Valmieras Ziņas

Svinīgi atklāta Valmieras pilsētas pārstāvniecība Rīgā (papildināts) (3)

Pievienotas pēdējās 4 rindkopas un foto ar ministru prezidenta Māra Kučinska apmeklējumu

Ceturtdien, 8.septembrī, norisinājās Valmieras pilsētas pārstāvniecības Rīgā, 11.novembra krastmalā 29, atklāšana. Klātesošajiem bija iespēja dzirdēt interesantus stāstus par Valmieru, savukārt vēlāk domnīcās dažādu jomu eksperti pauda viedokļus par uzņēmējdarbību, tūrismu un dzīves kvalitāti Valmierā.

Atklāšanas vārdus teica Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, Valmieras pilsētas pārstāvniecības Rīgā vadītāja Ieva Alhasova un Latvijas Republikas Saeimas deputāts Inesis Boķis. Noslēgumā pārstāvniecību apmeklēja Latvijas Republikas Ministru prezidents, valmierietis Māris Kučinskis.

Sveicēju vidū bija arī Valsts kancelejas vadītājs Mārtiņš Krieviņš,  SIA “Vidzemes olimpiskais centrs” valdes priekšsēdētājs Artis Jansons, SIA “ZAAO” valdes priekšsēdētājs Aivars Sirmais, SIA “Vidzemes slimnīca” valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs, Valmieras domes deputāti, SIA “VALPRO” valdes priekšsēdētājs Aivars Flemings, Valmiermuižas alus darītavas saimnieks Aigars Ruņģis, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis un citi.

Par to, ko “slēpj” Valmiera, pastāstīja Valmieras Drāmas teātra aktieri Aigars Apinis un Rihards Jakovels, uzsverot vietējo ražotāju sasniegumus un atpazīstamību ārpus Valmieras, Latvijas un pat Eiropas robežām.

Valmieras pilsētas pārstāvniecības Rīgā vadītāja Ieva Alhasova: “Arī es esmu valmieriete, tādēļ man ir milzīgs prieks un saviļņojums par šo dienu. Kad sāku strādāt Rīgā un devos uz Valmieru apciemot vecākus, vienmēr biju patīkami pārsteigta par to, kā šī pilsēta attīstās.

Tagad man ir dota iespēja, būt daļai no šī stāsta – veidot Valmieru un palīdzēt tai augt.”

“Šobrīd pārstāvniecība pilda vairākas funkcijas. Viena no tām ir Tūrisma Informācijas centra pakalpojumu sniegšana jebkuram interesentam. Šeit iespējams uzzināt plašāku informāciju gan par izglītības iespējām, gan par kultūras un sporta pasākumiem, kurus organizējam. Otrs galvenais uzdevums ir Valmieras pilsētas interešu aizstāvība dažādās sanāksmēs un institūcijās. Nenoliedzams ir fakts, ka pilsētu, kuras pārstāvētas dažādu svarīgu lēmumu pieņemšanā, viedoklī vairāk ieklausās. Trešā svarīgākā pārstāvniecības funkcija – tā būs kā satikšanās vieta gan valmieriešiem, kuri apmeklē Rīgu, gan arī uzņēmējiem un izglītības iestāžu pārstāvjiem, lai pārrunātu sadarbības iespējas un pilsētas attīstības idejas,” piebilda I.Alhasova.

Mūsu galvenais mērķis – būt atvērtiem, pieejamiem, dot iespēju šeit sanākt kopā cilvēkiem, lai viņi varētu pārrunāt dažādus pilsētas attīstībai svarīgus jautājumus un ne tikai.

“Latvijas lauku reģioniem un pilsētām ir jābūt pārstāvētām Rīgā, jo kādreiz nepieciešams parādīt pareizo virzienu un aizstāvēt savu viedokli, jo dzīve nav tikai Rīgā, bet arī ārpus tās,” norāda Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

“Šī pārstāvniecība ir radīta, pirmkārt, lai mēs būtu visur, kur iespējams paust savu viedokli. Otrkārt, mēs zinām, ka valmierieši ir īpaša sabiedrība – lai arī cik daudz viņu būtu, šie cilvēki par savu pilsētu cīnīsies un vienmēr to atcerēsies. Tādēļ mēs vēlamies šajā pārstāvniecībā pulcēt tos, kuriem ikdienā tik bieži neizdodas uzturēties Valmierā. Tāpat šīs telpas būs lieliska tikšanās vieta arī uzņēmējiem uz dažādu iestāžu pārstāvjiem, kuri no Valmieras dodas uz galvaspilsētu.”

Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde atzina, ka arī jūtas piederīga Valmieras pilsētai. “Esmu ļoti priecīga par šo pārstāvniecību. Šī vieta man saistās ar divu upju – Gaujas un Daugavas satikšanos. Tās abas ir ļoti spēcīgas un Latviju raksturojošas, turklāt Gauja ir viens no Valmieras simboliem.

Novēlu, lai šajā simboliskajā tikšanās vietā sanāk kopā daudz Valmieras draugu, kas jums palīdz, kā arī, lai pārstāvniecība ir informācijas centrs, kas stāsta par Valmieru kā pilsētu, kur ir labi dzīvot, mācīties, audzināt ģimeni, veidot biznesu, kā arī pavadīt vecumdienas.”

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis: “Valmiera jau ir bijusi pazīstama un aktīvi darbojusies pirms šīs pārstāvniecības izveidošanas, atliek tikai iedomāties, kas notiks tagad!

Valmierieši ir interesanti cilvēki. Viņi ieplāno kaut ko tādu, kas tikai viņiem pašiem ir saprotams, un tad kad mēs, rīdzinieki to padzirdam, neticam, ka tur kaut izdosies. Taču pēc kāda laika izrādās, ka viss notiek! Es ceru, ka divas burvīgās Ievas spēs Valmieras lielos tīklojumus sabalansēt ar valsts kopīgajām interesēm, kā rezultātā mēs visi būsim ieguvēji.

Viens ir skaidrs – tagad, lai satiktu izcilos valmieriešus, vairs nevajadzēs braukt to tālo ceļu uz Valmieru! Galvaspilsēta mums Latvijā ir tikai viena – Rīga, taču Valmiera vienmēr būs gan radošas domas un veselīgas uzņēmējdarbības centrs, gan arī gaiša vieta kā izglītības, tā pētniecības jomā.”

Pēc atklāšanas klātesošie tika aicināti piedalīties īpašās domnīcās, ko vadīja Valmieras pilsētas pašvaldības deputāts, Vidzemes Augstskolas docents Dr.geogr. Andris Klepers. Tajās Valmieras uzņēmēji un nozares eksperti diskutēja par uzņēmējdarbības priekšrocībām Valmierā, par Valmieru kā tūrisma galamērķi un par dzīves kvalitāti pilsētā, kā arī sniedza ierosinājumus pilsētas attīstības veicināšanai. Apkopojot domnīcās izskanējušos viedokļus, A.Klepers atzīmēja: “Šādu domnīcu rīkošana ir produktīvs instruments, kā vienas stundas laikā gūt vērtīgus un radošus viedokļus par pilsētas dzīvojamā fonda attīstīšanu, uzņēmēju savstarpējo sadarbību pakalpojumu un produkcijas pilnveidošanā, viesmīlības sekmēšanu un tūrisma objektu attīstību. Aicinu šādas domnīcas rīkot biežāk, tādējādi kopīgiem spēkiem veidojot Valmieru par arvien pievilcīgāku vietu dzīvošanai un uzņēmējdarbības attīstīšanai.”

Pasākuma noslēgumu ar savu klātbūtni pagodināja arī LR Ministru prezidents Māris Kučinskis, atzīstot, ka Valmierai piemīt grandiozas ambīcijas, ko palīdz piepildīt mērķtiecība un vēlme dzīvi Valmierā padarīt arvien kvalitatīvāku un daudzpusīgāku.

Valmieras pilsētas pārstāvniecības Rīgā vadītāja Ieva Alhasova pasākuma noslēgumā portālam “Valmieras Ziņas” atzina: “Kārtējo reizi pārliecinājos, ka valmierieši ir ļoti patriotiski un mīl savu pilsētu. Gribu teikt lielu paldies visiem, kas palīdzēja Valmieras garu un dvēselīti ienest šajās telpās – gan celtniekiem, gan māksliniecēm, gan Ivetai Bošai par cienastu, gan Aigaram Runģim par dāvanām un atveldzējošajām veltēm, kā arī lieliskajiem aktieriem Aigaram Apinim un Rihardam Jakovelam.”

Valmieras pilsētas pārstāvniecība Rīgā atrodas 11.novembra krastmalā 29. Tās darba laiks ir tāds pats kā Valmieras pilsētas pašvaldībai: pirmdien, otrdien, ceturtdien no plkst.8.00 līdz 17.00, trešdien no plkst.8.00 līdz 18.00, piektdien no plkst.8.00 līdz 16.00. Kontakttālrunis: 26620022.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  ? - 08.09.2016 Atbildēt

  izlasīju, zināju, bet tā arī nesapratu – priekš kam?!?!

  Juris - 09.09.2016 Atbildēt

  Vai tas patiesi ir bijušais izpilddirektors Aigars Vītols? Vai viņš tur tagat strādā?

  Es - 11.09.2016 Atbildēt

  Kā tad bez pandas? Panda taču īsta valmieriete!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “ZAAO”, VRN 44103015509, ir vadošais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Vidzemē, kas nodrošina kvalitatīvu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu izmantojot modernas un mūsdienīgas tehnoloģijas, un ir atvērts jaunu tehnoloģiju ieviešanai procesu optimizācijai. Aicinām darbā: Atkritumu savācēju 9611 01 (2 vakances) Mēs piedāvājam: Pilnu darba slodzi, normālo darba laiku ar summētā darba laika organizāciju četru mēnešu pārskata periodā; Labus darba apstākļus; Bruto atalgojums 600.00 – 800.00 mēnesī; Sociālās garantijas; Veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšana pēc pārbaudes laika. Darba pienākumi: Sadzīves atkritumu , lielgabarīta atkritumu un šķiroto atkritumu savākšana saskaņā ar maršruta lapu; Pārvietojot konteinerus (smags fizisks darbs) ievērot darba drošības noteikumus; Strādājot lietot darba apģērbu un individuālos aizsardzības līdzekļus. Prasme pielietot darbā tehnisko inventāru.  Prasības: Vidējā vai pamatizglītība ; Prasme rīkoties ārkārtas situācijās; Komunikācijas prasmes, kas orientētas uz klientu apkalpošanu;  Pieteikties: CV (dzīves apraksts), motivācijas vēstuli vai rekomendācijas lūdzam iesniegt personīgi Rīgas ielā 32, Valmierā vai sūtīt e-pastā silvija.vilcane@zaao.lv; tālrunis:64281250; 26568230. Pieteikties līdz 2019.gada 22.novembrim E-pasts: silvija.vilcane@zaao.lv; Tālrunis: 64281250; 26568230. Pateicamies par atsaucību un lūdzam ievērot, ka sazināsimies ar pretendentiem izskatot iesūtītos piedāvājumus, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai un tiks aicināti uz darba interviju. Informējam, ka Jūsu pieteikumu dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA ZAAO, Rīgas iela 32, Valmiera, LV 4201. Profesija: ATKRITUMU SAVĀCĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 32, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-22 Kontaktpersona: Silvija Vilcāne Izglītības līmenis: Pamatizglītība

SIA “ZAAO”, VRN 44103015509, ir vadošais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Vidzemē, kas nodrošina kvalitatīvu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu izmantojot modernas un mūsdienīgas tehnoloģijas, un ir atvērts jaunu tehnoloģiju ieviešanai procesu optimizācijai. AICINĀM DARBĀ: Atkritumvedēja vadītāju 8332 01 (2vakances) MĒS PIEDĀVĀJAM: Pilnu darba slodzi, normālo darba laiku ar summētā darba laika organizāciju četru mēnešu pārskata periodā; Labus darba apstākļus; Bruto atalgojumu līdz 1000.00-1250.00 mēnesī; Sociālās garantijas; Kvalifikācijas celšanas iespējas; Veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšana. DARBA PIENĀKUMI: Sadzīves atkritumu , lielgabarīta atkritumu un šķiroto atkritumu savākšana saskaņā ar maršruta lapu; Pārvietojot konteinerus (smags fizisks darbs) un strādājot ar hidrauliskajiem manipulatoriem ievērot darba drošības noteikumus; Uzturēt automašīnu tehniski labā stāvoklī un savlaicīgi ziņot par tehniskajiem bojājumiem.  PRASĪBAS: Vidējā vai vidējā speciālā izglītība ; C kategorijas autovadītāja apliecība; 95 kods; Vismaz trīs gadu pieredze automašīnas vadīšanā; Pieredze darbā ar hidrauliskajiem manipulatoriem; Labas tehniskās zināšanas; Prasme rīkoties ārkārtas situācijās; Komunikācijas prasmes, kas orientētas uz klientu apkalpošanu; Prasme pielietot darbā tehnisko inventāru; Organizatoriskās prasmes un pamatzināšanas dokumentu pārvaldībā. CV (dzīves apraksts), motivācijas vēstuli un atsauksmes vai rekomendācijas lūdzam iesniegt personīgi vai sūtīt e-pastā līdz 2019.gada 22.novembrim E-pasts: silvija.vilcane@zaao.lv; Tālrunis: 64281250; 26568230. Pateicamies par atsaucību un lūdzam ievērot, ka izskatot iesūtītos piedāvājumus, sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Informējam, ka Jūsu pieteikumu dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA ZAAO, Rīgas iela 32, Valmiera, LV 4201. Profesija: ATKRITUMVEDĒJA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 32, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-22 Kontaktpersona: Silvija Vilcāne Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri