Valmieras Ziņas

Svētki mūzikai un mākslai

Lasīšanas laiks: 5 min

Otrdien, 31. maijā, Universum mūzikas un mākslas vidusskolas Lielajā zālē visas dienas garumā izskanēja II Starptautiskie Mūzikas un mākslas svētki, kuros piedalījās 46 jaunie mūziķi no Babītes, Gulbenes, P. Jurjāna, Smiltenes un Valmieras mūzikas skolām, Siguldas mākslu skolas Baltais flīģelis, Limbažu un Pārdaugavas mūzikas un mākslas  skolām, Alfr. Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas, Universum mūzikas un mākslas vidusskolas,  kā arī viesi no Ukrainas – Čerņigovas pilsētas Ļeva Revucka mūzikas koledžas mākslu skolas un E.V. Bogoslovska mūzikas skolas nr.2, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Universum mūzikas un mākslas vidusskolas sabiedrisko attiecību speciāliste Baiba Kārkla.

Svētki šogad bija ļoti gaidīti, jo iepriekšējā mācību gadā pandēmijas dēļ tie nevarēja notikt. Mūzikas un mākslas svētku ietvaros izskanēja plaša koncertprogramma, interesentiem bija iespēja apskatīt svētku dalībnieku zīmējumu un gleznojumu izstādi, klausīties ārstes rezidentes Lauras Tauriņas un mūzikas terapeites Liesmas Lores lekciju par mūzikas un mākslas ietekmi cilvēka psihiskās veselības uzlabošanai. Svētku īpašais viesis bija pianists Vestards Šimkus.

Atklāšanā skanēja Universum mūzikas un mākslas vidusskolas un Latvijas Valsts himnas, svētku dalībniekus ar G.F.Hendeļa un F.Vilbija skaņdarbu atskaņojumu sveica skolas orķestris diriģenta Aivara Cepīša vadībā. Ar sirsnīgu uzrunu klātesošos apsveica Universum mūzikas un mākslas vidusskolas direktors Andis Apsītis, kurš novēlēja: Lai Jums labi skan, lai radītie mākslas darbi priecē sirdis, lai mums visiem kopā izdodas skaisti svētki un lai piepildītās dienas noslēgumā varam teikt – viss gods par to Dievam!

Koncerta programma kopumā bija plaša un daudzveidīga, dažādu laikmetu komponistu mūziku svētku dalībnieki atskaņoja solo un dažādu sastāvu ansambļos – skanēja klavieres, sitaminstrumenti, eifonijs, ģitāra, saksofons, akordeons, trompete, fagots, flauta, vijole, blokflauta, klarnete, kā arī dziedāja solisti. Klausītāju sirdis aizkustināja ikkatrs jaunais mūziķis, svētku īpaši radošā atmosfēra un sirsnīgie aplausi palīdzēja un uzmundrināja bērnus. Jaunie mūziķi priecēja ne tikai ar savu spēli, bet arī ar saviem mūzikas ietekmē radītajiem mākslas darbiem, kurus izstādē sakārtoja skolotāji Zane Bērziņa un Krišjānis Kārkls. Zīmējumus un gleznojumus koncerta laikā bija iespēja vērot arī uz lielā video ekrāna. Katrs dalībnieka veidotais mākslas darbs bija unikāls savā raksturā, tēmā, kā arī koloristikas un tehniku izvēlē. Skatītājus priecēja dažādās mākslas tehnikās veidoti radošie darbi, sākot no grafiski smalki un niansēti izstrādātiem līdz pat gleznojumiem ar krāsu triepieniem, abstraktiem un viegliem pludinājumiem.

Universum mūzikas un mākslas vidusskolu svētkos pārstāvēja  skolotāju Ingunas Birznieces, Guntas Siliņas, Annas Spalviņas, Ritmas Pētersones-Cepītes, Jāņa Dimanta, Viktora Eunapu, Jāņa Silakalna un Vigo Račevska audzēkņi. Īpašs prieks par šī gada skolas absolventiem – pianisti Evu Viļumsoni, vijolnieci Angeliku Vētru un  klarnetistu Pēteri Ciršu, kuri muzicēja gan solo, gan dažādu sastāvu ansambļos un orķestrī.

Mazi un lieli mūzikas un mākslas baudītāji ar sajūsmu uzņēma pianistu Vestardu Šimku, kurš    Universum mūzikas un mākslas vidusskolā viesojās pirmo reizi. Vestards pastāstīja, ka lielākā daļa viņa mūzikas top, iedvesmojoties no skaistām dabas ainavām un mākslas darbiem. Izcilais pianists, iepazīdamies ar jauno mūziķu darbu izstādi, atzina, ka visi darbi ir ļoti labi un izvēlēties būs ļoti grūti. Šajā brīdī par sevi visvairāk uzrunājošiem mūziķis atzina Renāra Medņa krāsaino zīmējumu Maršs mākoņos, Lauras Patrīcijas Dambergas izteiksmīgo un dziļo darbu Sākums, Paulas Grigorjevas pastorālo un skaisto dabas ainavu Miglainā rītā un Jozua Apsīša sprigano un kustīgo Zaķīti. Iedvesmojoties no  šiem četriem mākslas darbiem, Vestards Šimkus improvizējot radīja brīnišķīgas skaņu gleznas mūzikā.

Vērtīgas bija Lauras Tauriņas un Liesmas Lores lekcijas par mākslas un mūzikas iedarbību uz cilvēka prātu. Lektores pastāstīja, kāpēc māksla un mūzika cilvēkos izraisa spēcīgas sajūtas, kā tās spēj uzlabot psihisko veselību un palīdzēt saspringtos periodos. Kopā ar mūzikas terapeiti Liesmu Lori klausītāji guva arī praktisku ieskatu par mūzikas terapiju. Lekcijas noslēgumā visi klātesošie ar lielu interesi iesaistījās mūzikas terapeites vadītajā nodarbībā, aizrautīgi spēlēja dažādus sitaminstrumentus un spēļu rīkus.

Savos iespaidos par svētkiem dalās Natālija Ņečajeva no Ukrainas: “Mūzikas un mākslas svētki bija piepildīti ar radošu pozitīvu atmosfēru un sirds siltumu. Brīnišķīgi, ka Universum mūzikas un mākslas vidusskola rīko šādu festivālu, kas jaunajiem mūziķiem sniedz iespēju uzstāties publikas priekšā, klausīties citus svētku dalībniekus, apzināties savas iespējas un gūt neaizmirstamas pozitīvas emocijas. Vēlos sirsnīgi pateikties svētku organizatoriem par lieliski sagatavoto programmu, visi koncerta dalībnieki muzicēja no sirds un aizrautīgi. Īpaši radoša un pozitīva bija pianista Vestarda Šimkus improvizēšanas māksla. Mūsu nākotne ir mūsu bērni, šodien mūsu bērni bija ļoti laimīgi.

Latvijā esam pirmo reizi, esam ļoti priecīgi un pateicīgi pilsētas iedzīvotājiem par sirsnīgo uzņemšanu. Valmiera ļoti atgādina mūsu dzimto pilsētu Čerņigovu. Paldies par Jūsu  mīlestību!”

Noslēgumā visi svētku dalībnieki un viņu skolotāji saņēma pateicības rakstus un dāvaniņas, skatītāju simpātiju mūzikā ieguva limbažnieces māsas Līva un Lote Miķelsones, valmierieši  Elizabete Pētersone un Tobias Vatuļins, bet skatītāju simpātiju mākslā saņēma rīdziniece Laura Patrīcija Damberga un valmierietes Angelika Vētra un Paula Grigorjeva.

Izskanējuši brīnišķīgi un sirsnīgi svētki. Tā ir liela laime un prieks būt kopā – vienotiem caur mūzikas un mākslas mijiedarbi, priecāties par Dieva dotajiem talantiem! Svētkos pilnībā īstenojās skolas dibinātāja Andreja Vatuļina novēlējums – ik dienu atcerēties pabarot ne tikai savu fizisko ķermeni, bet arī dvēseli un garu!

Paldies visiem svētku dalībniekiem un viņu skolotājiem par ieguldīto darbu audzēkņu sagatavošanā un  mīlestību, veidojot katrā bērnā skaisto mūzikas un mākslas pasauli!

Paldies skolas direktoram Andim Apsītim, direktora vietniekiem Anetei Cīrulei un Danielam Mednim, metodiķei Anitrai Rausei un visai skolas komandai par paveikto!

Uz tikšanos III Starptautiskajos mūzikas un mākslas svētkos Valmierā!

6. un 7.jūnijā Universum mūzikas un mākslas vidusskolā notiks jauno audzēkņu uzņemšana profesionālās ievirzes izglītības programmās mūzikā un mākslā. Sīkāka informācija par uzņemšanu- e-pasts: anete.cirule@universum.lv

 

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valmierā,Rīgas ielā 64. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā,mūsdienīgu darba vidi; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Darba alga no EUR 740-800 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs Valmierā,Rīgas ielā,vai pieteikties WhatsApp +371 22307468. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp +371 22307468 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla degvielas kannu ražošanas uzņēmums Valmierā, SIA VALPRO, aicina darbā: Pārdošanas asistentu/-i (uz noteiktu laiku) Galvenie pienākumi: Klientu pasūtījumu apstrāde Informācijas un dokumentācijas apstrāde un uzturēšana Ikdienas atbalsts pārdošanas komandai Sagaidām kandidātu ar: interesi par pārdošanas un ražošanas procesiem labām angļu valodas zināšanām/ vēlamas krievu valodas zināšanas labām datorlietošanas prasmēm (MS Office) vēlama augstākā izglītība atbilstošā jomā vēlama augstākā izglītība vai atbilstošas specialitātes pēdējā kursa students pieredzi pārdošanā un tehniskas zināšanas uzskatīsim par priekšrocību loģisko domāšanu, analītiskām spējām un prasmi strādāt ar lielu informācijas apjomu precizitāti, atbildību un iniciatīvu darbā aktīvu, komunikablu ,uz sadarbību un rezultātu orientētu personību Piedāvājam: Interesantu un dinamisku darbu stabilā, uz attīstību orientētā Latvijas kapitāla uzņēmumā Iespēju mācīties, gūt profesionālu pieredzi un realizēt sevi dinamiskā darba vidē un darbā ar starptautiskiem tirgiem Darba rezultātiem, prasmēm un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu no EUR 900 mēnesī Dažādus papildu labumus un bonusus Sakārtotu, ērtu darba vidi draudzīgā kolektīvā E-pasts pieteikuma nosūtīšanai: darbs@valpro.lv Tālrunis papildus informācijai: 64207235. Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA "VALPRO" (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. VALPRO ir viens no lielākajiem metāla apstrādes uzņēmumiem Latvijā. Jau vairāk kā 50 gadus piedāvājam augstākās kvalitātes metāla produktus un metāla apstrādes pakalpojumus klientiem visā pasaulē. 91% saražoto produktu piedāvājam vairāk kā 30 valstīs. Uzņēmuma produkti ir iemantojuši atpazīstamību un lietotāju atzinību civilajā un militārajā sektorā ne vien Eiropā, bet arī Austrālijā, Ziemeļamerikā, Āzijā un Āfrikā. Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTA ASISTENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-01 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235; Adrese:Alejas iela 12A,Valmiermuiža,Valmieras pag.

Aicina darbā IT PROJEKTU VADĪTĀJU DARBA PIENĀKUMI: apzināt un dokumentēt informācijas sistēmu lietotāju prasības izstrādāt datu analīzes sistēmas modeli, veikt tā ieviešanu un uzturēšanu veikt atskaišu prasību izzināšanu, analīzi un izstrādi, pārskatu veidošanu un datu modelēšanu, tehniskās dokumentācijas izstrādi ieviest esošo informācijas sistēmu uzlabojumus (sadarbībā ar iekšējiem/ārējiem partneriem) pārstāvēt uzņēmuma intereses grāmatvedības uzskaites sistēmas jaunas versijas izstrādē, veikt lietotāju prasību apzināšanu un koordinēt sadarbību ar izstrādātāju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: izglītību IT vai finanšu jomā un pieredzi līdzvērtīgu projektu izstrādē pieredzi darbā ar Microsoft Power BI vai līdzvērtīgu risinājumu izstrādi Microsoft piedāvāto tehnoloģiju un pakalpojumu pārzināšana un pielietošana teicamas zināšanas datu bāzu tehnoloģijās, vēlams SQL vēlamas zināšanas datu izgūšanā no Microsoft Dynamics NAV un Horizon analītisku domāšanu un spēju proaktīvi risināt problēmsituācijas labas sadarbības un komunikācijas prasmes ļoti labas latviešu un angļu valodas zināšanas precizitāti un augstu atbildības sajūtu prasmi efektīvi apgūt jaunas tehnoloģijas spēju efektīvi strādāt gan individuāli, gan komandā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu 1550 EUR (bruto) pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi CV un pieteikuma vēstuli ar norādi vakancei „IT projektu vadītājs” līdz š.g. 12. jūlijam (ieskaitot) iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: PROJEKTA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-12 Kontaktpersona: CV un piet. vēstuli ar vakances norādi sūtīt uz info@vtu-valmiera.lv

Mūsu partneri