Valmieras Ziņas

Sveikti Valmieras novada Goda un Gada cilvēki

Lasīšanas laiks: 5 min

Piektdien, 17. novembrī, laikmetīgās mākslas telpā “Kurtuve” svinīgā ceremonijā sveicām Valmieras novada augstāko apbalvojumu “Valmieras novada Goda pilsonis” un “Valmieras novada Gada cilvēks” saņēmējus, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

“Šie ir īpaši apbalvojumi, jo pieteikumus varēja iesniegt ikviens cilvēks un tos vērtēja neatkarīga komisija. Tāpēc šie apbalvojumi ir no cilvēka cilvēkam, izsakot pateicību par paveikto un aicinot turpināt. Jūsu darbs un skatījums uz dzīvi kādu iedvesmo, kāds lepojas, ko esat darījuši sava novada, pilsētas vai pagasta labā, kādam esat paraugs. Un tā es varētu turpināt. Un līdzcilvēkiem bija svarīgi pateikt paldies. No sirds lepojos un pateicos arī Valmieras novada pašvaldības vārdā! Savu pagastu, pilsētu, novadu, savu Latviju veidojam mēs paši. Jūsu paveiktais ir ļoti nozīmīgs. Lai arī turpmāk izdodas viss iecerētais! Jūsu darbi un skats uz dzīvi kādam arī turpmāk nozīmēs ļoti daudz,” klātesošos sveica Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.   

Par mūža ieguldījumu tautas dejā, vadot tautas deju kolektīvus un esot Deju svētku virsvadītājai, Goda virsvadītājai, veicot horeogrāfa darbu, tautas deju jomā darbojoties jau 54 gadus, apbalvojumu “Valmieras novada Goda pilsonis” saņēma deju kolektīvu vadītāja, horeogrāfe Ieva Adāviča. Jāpiemin, ka šogad Ieva Adāviča saņēma nacionālās nozīmes apbalvojuma “Dejas balva” Mūža balvu par ieguldījumu dejas mākslā.

Par plašo un nozīmīgo devumu kultūras mantojuma, mākslas un vēstures nozarei, īpaši izceļot zinātnisko pētniecību, kultūras mantojuma novērtēšanu un saglabāšanu, kā arī sabiedrības izglītošanu, veicinot lokālpatriotismu, par ieguldījumu Valmiermuižas kā vēsturiski nozīmīgas vietas saglabāšanā un attīstīšanā, 2022. gadā izdodot grāmatu “Valmiermuiža”, kas ir pirmais tik apjomīgs pētījums par vienu no lielākajām Vidzemes muižām, apbalvojumu “Valmieras novada Goda pilsonis” saņēma Dr. art. Jānis Kalnačs.

Par ilggadēju darbību, attīstot vienu no pirmajām saimniecībām Latvijā, kas īsteno kaņepju audzēšanu un pārstrādi, tādējādi veicinot šīs produkcijas atpazīstamību un augstu novērtējumu, par latviskās amata prasmes stiprināšanu, gatavojot kaņepju aizdaru (piešķirta kultūras zīme “Latviskais mantojums”), par uzņēmējdarbības un lauku tūrisma stiprināšanu apbalvojumu “Valmieras novada Goda pilsonis” saņēma zemnieku saimniecības “Adzelvieši” saimnieki Dzidra un Jānis Grīnbergi.

Par Rūjienas pilsētas un apkārtnes vēstures pētniecību un popularizēšanu, tādējādi stiprinot lokālpatriotismu, par vēlmi un prasmi stāstīt par lepošanās vērto iedzīvotājiem saistošā veidā, esot dziesminiecei un stāstniecei, rīkojot dažādas norises, par Rūjienas kultūrvēstures saglabāšanu, uzturēšanu un popularizēšanu, par aktīvu darbību, saglabājot un attīstot kultūrmantojumu Rūjienā, apbalvojumu “Valmieras novada Goda pilsonis” saņēma Rūjienas Izstāžu zāles vadītāja Līga Siliņa.

Par sirdsdarbu Ramatas pagasta feldšerpunktā, veicot ārsta palīga pienākumus gandrīz 50 gadu garumā, par nesavtīgu atbalstu Ramatas pagasta iedzīvotājiem, darba pienākumus veicot, stundas neskaitot un arī ārpus darba laika, tādējādi sniedzot cilvēkiem atbalstu un radot drošības sajūtu tad, kad tas visvairāk ir nepieciešams, par palīdzību atveseļošanās laikā jau vismaz ceturtajai ramatiešu paaudzei apbalvojumu “Valmieras novada Goda pilsonis” saņēma ārsta palīgs Svetlana Vilne.

Par augstiem sasniegumiem sportā un Valmieras, Valmieras novada vārda nešanu pasaulē, vasarā izcīnot divas zelta medaļas (Eiropas U20 čempionāts vieglatlētikā 3000 m un 5000 m distancēs), kļūstot par Eiropas trīs spēļu čempioni, labojot Latvijas pieaugušo rekordus 5000 m un 5 km distancēs, vairākkārt labojot sev piederošos rekordus U20 un U23 vecuma grupās dažādās distancēs, ar savu mērķtiecību, neatlaidīgo darbu, motivāciju, augstu pašdisciplīnu, augstām darba spējām un lielu atbildības sajūtu esot paraugam ikvienam bērnam un jaunietim ceļā uz augstiem sasniegumiem sportā, apbalvojumu “Valmieras novada Gada cilvēks” saņēma sportiste Agate Caune.

Par ieguldīto neatsveramo darbu palīdzības sniegšanā Ukrainai, pašai esot kara bēglei, lai Valmieras novada sniegtais atbalsts Ukrainai būtu mērķtiecīgi virzīts un sasniegtu pēc iespējas vairāk cilvēku, par ieguldījumu, Valmierā atverot Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas pārstāvniecību Latvijas Republikā, tādējādi sniedzot plašākas iespējas realizēt projektus un piesaistīt līdzekļus, lai sniegtu palīdzību Ukrainas atjaunošanā pēc kara un valsts integrācijai Eiropas Savienībā, apbalvojumu “Valmieras novada Gada cilvēks” saņēma Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas izpilddirektore un Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas pārstāvniecības Latvijas Republikā vadītāja Oksana Kiriļuka (Oksana Kyryliuk).

Par ekspozīcijas “de Woldemer” jaunā stikla apjoma virs pils mūriem izbūvi un seno dzīvojamo ēku restaurēšanu, seno ēku atjaunošanu veicot pēc iespējas autentiski, bet jaunā apjoma – ar lielu pietāti pret valsts nozīmes arhitektūras pieminekli, par veiksmīgu sadarbību ar dažādām iesaistītajām pusēm, izaicinājumu pieņemšanu, seno savienojot ar moderno, un veiksmīgu realizāciju, radot mūsdienīgu būvi un restaurējot senās ēkas ar cieņu pret kultūrvēsturisko mantojumu, apbalvojumu “Valmieras novada Gada cilvēks” saņēma SIA “R.K.C.F. Renesanse” valdes loceklis Raimonds Kuncevičs.

Par nenovērtējamu darbu, vadot senioru vīru kori “Baltie bērzi”, pret tā dalībniekiem izturoties ar cieņu, iedvesmojot turpināt dziedāt un sanākt kopā, kopā arī pārvarot ikdienas raizes un svinot dzīvi, par izcilu darbību, stiprinot Dziesmu un Deju svētku kustību, kordziedāšanas kultūru, par iedvesmošanu, prasmi mācīt mūziku un redzēt to kā mākslas darbu, esot skolotājai un atrodot kopīgu valodu ar dažāda vecuma mūzikas mīļiem, apbalvojumu “Valmieras novada Gada cilvēks” saņēma diriģente, mūzikas pedagoģe Inga Zirne.

Par REKO Valmiera zemnieku tiešsaistes tirdziņa brīvprātīgu organizēšanu Valmierā, kas notiek reizi nedēļā, par jaunu dalībnieku piesaisti un atbalsta sniegšanu esošajiem, tā stiprinot vietējos zemniekus, dodot iespēju iedzīvotājiem tieši no Valmieras novada zemniekiem iegādāties veselīgu, Valmieras novadā augušu pārtiku, par bioloģiskās saimniecības “Mežvijas” attīstīšanu Valmieras novada Dikļu pagastā apbalvojumu “Valmieras novada Gada cilvēks” saņēma zemnieku saimniecības “Mežvijas” saimniece Santa Rumba.

Apbalvojumu saņēmējiem pasniedza īpašu Valmieras novada Goda zīmi. Tajā atainots Valmieras novada ģerbonis – ozols uz pakalna zelta laukā un ūdens pakājē, simbolizējot latviskumu, pamatīgumu, stabilitāti, spēku, dabas mīlestību, pēctecību un tradīcijas, tiekšanos uz izaugsmi un attīstību, dzīvību un dinamiku.

Norisi bagātināja mūziķi Kristīne Pāže, Didzis Bardovskis un Krists Krūskops, deju studija “Ritms”, ceremoniju vadīja Valmieras Drāmas teātra aktieri Aigars Apinis un Sandis Runge.

Apbalvojumi “Valmieras novada Goda pilsonis” un “Valmieras novada Gada cilvēks” pēc Valmieras novada izveides tika pasniegti otro reizi. Iedzīvotāju iesniegtos pieteikumus apbalvojumiem vērtēja Valmieras novada pašvaldības domes apstiprināta neatkarīga komisija – Valmieras novada iedzīvotāji, dažādu jomu pārstāvji.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina ietvju un ceļu tīrība Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Aicinām pievienoties AS "Latvijas valsts meži" komandai  mežsaimniecisko darbu strādnieku/-ci Rietumvidzemes sēklkopības iecirknī  darbam Limbažu un Valmieras novada teritorijā Ja tev ir • vispārējā vidējā izglītība • pieredze meža atjaunošanā un kopšanā • augsta atbildības sajūta pret uzticēto darbu, tā izpildes termiņu • teicama latviešu valodas prasme • laba saskarsmes un sadarbības prasme • B kategorijas autovadītāja apliecība (vēlams) Uzticēsim tev • veikt mehanizētos un nemehanizētos darbus sēklkopības iecirkņa meža sēklu plantācijās (vainagu veidošana, zāles un atvašu pļaušana, grāvju un žoga trašu izpļaušana, zaru savākšana kaudzēs, čiekuru un sēklu ievākšanu, žoga uzturēšanu un remontu) • veikt darbus meža sēklu plantāciju atjaunošanai (plantāciju marķēšanu, stādīšanu, papildināšanu, jauno stādījumu kopšanu, “mežeņu” izgriešanu u.c.) • ievākt sēklu ražošanai nepieciešamo čiekuru un sēklu materiālu LVM platībās un citos meža reproduktīvā materiāla ieguves avotos • veikt meža atjaunošanas un kopšanas darbus Piedāvājam • zinošu un atsaucīgu kolēģu komandu • drošu un mūsdienīgu darba vidi • akorda darba algu no 1118 EUR (bruto) mēnesī atbilstoši padarītā darba apjomam, kā arī iespēju saņemt atalgojuma mainīgo daļu par labu darba sniegumu, kas kopā var veidot gada kopējo darba samaksu līdz 18 257 EUR (bruto) • atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram • iespēju apvienot darbu ar meža nozares studijām • veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu, papildu brīvdienas, rūpējoties par veselību un darba spēju uzturēšanu Piesakies līdz š.g. 20. decembrim LVM mājas lapā Latvijas valsts meži - mežsaimniecisko darbu strādnieks/-ce Rietumvidzemes sēklkopības iecirknī darbam Limbažu un Valmieras novada teritorijā (lvm.lv) vai sūtot pieteikumu uz epastu vakance@lvm.lv Uzziņas pa tālruni 67610015. Ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajām atlases kārtām, sazināsimies divu nedēļu laikā pēc sludinājumā norādītā pieteikšanās termiņa beigām. Informējam, ka jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti ar mērķi nodrošināt AS “Latvijas valsts meži” personāla atlases konkursa norisi. Pretendenta/-es dati tiks uzglabāti 5 mēnešus pēc to iesniegšanas brīža. Gadījumā, ja pretendents/-e piekrīt savu personas datu apstrādei citos AS “Latvijas valsts meži” personāla atlases konkursos, lūdzam to norādīt pieteikumā. Šādā gadījumā personas dati tiks uzglabāti 7 mēnešus pēc to iesniegšanas brīža. Personas datu pārzinis: AS “Latvijas valsts meži”, reģ. Nr. 40003466281, Vaiņodes iela 1, Rīga, LV-1004, tālr. +371 67610015, e-pasta adrese: lvm@lvm.lv . Papildu informācija, tostarp kā iebilst pret datu apstrādi, pieejama Privātuma politikā. Profesija: SAIMNIECĪBAS STRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Kokaudzētava "Valmiera", Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-12-20 Kontaktpersona: Lauma Māliņa Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri