Valmieras Ziņas

Svinīgi atklāta Valmieras pilsētas pārstāvniecība Rīgā (papildināts) (3)

Pievienotas pēdējās 4 rindkopas un foto ar ministru prezidenta Māra Kučinska apmeklējumu

Ceturtdien, 8.septembrī, norisinājās Valmieras pilsētas pārstāvniecības Rīgā, 11.novembra krastmalā 29, atklāšana. Klātesošajiem bija iespēja dzirdēt interesantus stāstus par Valmieru, savukārt vēlāk domnīcās dažādu jomu eksperti pauda viedokļus par uzņēmējdarbību, tūrismu un dzīves kvalitāti Valmierā.

Atklāšanas vārdus teica Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, Valmieras pilsētas pārstāvniecības Rīgā vadītāja Ieva Alhasova un Latvijas Republikas Saeimas deputāts Inesis Boķis. Noslēgumā pārstāvniecību apmeklēja Latvijas Republikas Ministru prezidents, valmierietis Māris Kučinskis.

Sveicēju vidū bija arī Valsts kancelejas vadītājs Mārtiņš Krieviņš,  SIA “Vidzemes olimpiskais centrs” valdes priekšsēdētājs Artis Jansons, SIA “ZAAO” valdes priekšsēdētājs Aivars Sirmais, SIA “Vidzemes slimnīca” valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs, Valmieras domes deputāti, SIA “VALPRO” valdes priekšsēdētājs Aivars Flemings, Valmiermuižas alus darītavas saimnieks Aigars Ruņģis, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis un citi.

Par to, ko “slēpj” Valmiera, pastāstīja Valmieras Drāmas teātra aktieri Aigars Apinis un Rihards Jakovels, uzsverot vietējo ražotāju sasniegumus un atpazīstamību ārpus Valmieras, Latvijas un pat Eiropas robežām.

Valmieras pilsētas pārstāvniecības Rīgā vadītāja Ieva Alhasova: “Arī es esmu valmieriete, tādēļ man ir milzīgs prieks un saviļņojums par šo dienu. Kad sāku strādāt Rīgā un devos uz Valmieru apciemot vecākus, vienmēr biju patīkami pārsteigta par to, kā šī pilsēta attīstās.

Tagad man ir dota iespēja, būt daļai no šī stāsta – veidot Valmieru un palīdzēt tai augt.”

“Šobrīd pārstāvniecība pilda vairākas funkcijas. Viena no tām ir Tūrisma Informācijas centra pakalpojumu sniegšana jebkuram interesentam. Šeit iespējams uzzināt plašāku informāciju gan par izglītības iespējām, gan par kultūras un sporta pasākumiem, kurus organizējam. Otrs galvenais uzdevums ir Valmieras pilsētas interešu aizstāvība dažādās sanāksmēs un institūcijās. Nenoliedzams ir fakts, ka pilsētu, kuras pārstāvētas dažādu svarīgu lēmumu pieņemšanā, viedoklī vairāk ieklausās. Trešā svarīgākā pārstāvniecības funkcija – tā būs kā satikšanās vieta gan valmieriešiem, kuri apmeklē Rīgu, gan arī uzņēmējiem un izglītības iestāžu pārstāvjiem, lai pārrunātu sadarbības iespējas un pilsētas attīstības idejas,” piebilda I.Alhasova.

Mūsu galvenais mērķis – būt atvērtiem, pieejamiem, dot iespēju šeit sanākt kopā cilvēkiem, lai viņi varētu pārrunāt dažādus pilsētas attīstībai svarīgus jautājumus un ne tikai.

“Latvijas lauku reģioniem un pilsētām ir jābūt pārstāvētām Rīgā, jo kādreiz nepieciešams parādīt pareizo virzienu un aizstāvēt savu viedokli, jo dzīve nav tikai Rīgā, bet arī ārpus tās,” norāda Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

“Šī pārstāvniecība ir radīta, pirmkārt, lai mēs būtu visur, kur iespējams paust savu viedokli. Otrkārt, mēs zinām, ka valmierieši ir īpaša sabiedrība – lai arī cik daudz viņu būtu, šie cilvēki par savu pilsētu cīnīsies un vienmēr to atcerēsies. Tādēļ mēs vēlamies šajā pārstāvniecībā pulcēt tos, kuriem ikdienā tik bieži neizdodas uzturēties Valmierā. Tāpat šīs telpas būs lieliska tikšanās vieta arī uzņēmējiem uz dažādu iestāžu pārstāvjiem, kuri no Valmieras dodas uz galvaspilsētu.”

Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde atzina, ka arī jūtas piederīga Valmieras pilsētai. “Esmu ļoti priecīga par šo pārstāvniecību. Šī vieta man saistās ar divu upju – Gaujas un Daugavas satikšanos. Tās abas ir ļoti spēcīgas un Latviju raksturojošas, turklāt Gauja ir viens no Valmieras simboliem.

Novēlu, lai šajā simboliskajā tikšanās vietā sanāk kopā daudz Valmieras draugu, kas jums palīdz, kā arī, lai pārstāvniecība ir informācijas centrs, kas stāsta par Valmieru kā pilsētu, kur ir labi dzīvot, mācīties, audzināt ģimeni, veidot biznesu, kā arī pavadīt vecumdienas.”

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis: “Valmiera jau ir bijusi pazīstama un aktīvi darbojusies pirms šīs pārstāvniecības izveidošanas, atliek tikai iedomāties, kas notiks tagad!

Valmierieši ir interesanti cilvēki. Viņi ieplāno kaut ko tādu, kas tikai viņiem pašiem ir saprotams, un tad kad mēs, rīdzinieki to padzirdam, neticam, ka tur kaut izdosies. Taču pēc kāda laika izrādās, ka viss notiek! Es ceru, ka divas burvīgās Ievas spēs Valmieras lielos tīklojumus sabalansēt ar valsts kopīgajām interesēm, kā rezultātā mēs visi būsim ieguvēji.

Viens ir skaidrs – tagad, lai satiktu izcilos valmieriešus, vairs nevajadzēs braukt to tālo ceļu uz Valmieru! Galvaspilsēta mums Latvijā ir tikai viena – Rīga, taču Valmiera vienmēr būs gan radošas domas un veselīgas uzņēmējdarbības centrs, gan arī gaiša vieta kā izglītības, tā pētniecības jomā.”

Pēc atklāšanas klātesošie tika aicināti piedalīties īpašās domnīcās, ko vadīja Valmieras pilsētas pašvaldības deputāts, Vidzemes Augstskolas docents Dr.geogr. Andris Klepers. Tajās Valmieras uzņēmēji un nozares eksperti diskutēja par uzņēmējdarbības priekšrocībām Valmierā, par Valmieru kā tūrisma galamērķi un par dzīves kvalitāti pilsētā, kā arī sniedza ierosinājumus pilsētas attīstības veicināšanai. Apkopojot domnīcās izskanējušos viedokļus, A.Klepers atzīmēja: “Šādu domnīcu rīkošana ir produktīvs instruments, kā vienas stundas laikā gūt vērtīgus un radošus viedokļus par pilsētas dzīvojamā fonda attīstīšanu, uzņēmēju savstarpējo sadarbību pakalpojumu un produkcijas pilnveidošanā, viesmīlības sekmēšanu un tūrisma objektu attīstību. Aicinu šādas domnīcas rīkot biežāk, tādējādi kopīgiem spēkiem veidojot Valmieru par arvien pievilcīgāku vietu dzīvošanai un uzņēmējdarbības attīstīšanai.”

Pasākuma noslēgumu ar savu klātbūtni pagodināja arī LR Ministru prezidents Māris Kučinskis, atzīstot, ka Valmierai piemīt grandiozas ambīcijas, ko palīdz piepildīt mērķtiecība un vēlme dzīvi Valmierā padarīt arvien kvalitatīvāku un daudzpusīgāku.

Valmieras pilsētas pārstāvniecības Rīgā vadītāja Ieva Alhasova pasākuma noslēgumā portālam “Valmieras Ziņas” atzina: “Kārtējo reizi pārliecinājos, ka valmierieši ir ļoti patriotiski un mīl savu pilsētu. Gribu teikt lielu paldies visiem, kas palīdzēja Valmieras garu un dvēselīti ienest šajās telpās – gan celtniekiem, gan māksliniecēm, gan Ivetai Bošai par cienastu, gan Aigaram Runģim par dāvanām un atveldzējošajām veltēm, kā arī lieliskajiem aktieriem Aigaram Apinim un Rihardam Jakovelam.”

Valmieras pilsētas pārstāvniecība Rīgā atrodas 11.novembra krastmalā 29. Tās darba laiks ir tāds pats kā Valmieras pilsētas pašvaldībai: pirmdien, otrdien, ceturtdien no plkst.8.00 līdz 17.00, trešdien no plkst.8.00 līdz 18.00, piektdien no plkst.8.00 līdz 16.00. Kontakttālrunis: 26620022.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  ? - 08.09.2016 Atbildēt

  izlasīju, zināju, bet tā arī nesapratu – priekš kam?!?!

  Juris - 09.09.2016 Atbildēt

  Vai tas patiesi ir bijušais izpilddirektors Aigars Vītols? Vai viņš tur tagat strādā?

  Es - 11.09.2016 Atbildēt

  Kā tad bez pandas? Panda taču īsta valmieriete!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes 22.KĀJNIEKU BATALJONS VALMIERĀ piedāvā darbu SPECIĀLISTAM PERSONĀLSASTĀVA NODAĻĀ Darba pienākumi: · Veikt Zemessardzes (ZS) 22.KB personālsastāva personu lietu uzskaiti un lietvedību atbilstoši noteiktajai kārtībai; · Veikt ZS 22.KB profesionālā dienesta karavīru un zemessargu skaitlisko un kvalitatīvo uzskaiti; · Gatavot standarta dokumentāciju par personāla iecelšanu amatos, darba samaksu, kompensāciju noteikšanu, atvaļinājumu piešķiršanu, komandējumiem u.tml.; · Veikt dokumentāciju sagatavošanu zemessargu uzņemšanai Zemessardzē; · Veikt personas lietu kārtošanu; · Gatavot ikdienas, iknedēļas, ikmēneša atskaites un darba uzskaites tabeles; · Kontrolēt lietvedību, reģistrēt sarakstes dokumentus atbilstoši lietu nomenklatūrai; · Pārzināt un uzturēt kārtībā nodaļas arhīvu; Pamatprasības: Izglītība – vidējā profesionālā lietvedībā un/vai personāla vadībā, kvalifikācijas kursi lietvedības/personāla vadības zinībās; · Teicamas latviešu un vēlamas angļu valodas zināšanas; · Labas organizatoriskās prasmes; · Profesionālas prasmes darbā ar MS Office programmām; · Augsta atbildības izjūta, spēja strādāt individuāli un komandā; · Psiholoģiskā noturība; · Spēja un motivācija pilnveidot savas zināšanas un iemaņas; · Spēja uzņemties atbildību par savas profesionālās darbības rezultātiem. Piedāvājam: · Interesantu, dinamisku un daudzveidīgu darbu; · Labus darba apstākļus; · Veselības apdrošināšanu; · Bruto atalgojums, sākot no 745 eiro līdz 1093 eiro (atkarībā no izglītības un darba pieredzes), un sociālās garantijas atbilstoši valsts pārvaldē noteiktajam; · Par priekšrocību tiks izvirzīti kandidāti, kuri savu turpmāko karjeru vēlas saistīt ar profesionālo dienestu NBS, kuri jau ir zemessargi vai ir gatavi iestāties Zemessardzē. Darba vieta Valmierā. Lai pieteiktos, sūti CV uz e-pastu ilze.pundure@mil.lv līdz 07.02.2020. Tālrunis informācijai 27806073. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula) 13.pantu, Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs atlases konkursa norisi. Profesija: LIETVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-02-07 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pasta adresi: ilze.pundure@mil.lv

Mūsu partneri