Valmieras Ziņas

Sveikti Goda un Gada valmierieši

Sestdien, 16.novembrī, koncertzālē “Valmiera” tika sveikti apbalvojumu “Goda valmierietis 2019” un “Gada valmierietis 2019” saņēmēji. Par viņiem līdzcilvēki saka, ka viņu darbiem ir sirds siltums, viņi redz turpinājumu un nesavtīgi dalās, viņi iedvesmo, palīdz augt, līdzdarboties, dod spēku, aicina mesties dzīvespriekā, nebaidās pieņemt izaicinājumus. Mēs lepojamies ar viņiem, jo viņu paveiktais kādam ir kas ļoti īpašs, arī Valmierai, ierakstot šos stāstus pilsētas atmiņu lappusēs.

“Īstākie darbi izdodas, nedomājot par atzinību. Goda un Gada valmieriešu paveiktais kādam ir šķitis kas ļoti īpašs, viņi dara Valmieru arvien labāku. Vai tas ir ieguldījums jaunās paaudzes izglītošanā, vides uzlabošana, savas pilsētas pārstāvēšana ārpus valsts robežām, ģimeņu stiprināšana, nesavtīgs ziedojums, ticība lielākajām idejām, meistarība un nemitīga pilnveidošanās, šo cilvēku domas un darbi iedvesmo līdzcilvēkus. Goda un Gada valmieriešu sveikšana ir skaista tradīcija, kad klātienē pateicamies un iepazīstam, kas ir tie darītāji, kuru dēļ izskan pateicība Valmierai, Latvijai,” klātesošos uzrunāja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Par iedvesmošanu, kordziedāšanas tradīcijas sekmēšanu un attīstīšanu Valmierā, pirms 30 gadiem Valmieras Mūzikas skolā dibinot kora klasi un šo gadu laikā ar patiesu sirds gaišumu un atbildīgu darbu atdodot visu sevi bērnu un jauniešu muzikālajai izglītošanai, apbalvojums “Goda valmierietis” piešķirts diriģentei un koru mākslinieciskajai vadītājai Irēnai Zelčai.

Apbalvojumu “Goda valmierietis” par ilggadēju un teicamu darbu, esot SIA “ZAAO” valdes priekšsēdētājam un izveidojot parauguzņēmumu atkritumu apsaimniekošanā, vides prasību ievērošanā un iedzīvotāju izglītošanā atkritumu apsaimniekošanas jomā, saņēma SIA “ZAAO” valdes priekšsēdētājs Aivars Sirmais.

Par ieguldījumu Valmieras starptautiskās sadarbības veicināšanā ar Zviedriju (Solnu), apliecinot ticību neatkarīgai Latvijai, par palīdzības sniegšanu cilvēkiem ar invaliditāti, rosinot viņus būt pilntiesīgiem sabiedrības locekļiem, apbalvojums “Goda valmierietis” piešķirts Jurim Tāram (Georg Thars).

Apbalvojumu “Goda valmierietis” par ilggadēju izcilu darbu, 25 gadus vadot Valmieras pilsētas Dzimtsarakstu nodaļu, attīstot gan Dzimtsarakstu nodaļas piedāvājumu un stiprinot tradīcijas, gan ieviešot arī jaunus risinājumus, lai godinātu laulību tradīciju un stipru ģimeņu veidošanos, saņēma Rita Viļumsone.

Par nesavtīgu ieguldījumu un sirdsdarbu, veicot virsmāsas pienākumus Vidzemes slimnīcā, kā arī esot ilggadējam asinsdonoram, par ko saņemts arī apbalvojums “Goda donors 2016”, par ziedošanos citu veselībai un dzīvībai, tituls “Goda valmierietis” piešķirts Vidzemes slimnīcas Traumatoloģijas nodaļas virsmāsai Pārslai Sippo.

Par ieguldījumu starptautiskajiem standartiem atbilstošas BMX trases izveidē Valmierā un Eiropas čempionāta BMX riteņbraukšanā rīkošanā, par Valmieras, BMX riteņbraukšanas popularizēšanu Latvijā un ārvalstīs apbalvojums “Gada valmierietis” piešķirts Latvijas Riteņbraukšanas federācijas padomes loceklim Edgaram Dupatam.

Apbalvojumu “Gada valmierietis” saņēma Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas direktore Agita Zariņa par ieguldījumu skolas mācību programmu un vides attīstībā, skolas stratēģiskā vadībā, pedagogu profesionālā pilnveidē, tādējādi 2019.gadā skolai saņemot valsts ģimnāzijas statusu, par teicamu mācību procesa organizēšanu skolas pārbūves laikā.

Par izcilu aktierdarbu Valmieras Drāmas teātrī, tādējādi arī godam nesot pilsētas vārdu, par meistarību uzrunāt ikvienu skatītāju, uzburt atmosfēru, aicinot domāt, līdzpārdzīvot, par saņemto nomināciju Spēlmaņu nakts 2018/2019 apbalvojumam “Gada aktieris”, novatoriski un rūpīgi izstrādājot Hamleta lomu izrādē “Hamlets” (2018), apbalvojums “Gada valmierietis” piešķirts Valmieras Drāmas teātra aktierim Mārtiņam Meieram.

Apbalvojumu saņēmējiem tika pasniegts Valmieras pilsētas pašvaldības atzinības raksts un īpaši izgatavota piemiņas nozīmīte – Valmieras izaugsmes medaļa, kurā iegravēts apbalvojuma saņēmēja vārds un uzvārds.

Pēc svinīgās ceremonijas koncertā uzstājās mūziķi Elīna Šimkus (soprāns), Ieva Šablovska (arfa) un Sondra Lejmalniece (flauta). Ceremoniju vadīja Aivis Ceriņš.

Laikā no 28.augusta līdz 10.oktobrim iedzīvotāji bija aicināti izvirzīt kandidātus apbalvojumu saņemšanai, lai pateiktos cilvēkiem, kuri veicinājuši Valmieras attīstību, izaugsmi, iedzīvotāju labklājību un pilsētas atpazīstamību. Atbilstoši Valmieras pilsētas pašvaldības nolikumam “Par Valmieras pilsētas pašvaldības apbalvojumiem” visus kandidātus izvērtē un apbalvojumu ieguvējus apstiprina Valmieras pilsētas pašvaldības dome.

Valmieras pilsētas apbalvojumi “Goda valmierietis” un “Gada valmierietis” tiek piešķirti kopš 1999.gada.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Galvenie darba pienākumi: Vadīt un apkalpot traktora tehniku; Uzturēt traktoru un iekārtas tehniskajā kārtībā; Veikt teritorijas uzkopšanas un labiekārtošanas darbus. Koku izzāģēšana , celmu frēzēšana Zāles pļaušana ar rokas un mehanizētiem instrumentiem. Prasības: Atbilstoša vidējā profesionālā izglītība; Pieredze traktora tehnikas vadīšanā un tehniskajā apkalpošanā; Traktora tehnikas vadītāja apliecība. Fiziskā izturība un spēja strādāt komandā. Piedāvājam: Darbu stabilā uzņēmumā veselības apdrošināšanu Sociālās garantijas atalgojums-pastāvīgā stundas tarifa likme no EUR 4,75 un darba algas mainīgās daļas apmērs līdz 30% Pieteikties līdz 2020.gada 7.oktobrim, sūtot CV elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis informācijai: 28663305. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “Valmieras Namsaimnieks”, Semināra iela 2a, Valmiera, LV-4201. Profesija: TRAKTORTEHNIKAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-10-07 Kontaktpersona: CV sūtīt uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, t. 26568960.

Mūsu partneri