Valmieras Ziņas

Svinīgi atklāta Valmieras pilsētas pārstāvniecība Rīgā (papildināts) (3)

Lasīšanas laiks: 5 min

Pievienotas pēdējās 4 rindkopas un foto ar ministru prezidenta Māra Kučinska apmeklējumu

Ceturtdien, 8.septembrī, norisinājās Valmieras pilsētas pārstāvniecības Rīgā, 11.novembra krastmalā 29, atklāšana. Klātesošajiem bija iespēja dzirdēt interesantus stāstus par Valmieru, savukārt vēlāk domnīcās dažādu jomu eksperti pauda viedokļus par uzņēmējdarbību, tūrismu un dzīves kvalitāti Valmierā.

Atklāšanas vārdus teica Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, Valmieras pilsētas pārstāvniecības Rīgā vadītāja Ieva Alhasova un Latvijas Republikas Saeimas deputāts Inesis Boķis. Noslēgumā pārstāvniecību apmeklēja Latvijas Republikas Ministru prezidents, valmierietis Māris Kučinskis.

Sveicēju vidū bija arī Valsts kancelejas vadītājs Mārtiņš Krieviņš,  SIA “Vidzemes olimpiskais centrs” valdes priekšsēdētājs Artis Jansons, SIA “ZAAO” valdes priekšsēdētājs Aivars Sirmais, SIA “Vidzemes slimnīca” valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs, Valmieras domes deputāti, SIA “VALPRO” valdes priekšsēdētājs Aivars Flemings, Valmiermuižas alus darītavas saimnieks Aigars Ruņģis, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis un citi.

Par to, ko “slēpj” Valmiera, pastāstīja Valmieras Drāmas teātra aktieri Aigars Apinis un Rihards Jakovels, uzsverot vietējo ražotāju sasniegumus un atpazīstamību ārpus Valmieras, Latvijas un pat Eiropas robežām.

Valmieras pilsētas pārstāvniecības Rīgā vadītāja Ieva Alhasova: “Arī es esmu valmieriete, tādēļ man ir milzīgs prieks un saviļņojums par šo dienu. Kad sāku strādāt Rīgā un devos uz Valmieru apciemot vecākus, vienmēr biju patīkami pārsteigta par to, kā šī pilsēta attīstās.

Tagad man ir dota iespēja, būt daļai no šī stāsta – veidot Valmieru un palīdzēt tai augt.”

“Šobrīd pārstāvniecība pilda vairākas funkcijas. Viena no tām ir Tūrisma Informācijas centra pakalpojumu sniegšana jebkuram interesentam. Šeit iespējams uzzināt plašāku informāciju gan par izglītības iespējām, gan par kultūras un sporta pasākumiem, kurus organizējam. Otrs galvenais uzdevums ir Valmieras pilsētas interešu aizstāvība dažādās sanāksmēs un institūcijās. Nenoliedzams ir fakts, ka pilsētu, kuras pārstāvētas dažādu svarīgu lēmumu pieņemšanā, viedoklī vairāk ieklausās. Trešā svarīgākā pārstāvniecības funkcija – tā būs kā satikšanās vieta gan valmieriešiem, kuri apmeklē Rīgu, gan arī uzņēmējiem un izglītības iestāžu pārstāvjiem, lai pārrunātu sadarbības iespējas un pilsētas attīstības idejas,” piebilda I.Alhasova.

Mūsu galvenais mērķis – būt atvērtiem, pieejamiem, dot iespēju šeit sanākt kopā cilvēkiem, lai viņi varētu pārrunāt dažādus pilsētas attīstībai svarīgus jautājumus un ne tikai.

“Latvijas lauku reģioniem un pilsētām ir jābūt pārstāvētām Rīgā, jo kādreiz nepieciešams parādīt pareizo virzienu un aizstāvēt savu viedokli, jo dzīve nav tikai Rīgā, bet arī ārpus tās,” norāda Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

“Šī pārstāvniecība ir radīta, pirmkārt, lai mēs būtu visur, kur iespējams paust savu viedokli. Otrkārt, mēs zinām, ka valmierieši ir īpaša sabiedrība – lai arī cik daudz viņu būtu, šie cilvēki par savu pilsētu cīnīsies un vienmēr to atcerēsies. Tādēļ mēs vēlamies šajā pārstāvniecībā pulcēt tos, kuriem ikdienā tik bieži neizdodas uzturēties Valmierā. Tāpat šīs telpas būs lieliska tikšanās vieta arī uzņēmējiem uz dažādu iestāžu pārstāvjiem, kuri no Valmieras dodas uz galvaspilsētu.”

Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde atzina, ka arī jūtas piederīga Valmieras pilsētai. “Esmu ļoti priecīga par šo pārstāvniecību. Šī vieta man saistās ar divu upju – Gaujas un Daugavas satikšanos. Tās abas ir ļoti spēcīgas un Latviju raksturojošas, turklāt Gauja ir viens no Valmieras simboliem.

Novēlu, lai šajā simboliskajā tikšanās vietā sanāk kopā daudz Valmieras draugu, kas jums palīdz, kā arī, lai pārstāvniecība ir informācijas centrs, kas stāsta par Valmieru kā pilsētu, kur ir labi dzīvot, mācīties, audzināt ģimeni, veidot biznesu, kā arī pavadīt vecumdienas.”

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis: “Valmiera jau ir bijusi pazīstama un aktīvi darbojusies pirms šīs pārstāvniecības izveidošanas, atliek tikai iedomāties, kas notiks tagad!

Valmierieši ir interesanti cilvēki. Viņi ieplāno kaut ko tādu, kas tikai viņiem pašiem ir saprotams, un tad kad mēs, rīdzinieki to padzirdam, neticam, ka tur kaut izdosies. Taču pēc kāda laika izrādās, ka viss notiek! Es ceru, ka divas burvīgās Ievas spēs Valmieras lielos tīklojumus sabalansēt ar valsts kopīgajām interesēm, kā rezultātā mēs visi būsim ieguvēji.

Viens ir skaidrs – tagad, lai satiktu izcilos valmieriešus, vairs nevajadzēs braukt to tālo ceļu uz Valmieru! Galvaspilsēta mums Latvijā ir tikai viena – Rīga, taču Valmiera vienmēr būs gan radošas domas un veselīgas uzņēmējdarbības centrs, gan arī gaiša vieta kā izglītības, tā pētniecības jomā.”

Pēc atklāšanas klātesošie tika aicināti piedalīties īpašās domnīcās, ko vadīja Valmieras pilsētas pašvaldības deputāts, Vidzemes Augstskolas docents Dr.geogr. Andris Klepers. Tajās Valmieras uzņēmēji un nozares eksperti diskutēja par uzņēmējdarbības priekšrocībām Valmierā, par Valmieru kā tūrisma galamērķi un par dzīves kvalitāti pilsētā, kā arī sniedza ierosinājumus pilsētas attīstības veicināšanai. Apkopojot domnīcās izskanējušos viedokļus, A.Klepers atzīmēja: “Šādu domnīcu rīkošana ir produktīvs instruments, kā vienas stundas laikā gūt vērtīgus un radošus viedokļus par pilsētas dzīvojamā fonda attīstīšanu, uzņēmēju savstarpējo sadarbību pakalpojumu un produkcijas pilnveidošanā, viesmīlības sekmēšanu un tūrisma objektu attīstību. Aicinu šādas domnīcas rīkot biežāk, tādējādi kopīgiem spēkiem veidojot Valmieru par arvien pievilcīgāku vietu dzīvošanai un uzņēmējdarbības attīstīšanai.”

Pasākuma noslēgumu ar savu klātbūtni pagodināja arī LR Ministru prezidents Māris Kučinskis, atzīstot, ka Valmierai piemīt grandiozas ambīcijas, ko palīdz piepildīt mērķtiecība un vēlme dzīvi Valmierā padarīt arvien kvalitatīvāku un daudzpusīgāku.

Valmieras pilsētas pārstāvniecības Rīgā vadītāja Ieva Alhasova pasākuma noslēgumā portālam “Valmieras Ziņas” atzina: “Kārtējo reizi pārliecinājos, ka valmierieši ir ļoti patriotiski un mīl savu pilsētu. Gribu teikt lielu paldies visiem, kas palīdzēja Valmieras garu un dvēselīti ienest šajās telpās – gan celtniekiem, gan māksliniecēm, gan Ivetai Bošai par cienastu, gan Aigaram Runģim par dāvanām un atveldzējošajām veltēm, kā arī lieliskajiem aktieriem Aigaram Apinim un Rihardam Jakovelam.”

Valmieras pilsētas pārstāvniecība Rīgā atrodas 11.novembra krastmalā 29. Tās darba laiks ir tāds pats kā Valmieras pilsētas pašvaldībai: pirmdien, otrdien, ceturtdien no plkst.8.00 līdz 17.00, trešdien no plkst.8.00 līdz 18.00, piektdien no plkst.8.00 līdz 16.00. Kontakttālrunis: 26620022.

    izlasīju, zināju, bet tā arī nesapratu – priekš kam?!?!

    Juris - 09.09.2016

    Vai tas patiesi ir bijušais izpilddirektors Aigars Vītols? Vai viņš tur tagat strādā?

    Kā tad bez pandas? Panda taču īsta valmieriete!

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Padtex Insulation” aicina savā komandā OVERLOKA IEKĀRTAS OPERATORU Tava darba apraksts: izgatavot izstrādājumus atbilstoši noteiktajām prasībām un izmēriem, izmantojot stikla šķiedras materiālus; vadīt un uzraudzīt overloka iekārtu; veikt izstrādājumu vizuālo kvalitātes pārbaudi procesa laikā. Mūsu prasības kandidātiem: darba pieredze ar overloka iekārtām; precizitāte, prasme organizēt savu darbu, augsta atbildības sajūta un apņemšanās mācīties. Mēs piedāvājam: stabilu darba vietu Valmierā - pilnas slodzes maiņu darbs, darba dienās no 06:00 līdz 15:00 un 15:00 līdz 00:00 (vienu nedēļu rīta, otru – vakara maiņa); akorda darba samaksas sistēma, no 500 EUR līdz 750 EUR pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas, piemaksas par virsstundu darbu; labus darba apstākļus un apmācību darba vietā; atsaucīgus kolēģus un darbu lieliskā komandā. CV ar norādi “Overloka iekārtas operators” gaidīsim līdz 11. februārim uz e-pastu alise@padtex.lv. Mēs novērtējam katru pieteikumu, tomēr informējam, ka sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks izvirzīti atlases nākamajai kārtai. Piesakoties vakancei, Jūs piekrītat iesniegto personas datu apstrādei konkrētajā atlasē. Jums ir iespēja atsaukt piekrišanu, sūtot pieprasījumu uz e-pastu alise@padtex.lv. Profesija: ŠŪTO IZSTRĀDĀJUMU IZGATAVOTĀJS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 27, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-11 Darba sākšanas datums: 2022-02-14 Kontaktpersona: CV ar norādi “Šuvējs” sūtīt uz alise@padtex.lv Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Pievienojies! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Personāla nodaļas vadītāju uz nenoteiktu laiku Ja Tev ir vēlme: nodrošināt Valmieras novada pašvaldības administrācijas (turpmāk – Pašvaldība) struktūrvienības “Personāla nodaļa” darbību; nodrošināt Pašvaldības personāla stratēģijas un politikas izstrādi, vadīt tās ieviešanu; izstrādāt darbinieku motivācijas un lojalitātes sistēmas, nodrošināt to ieviešanu; pilnveidot Pašvaldības darbinieku attīstības un novērtēšanas procedūru; organizēt Pašvaldības darba aizsardzības un darba vides iekšējo uzraudzību; piedalīties ar struktūrvienības darbību saistīto normatīvo aktu izstrādē un to pilnveidošanā, kā arī nodrošināt citu struktūrvienībai noteikto funkciju un uzdevumu izpildi; organizēt/nodrošināt pašapkalpošanās sistēmas HoP un Resursu vadības sistēmas Horizon sekmīgu ieviešanu Pašvaldībā, pastāvīgi to pilnveidojot un ja Tev ir: augstākā izglītība tiesību vai sociālajās zinātnēs (personāla vadībā, psiholoģijā vai vadībzinībās); vismaz 2 gadu darba pieredze (vēlams publiskajā sektorā) personāla vadības jomā (personāla atlase, novērtēšana u.tml.) lielā iestādē/uzņēmumā (vismaz 200 darbinieki); pamata zināšanas par pašvaldību, tās darbību; teicamas zināšanas darba tiesību jomā un prasme pielietot praktiskajā darbā; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; kompetences: stratēģiskās plānošanas prasme, spēja noteikt mērķus un plānot struktūrvienības darbu, pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, teicamas komunikācijas prasmes, precizitāte, spēja risināt konfliktsituācijas/iesaistīties to risināšanā, labas organizatora dotības; teicamas prasmes darbam ar biroja tehniku, MS Office programmatūru un darbā ar personāla uzskaites un darbinieku pašapkalpošanās sistēmām (vēlama pieredze darbā ar Resursu vadības sistēmas Horizon Personāla moduli); sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts mēs piedāvājam: darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; stabilu atalgojumu (atbilstoši 13.mēnešalgu grupai no 1565 līdz 1805 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas; sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Motivācijas vēstuli (līdz vienai A4 lapai datorrakstā Arial fontā, ar burtu lielumu “11”), ietverot arī informāciju par līdzšinējo pieredzi personālvadības jomā (norādot konkrētus piemērus par būtiskākajiem izstrādātajiem dokumentiem, ieviestajiem pasākumiem/sistēmām; noorganizētiem darbinieku izaugsmes/saliedēšanās pasākumiem u.tml.); CV un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz indra.cakure@valmierasnovads.lv (Personāla nodaļas vadītāja p.i.), vai personīgi Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads ar norādi “Personāla vadītāja amatam” līdz 2022.gada 11.febuārim plkst.16.00. Tālrunis papildus informācijai: 29448574 vai 64807156. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Valmieras novads ir otrs lielākais Latvijā ar vairāk kā 3000 darbiniekiem pašvaldības dibinātajās iestādēs. Profesija: PERSONĀLA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-11

Mūsu partneri