Valmieras Ziņas

Svinēsim valsts svētkus Valmierā! (1)

Lasīšanas laiks: 5 min

Pirms 101 gada Latvijas valsts vēl nebija, bet neskaitāmas domas par to jau sen, sen bija kļuvušas par saknēm mūsu valsts rašanās brīnumam. Tādas pašas saknes kā Tavai piedzimšanai – Tavi vecāki to gaidīja jau ilgi pirms Tevis. Dzimšanas diena sākas no tādām domu saknēm. Lai daudz labu domu un darbu Latvijai dzimšanas dienā!

Lāčplēša dienai – 100.gadadiena

Valsts bija dibināta, bet brīvība vēl bija jāizcīna. Pirms 100 gadiem, 1919.gada 11.novembrī, tika piedzīvota viena no svarīgākajām uzvarām Brīvības cīņās – Latvijas Bruņotie spēki no Rīgas padzina Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku. Šo varoņu domas par brīvu Latviju ir arī mūsu domas. Mantojums, kas stiprs kā Lāčplēsis. Godinot cīņās kritušos un viņu tuviniekus, aicinām 11.novembrī plkst.17.30 Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā piedalīties Lāčplēša dienas aizlūgumā, savukārt plkst.18.00 aizdegt svecītes un lāpas un doties Lāpu gājienā, kas vedīs no Valmieras rātslaukuma līdz pilsētas Centra kapiem, kur plkst.18.30 būs piemiņas brīdis.

11.novembrī plkst.19.30 Valmieras Kultūras centrā norisināsies Lāčplēša dienas koncerts “Roks. Mīlestība. Brīvība.” (ieeja – bez maksas). Koncertā piedalīsies: Valmieras kopkoris un diriģente Irēna Zelča, Inga Zirne, Mārtiņš Klišāns, solisti: Kristians Kareļins, Baiba Rancāne, Madars Vanags, Liene Zvirbule, etno kokļu kopa Zanes Sniķeres vadībā un Valmieras dejotāji (horeogrāfe Linda Mīļā).

Dzimšanas dienas koncerti

Lai stiprs, dziesmām un dejām pilns nākamais gads, Latvijas 101.jubileju aicinām piedzīvot koncertos. Valmieras Kultūras centrā 9.novembrī plkst.17.00 uz koncertu “Dejai tāda dvēselīte” aicina TDA “Gauja”. Piedalīsies: TDA “Teiksma”, VPDK “Teiksma”, TDA “Līgo”, VPDK “Līgo”, TDA “Gatve”, VPDK “Gatve – otrā iespēja”, TDA “Diždancis”, TDA “Gauja”, VPDK “Gauja” un DK “Gauja FIX”. Biļetes 4-6 EUR, www.bilesuparadize.lv.

Savukārt 15.novembrī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā skanēs koncertuzvedums “Sirdspuksti” ar solistiem Mārtiņu Ruski, Ievu Kerēvicu, Ati Ieviņu un Gintu Krievkalnu, galvenajā lomā – aktieris un vīru kopas “Vilki” vadītājs Edgars Lipors. Tas būs stāsts par četrām dabas stihijām, aicinot skatītāju sajust skaidrību, kāda piemīt tīram ūdenim, gara uguns spēku, gaisa vieglumu un zemes drošību. Stihijas atainos horeogrāfi Liene Grava, Ģirts Bisenieks, Egija Abaroviča un Rūdolfs Gediņš. Koncertā piedalīsies mūziķi: Mārcis Auziņš (ģitāras), Kristaps Vanadziņš (taustiņinstrumenti), Rūdolfs Dankfelds (sitaminstrumenti), Justīne Baulina (čells) un Staņislavs Judins (kontrabass). Skanēs Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna, Zigmara Liepiņa, Raimonda Paula, Jura Kulakova, Valta Pūces, Aigara Grāvera, Mārtiņa Freimaņa, Jāņa Strazda un citu latviešu autoru darbi. Biļetes 12-20 EUR, www.bilesuparadize.lv.

