Valmieras Ziņas

Svinīgi atklāta Valmieras pilsētas pārstāvniecība Rīgā (papildināts) (3)

Lasīšanas laiks: 5 min

Pievienotas pēdējās 4 rindkopas un foto ar ministru prezidenta Māra Kučinska apmeklējumu

Ceturtdien, 8.septembrī, norisinājās Valmieras pilsētas pārstāvniecības Rīgā, 11.novembra krastmalā 29, atklāšana. Klātesošajiem bija iespēja dzirdēt interesantus stāstus par Valmieru, savukārt vēlāk domnīcās dažādu jomu eksperti pauda viedokļus par uzņēmējdarbību, tūrismu un dzīves kvalitāti Valmierā.

Atklāšanas vārdus teica Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, Valmieras pilsētas pārstāvniecības Rīgā vadītāja Ieva Alhasova un Latvijas Republikas Saeimas deputāts Inesis Boķis. Noslēgumā pārstāvniecību apmeklēja Latvijas Republikas Ministru prezidents, valmierietis Māris Kučinskis.

Sveicēju vidū bija arī Valsts kancelejas vadītājs Mārtiņš Krieviņš,  SIA “Vidzemes olimpiskais centrs” valdes priekšsēdētājs Artis Jansons, SIA “ZAAO” valdes priekšsēdētājs Aivars Sirmais, SIA “Vidzemes slimnīca” valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs, Valmieras domes deputāti, SIA “VALPRO” valdes priekšsēdētājs Aivars Flemings, Valmiermuižas alus darītavas saimnieks Aigars Ruņģis, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis un citi.

Par to, ko “slēpj” Valmiera, pastāstīja Valmieras Drāmas teātra aktieri Aigars Apinis un Rihards Jakovels, uzsverot vietējo ražotāju sasniegumus un atpazīstamību ārpus Valmieras, Latvijas un pat Eiropas robežām.

Valmieras pilsētas pārstāvniecības Rīgā vadītāja Ieva Alhasova: “Arī es esmu valmieriete, tādēļ man ir milzīgs prieks un saviļņojums par šo dienu. Kad sāku strādāt Rīgā un devos uz Valmieru apciemot vecākus, vienmēr biju patīkami pārsteigta par to, kā šī pilsēta attīstās.

Tagad man ir dota iespēja, būt daļai no šī stāsta – veidot Valmieru un palīdzēt tai augt.”

“Šobrīd pārstāvniecība pilda vairākas funkcijas. Viena no tām ir Tūrisma Informācijas centra pakalpojumu sniegšana jebkuram interesentam. Šeit iespējams uzzināt plašāku informāciju gan par izglītības iespējām, gan par kultūras un sporta pasākumiem, kurus organizējam. Otrs galvenais uzdevums ir Valmieras pilsētas interešu aizstāvība dažādās sanāksmēs un institūcijās. Nenoliedzams ir fakts, ka pilsētu, kuras pārstāvētas dažādu svarīgu lēmumu pieņemšanā, viedoklī vairāk ieklausās. Trešā svarīgākā pārstāvniecības funkcija – tā būs kā satikšanās vieta gan valmieriešiem, kuri apmeklē Rīgu, gan arī uzņēmējiem un izglītības iestāžu pārstāvjiem, lai pārrunātu sadarbības iespējas un pilsētas attīstības idejas,” piebilda I.Alhasova.

Mūsu galvenais mērķis – būt atvērtiem, pieejamiem, dot iespēju šeit sanākt kopā cilvēkiem, lai viņi varētu pārrunāt dažādus pilsētas attīstībai svarīgus jautājumus un ne tikai.

“Latvijas lauku reģioniem un pilsētām ir jābūt pārstāvētām Rīgā, jo kādreiz nepieciešams parādīt pareizo virzienu un aizstāvēt savu viedokli, jo dzīve nav tikai Rīgā, bet arī ārpus tās,” norāda Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

“Šī pārstāvniecība ir radīta, pirmkārt, lai mēs būtu visur, kur iespējams paust savu viedokli. Otrkārt, mēs zinām, ka valmierieši ir īpaša sabiedrība – lai arī cik daudz viņu būtu, šie cilvēki par savu pilsētu cīnīsies un vienmēr to atcerēsies. Tādēļ mēs vēlamies šajā pārstāvniecībā pulcēt tos, kuriem ikdienā tik bieži neizdodas uzturēties Valmierā. Tāpat šīs telpas būs lieliska tikšanās vieta arī uzņēmējiem uz dažādu iestāžu pārstāvjiem, kuri no Valmieras dodas uz galvaspilsētu.”

Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde atzina, ka arī jūtas piederīga Valmieras pilsētai. “Esmu ļoti priecīga par šo pārstāvniecību. Šī vieta man saistās ar divu upju – Gaujas un Daugavas satikšanos. Tās abas ir ļoti spēcīgas un Latviju raksturojošas, turklāt Gauja ir viens no Valmieras simboliem.

Novēlu, lai šajā simboliskajā tikšanās vietā sanāk kopā daudz Valmieras draugu, kas jums palīdz, kā arī, lai pārstāvniecība ir informācijas centrs, kas stāsta par Valmieru kā pilsētu, kur ir labi dzīvot, mācīties, audzināt ģimeni, veidot biznesu, kā arī pavadīt vecumdienas.”

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis: “Valmiera jau ir bijusi pazīstama un aktīvi darbojusies pirms šīs pārstāvniecības izveidošanas, atliek tikai iedomāties, kas notiks tagad!

Valmierieši ir interesanti cilvēki. Viņi ieplāno kaut ko tādu, kas tikai viņiem pašiem ir saprotams, un tad kad mēs, rīdzinieki to padzirdam, neticam, ka tur kaut izdosies. Taču pēc kāda laika izrādās, ka viss notiek! Es ceru, ka divas burvīgās Ievas spēs Valmieras lielos tīklojumus sabalansēt ar valsts kopīgajām interesēm, kā rezultātā mēs visi būsim ieguvēji.

Viens ir skaidrs – tagad, lai satiktu izcilos valmieriešus, vairs nevajadzēs braukt to tālo ceļu uz Valmieru! Galvaspilsēta mums Latvijā ir tikai viena – Rīga, taču Valmiera vienmēr būs gan radošas domas un veselīgas uzņēmējdarbības centrs, gan arī gaiša vieta kā izglītības, tā pētniecības jomā.”

Pēc atklāšanas klātesošie tika aicināti piedalīties īpašās domnīcās, ko vadīja Valmieras pilsētas pašvaldības deputāts, Vidzemes Augstskolas docents Dr.geogr. Andris Klepers. Tajās Valmieras uzņēmēji un nozares eksperti diskutēja par uzņēmējdarbības priekšrocībām Valmierā, par Valmieru kā tūrisma galamērķi un par dzīves kvalitāti pilsētā, kā arī sniedza ierosinājumus pilsētas attīstības veicināšanai. Apkopojot domnīcās izskanējušos viedokļus, A.Klepers atzīmēja: “Šādu domnīcu rīkošana ir produktīvs instruments, kā vienas stundas laikā gūt vērtīgus un radošus viedokļus par pilsētas dzīvojamā fonda attīstīšanu, uzņēmēju savstarpējo sadarbību pakalpojumu un produkcijas pilnveidošanā, viesmīlības sekmēšanu un tūrisma objektu attīstību. Aicinu šādas domnīcas rīkot biežāk, tādējādi kopīgiem spēkiem veidojot Valmieru par arvien pievilcīgāku vietu dzīvošanai un uzņēmējdarbības attīstīšanai.”

Pasākuma noslēgumu ar savu klātbūtni pagodināja arī LR Ministru prezidents Māris Kučinskis, atzīstot, ka Valmierai piemīt grandiozas ambīcijas, ko palīdz piepildīt mērķtiecība un vēlme dzīvi Valmierā padarīt arvien kvalitatīvāku un daudzpusīgāku.

Valmieras pilsētas pārstāvniecības Rīgā vadītāja Ieva Alhasova pasākuma noslēgumā portālam “Valmieras Ziņas” atzina: “Kārtējo reizi pārliecinājos, ka valmierieši ir ļoti patriotiski un mīl savu pilsētu. Gribu teikt lielu paldies visiem, kas palīdzēja Valmieras garu un dvēselīti ienest šajās telpās – gan celtniekiem, gan māksliniecēm, gan Ivetai Bošai par cienastu, gan Aigaram Runģim par dāvanām un atveldzējošajām veltēm, kā arī lieliskajiem aktieriem Aigaram Apinim un Rihardam Jakovelam.”

Valmieras pilsētas pārstāvniecība Rīgā atrodas 11.novembra krastmalā 29. Tās darba laiks ir tāds pats kā Valmieras pilsētas pašvaldībai: pirmdien, otrdien, ceturtdien no plkst.8.00 līdz 17.00, trešdien no plkst.8.00 līdz 18.00, piektdien no plkst.8.00 līdz 16.00. Kontakttālrunis: 26620022.

    izlasīju, zināju, bet tā arī nesapratu – priekš kam?!?!

    Juris - 09.09.2016

    Vai tas patiesi ir bijušais izpilddirektors Aigars Vītols? Vai viņš tur tagat strādā?

    Kā tad bez pandas? Panda taču īsta valmieriete!

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Aicinām pievienoties mūsu komandai MĒBEĻU DETAĻU RASĒTĀJS/A - KONSTRUKTORS/E profesijas kods – 3118 01. Darba pienākumi: rasējuma izstrāde TopSolid programmā pēc klienta skices vai rasējuma; pasūtījuma pieņemšana un klientu konsultēšana; klientu pasūtījumu sagatavošana un apstrāde ražošanai; spēja strukturēt informāciju un noteikt prioritātes; ražošanas rasējumu sagatavošana; ražošanas procesu uzraudzīšana. Mēs no Tevis sagaidām: augstu atbildības sajūtu par veicamā darba kvalitāti; spēju izpildīt noteiktos uzdevumus, iekļaujoties laika termiņos; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes, precizitāti; labu teorētisko sagatavotību un tehniskās zināšanas mēbeļu izgatavošanā; 2 gadu darba pieredzi līdzīgā amatā; prasmes darbam ar atbilstošām datorprogrammām-Solidwork vai TopSolid. Mēs piedāvājam: stabilu darba vietu dinamiskā un ātri augošā uzņēmumā; apmācību; konkurētspējīgu, kvalifikācijai un iepriekšējai darba pieredzei atbilstošu atalgojumu; darba algu, sākot no 1400-1700 EUR (bruto) + piemaksas no padarītā apjoma; labus darba apstākļus un visu nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu darba pienākumu veikšanai; darba vietu ražotnē - "Būtes 1", Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov., LV-4224;  darba laiku no plkst.8:00 līdz 17:00, no pirmdienas līdz piektdienai;  CV un motivācijas vēstuli lūdzam sūtīt uz zanis@pavasars.lv vai bbfc.sia@inbox.lv Tālrunis informācijai: +371 28306427. Sazināsimies ar visiem kandidātiem, kas iesūtīs savus pieteikumus Informējam, ka, iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat, ka Jūsu personas dati tiks apstrādāti, lai izvērtētu pieteikumu SIA “BBFC” – Mēbeļu detaļu rasētājs/a – konstroktors/e atlases procesa gaitā. Datu pārzinis ir SIA “BBFC”, reģ. Nr. 40203270771, juridiskā adrese: "Virši" - 12, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov., LV-4224, tālr. +371 28306427. Profesija: RASĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Būtes 1, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-09-30 Kontaktpersona: CV un mot.vēst.lūdzam sūtīt uz e-pastu: zanis@pavasars.lv vai bbfc.sia@inbox.lv

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla kannu ražošanas uzņēmums Valmierā aicina darbā inženieri- mehāniķi Galvenie darba pienākumi: ražošanas iekārtu un sistēmu ekspluatācijas plānošana un organizēšana iekārtu darba analīze, uzlabojumu ieviešana iekārtu un sistēmu tehniskās dokumentācijas uzturēšana Sagaidām kandidātu ar: augstāko inženiertehnisko izglītību (var būt pēdējā kursa students) izpratni par mehānismiem, iekārtām, to sistēmām (uzbūve, darbība, lietošana, remonti) vēlamu iepriekšējo pieredzi līdzvērtīgā/ līdzīgā amatā labām komunikācijas un organizatoriskajām prasmēm labām latviešu valodas zināšanām, vēlamām zināšanām kādā no svešvalodām (angļu/ vācu/krievu) labām datorprasmēm (MS Office), vēlams AutoCad Piedāvājam: darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā profesionālās attīstības iespējas darba rezultātiem un kvalifikācijai atbilstošu vidējo mēneša atalgojumu no EUR 1200 līdz 1700 veselības, nelaimes gadījumu apdrošināšanu, citus papildu labumus sakārtotu, ērtu darba vidi palīdzību dzīvesvietas atrašanā E-pasts pieteikuma nosūtīšanai: darbs@valpro.lv Tālrunis papildus informācijai: 64207235. Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA "VALPRO" (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. Profesija: MEHĀNIĶIS (INŽENIERIS) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku / Ukraina Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku / Ukraina Aktuāla līdz: 2022-08-30 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235; Adrese:Alejas iela 12A,Valmiermuiža,Valmieras pag. Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla kannu ražošanas uzņēmums Valmierā aicina darbā virpotāju- atslēdznieku Prasības: iepriekšēja darba pieredze atbilstoša profila darbā vēlama profesionālā tehniskā izglītība tehnisko rasējumu lasītprasme spēja intensīvi strādāt, vēlme mācīties godprātīga un pozitīva attieksme pret darbu Piedāvājam: darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā profesionālās attīstības iespējas regulāri izmaksātu, kvalifikācijai un darba rezultātiem atbilstošu vidējo mēneša atalgojumu no EUR 1000 - 1300 veselības, nelaimes gadījumu apdrošināšanu, citus papildu labumus sakārtotu, ērtu darba vidi un darba apstākļus palīdzību dzīvesvietas atrašanā iespējams atbalsts transporta izdevumu segšanā Tālrunis papildus informācijai: 64207235. E-pasts pieteikuma nosūtīšanai: darbs@valpro.lv Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA "VALPRO" (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. VALPRO ir viens no lielākajiem metāla apstrādes uzņēmumiem Latvijā. Jau vairāk kā 55 gadus piedāvājam augstākās kvalitātes metāla produktus un metāla apstrādes pakalpojumus klientiem visā pasaulē. 93% saražoto produktu piedāvājam 37 valstīs. Uzņēmuma produkti ir iemantojuši atpazīstamību un lietotāju atzinību civilajā un militārajā sektorā ne vien Eiropā, bet arī Austrālijā, Ziemeļamerikā, Āzijā un Āfrikā. Profesija: VIRPOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku / Ukraina Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku / Ukraina Aktuāla līdz: 2022-08-30 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235; Adrese:Alejas iela 12A,Valmiermuiža,Valmieras pag. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri