdzu sūtīt uz e-pastu info@vtu-valmiera.lv vai iesniegt personīgi

Mūsu partneri