Godinot līdzcilvēkus, kuru darbi paliek Valmieras atmiņu lappusēs, izskan aiz pilsētas un arī valsts robežām, 16.novembrī plkst.17.00 koncertzālē “Valmiera” norisināsies apbalvojumu “Goda valmierietis 2019” un “Gada valmierietis 2019” pasniegšana un koncerts (lūgtajiem viesiem).

Latvijas dzimšanas dienas balle Valmieras Kultūras centrā norisināsies 16. novembrī no plkst.21.00. Par lustīgu noskaņojumu rūpēsies grupa “Rumbas kvartets”. Ieejas biļete 5 EUR, pie galdiņa 10 EUR. Lūgums rezervēt vietas pie galdiņiem līdz 14.novembrim (ieskaitot). Aicinām līdzi ņemt groziņu. Vietu rezervācija un biļešu iepriekšpārdošana “Biļešu paradīze” kasēs vai elektroniski www.bilesuparadize.lv. Plašāka informācija pa tālruni 64207207. Ar Valmieras kultūras karti atlaide 1 EUR.

18.novembrī plkst.11.00 Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā notiks svētku dievkalpojums. Piedalīsies senioru vīru koris “Baltie bērzi”.

Savukārt 18.novembrī plkst.18.00 svētku koncertā Valmieras Kultūras centrā uzstāsies grupa “Tautumeitas”. Klausītāji aicināti izjust tautasdziesmas īpašā skanējumā, kas ataino mūziķu uzskatus par laiku un telpu. Ieeja bez maksas, iepriekš izņemot ieejas kartes Valmieras Kultūras centra kasē. Koncerta laikā tiks nodrošināta video tiešraide laukumā pie Valmieras Kultūras centra. Pēc koncerta, plkst.19.55, pie Valmieras Kultūras centra klausīsimies Valsts prezidenta Egila Levita uzrunu svētkos tiešraidē no Brīvības pieminekļa.

Filmu programma ģimenei

18.novembrī no plkst.10.00 Valmieras Kultūras centrā aicināti lieli un mazi kinomīļi. Bezmaksas filmu programmā būs gan animācijas, gan mākslas filmas. Plkst.10.00 būs animācija filma “Lote un pazudušie pūķi” (2019), aicinot kopā ar zinātniekiem Kārli Jenotu un Viktoru Vīķi piedalīties tautasdziesmu vākšanas sacensībās. Tajās iesaistīsies arī Lote un viņas mazā māsiņa Rozīte.

Plkst.11.20 animācijas filma “Karoga stāsts” (2018) atklās, cik senas ir sarkanbaltsarkanā karoga saknes, ko tas pieredzējis un kāpēc simbolizē Latvijas valsts brīvību. Jāpiemin, ka animācijas filmas tapšanā piedalījās Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas un Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” skolēni profesionālas animatores Ilzes Ruskas vadībā.

Plkst.11.30 būs skatāma mākslas filma “Četri balti krekli” (1967). Šis stāsts ir par laiku, kad ansamblim ceļš līdz publikai bija garš nepieciešamo atļauju saņemšanas dēļ, iesaistoties kultūras komisijas locekļiem.

Filmu programmu plkst.12.45 noslēgs klasika – filma “Ceplis” (1972). Par 20.gadsimta 20.gadiem Latvijā un uzņēmīgā Edgara Cepļa darbībām.

Svētku filmu programmu 18.novembrī no plkst.12.00 sagatavojis arī kino “Gaisma”, piedāvājot animācijas filmu “Projām” (2019), drāmu “Dvēseļu putenis” (2019) un “Kauja par Midveju” (2019).

Kustīgi un gudri

Latvijas 101.dzimšanas dienu aicinām sākt ar labu izkustēšanos. Ar startu rātslaukumā 18.novembrī plkst.11.00 ikviens interesents aicināts izskriet vai izstaigāt īpašu distanci, kas Valmieras robežās veido Latvijas kontūru.

Savukārt 21.novembrī plkst.16.00 Jauniešu mājā Mākslinieku ielā 2 Valmieras Jauniešu dome aicina ikvienu piedalīties viktorīnā “Mēs esam Latvija”. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Svētku rota

Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” bērni un jaunieši kopā ar 2.Vidzemes brigādes zemessargiem sagatavos svētku rotu – sarkanbaltsarkanas lentītes, kuras no 8.novembra ikviens varēs saņemt Valmieras Kultūras centrā, Valmieras pilsētas pašvaldībā, Valmieras Tūrisma informācijas centrā un Jaunatnes centrā “Vinda”.

Savukārt, kā rotājusies Valmiera, aicinām izbaudīt pastaigās. No 16. līdz 18.novembrim no plkst.17.00 līdz 23.00 pilsētā būs izgaismotas vairākas ēkas: Valmieras pilsētas pašvaldība, Valmieras Kultūras centrs, Vidzemes Augstskolas Cēsu un Tērbatas ielas ēkas, Valmieras Mūzikas skola, kurā skanēs skaistas latviešu patriotiskās dziesmas, kā arī izgaismots tiks karogs rātslaukumā. 18.novembra vakarā aicinām ikvienu savas svecītes nolikt vides objektā pilsētas centrā. Vecpuišu parkā 18.novembrī no plkst.17.00 vairāku uzņēmumu pārstāvji izveidos un iedegs sveču spēka zīmes.

Svinēsim Latvijas dzimšanas dienu kopā!

Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras pilsētas pašvaldības publicitātes vajadzībām.

    Pārsla - 18.11.2019

    Valmierā bija brīnišķīgs – Tautu meitu – koncerts.To varēja klausīties gan Kultūras centrā, gan ārpusē lielajā ekrānā tiešraidē. Ļoti jauka svētku gaisotne!

“Rūjienas saldējums”, palielinot ražošanas apjomus, aicina darbā darbiniekus  ražošanas cehā pie Mini Melt Big iekārtas   Mēs Tev uzticēsim: Veikt darbu pie ražošanas līnijām saldējuma ražotnē; Veikt citus līdzīga rakstura uzdevumus pēc maiņas vadītāja norādēm. No Tevis sagaidām: Fizisko noturību, stingri ievērot sanitārās un higiēnas prasības, koncentrēšanās spējas; Spēju strādāt maiņu grafikā - 12 stundas; Vēlmi mācīties un apgūt jaunas prasmes; Medicīnisko izziņu Nr. 027/u. Piedāvājam: Atalgojumu sākot no 1200 – 1300 EUR pirms nodokļu nomaksas; Sociālās garantijas; Apmācības darbu uzsākot, kas nepieciešamas darba pienākumu veikšanai; Darbu maiņu grafikā – dienas un nakts maiņas; Dinamisku darba vidi; Darba apģērbu; Bezmaksas kafiju un saldējumu; Iespēju iegādāties saldējumu par darbiniekiem draudzīgām cenām; Draudzīgu kolektīvu. Darba vieta: Rūjienā, Upes ielā 5 Gaidīsim Tavu pieteikumu (CV) uz e-pastu: personals@rujienassaldejums.lv Tālrunis informācijai: 29468727 (personāla vadītāja). Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Nosūtot savu CV, pretendents piekrīt, ka SIA “Rūjienas saldējums” reģ. nr. 44103057131, kā datu pārzinis, veiks personas datu apstrādi CV atlases procesā. Profesija: PIENA PRODUKTU PĀRSTRĀDĀTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Upes iela 5, Rūjiena, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 5 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-13 Kontaktpersona: Nora Kārkliņa

Uzņēmums “Rūjienas saldējums” aicina pievienotiessaldējuma fasēšanas darbiniekus maiņās no plkst. 16:00 līdz 24:00 darba dienās Mēs Tev uzticēsim: Veikt darbu pie jaunās fasēšanas iekārtas; Veikt gatavās produkcijas, iepakojuma kvalitātes, marķējuma novērtēšanu; Veikt citus līdzīga rakstura uzdevumus pēc maiņas vadītāja norādēm. No Tevis sagaidām: Precizitāti, atbildības sajūtu, spēju produktīvi darboties intensīvos darba apstākļos; Vēlmi mācīties un apgūt jaunas prasmes; Medicīnisko izziņu Nr. 027/u. Piedāvājam: Atalgojumu no 950 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; Sociālās garantijas; Apmācības darbu uzsākot, kas nepieciešamas darba pienākumu veikšanai; Darba apģērbu; Bezmaksas kafiju un saldējumu; Iespēju iegādāties saldējumu par darbiniekiem draudzīgām cenām; Draudzīgu kolektīvu. Darba vieta: Rūjienā, Upes iela 5 Gaidīsim Tavu pieteikumu (CV) uz e-pastu: personals@rujienassaldejums.lv Tālrunis informācijai: 29468727 (personāla vadītāja). Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Nosūtot savu CV, pretendents piekrīt, ka SIA “Rūjienas saldējums” reģ. nr. 44103057131, kā datu pārzinis, veiks personas datu apstrādi CV atlases procesā.  Profesija: IESAIŅOTĀJS (ROKU DARBS) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Upes iela 5, Rūjiena, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 5 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-27 Kontaktpersona: Nora Kārkliņa

Valsts meža dienests (turpmāk – VMD) izsludina konkursu uz Vidzemes virsmežniecības inženiera medību jautājumos ierēdņa amata vietu (uz nenoteiktu laiku). Galvenie amata pienākumi: organizēt un koordinēt medījamo dzīvnieku uzskaiti virsmežniecībā reģistrēt un aktualizēt medību iecirkņus un to līgumplatības VMD informācijas sistēmā kārtot medību līgumu dokumentāciju atbilstoši normatīvo aktu prasībām novērtēt medījamo dzīvnieku populāciju stāvokli teritoriālajās uzskaites vienībās organizēt un koordinēt medību uzraudzību koordinēt lielo plēsēju lielākā pieļaujamā nomedīšanas apjoma izpildi savas kompetences ietvaros sagatavot atbildes projektus uz privātpersonu iesniegumiem un sūdzībām u.c. Prasības pretendentiem: bakalaura grāds mežsaimniecībā atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām pieredze mežsaimniecības nozarē ilgāka par vienu gadu zināšanas par administratīvajām tiesībām un administratīvo procesu labas komunikācijas un sadarbības veidošanas prasmes prasme lietot navigācijas ierīces autovadītāja prasme - B kategorijas auto vadītāja apliecība, kas ļauj vadīt transporta līdzekli ar mehānisko pārnesumkārbu.  Piedāvājam: mēnešalgu no 1400,00 EUR līdz 1648,00 EUR (bruto alga) atbildīgu un stabilu darbu draudzīgā un profesionālā kolektīvā sociālās garantijas veselības apdrošināšanu no pirmās darba dienas. Motivētu pieteikuma vēstuli, kurā iekļauts apliecinājums par Valsts civildienesta likuma 7.pantā noteiktajām prasībām, pretendenta dzīves gaitas un darba pieredzes aprakstu (CV) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas ar norādi “Konkursam uz Vidzemes virsmežniecības inženiera medību jautājumos amatu” lūdzam sūtīt uz e-pasta adresi personals@vmd.gov.lv, tālrunis uzziņām 26384474. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valsts meža dienests informē, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa norisi. Pieteikuma dokumentos norādīto personas datu apstrādes pārzinis ir Valsts meža dienests. Profesija: VIRSMEŽNIECĪBAS INŽENIERIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 40, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-02 Kontaktpersona: Anda Siliņa Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri