Valmieras Ziņas

Sveikti Goda un Gada valmierieši 2015

Latvijas Republikas proklamēšanas dienā, 18.novembrī, Valmieras Kultūras centrā tika pasniegti atzinības raksti un piemiņas nozīmītes titulu “Goda valmierietis 2015”, “Gada valmierietis 2015”, kā arī pilsētas apbalvojuma “Pateicība” saņēmējiem.

“Mūsu daži lielākie uzņēmumi – AS “Valmieras stikla šķiedra”, SIA “Valpro” – tiek minēti kā vieni no Latvijas eksportspējīgākajiem uzņēmumiem. Starptautiskus panākumus gūst arī daudzi citi Valmierā radīti uzņēmumi. Apstrādes rūpniecība saražotā apjoma ziņā Valmierā atpaliek tikai no Rīgas un Liepājas. Pateicoties mūsu uzņēmējiem, pilsēta var attīstīties.

Valmierā ir trešais zemākais bezdarba līmenis Latvijā. Valmiera sevi apliecinājusi ar izglītības kvalitāti.

Mūsu mācību iestādes izvēlas ne tikai valmierieši, bet arī Vidzemes un citu reģionu iedzīvotāji.

Tas ir mūsu skolotāju nopelns. Viņu rokās ir izglītības kvalitāte un konkurētspēja. Valmierā ir aktīva kultūras dzīve.

Mēs lepojamies ar savu teātri, kas katru gadu mūs lutina ar pārsteidzošām pirmizrādēm. Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos šogad Valmiera ar 42 kolektīviem bija trešā lielākā pārstāvētā pašvaldība. Esam ievērojami arī Latvijas sportā. Esam izaudzinājuši daudzus pasaules līmeņa sportistus, kuri likuši izskanēt Valmieras un Latvijas vārdam visā pasaulē.

Liekot olimpiādēs iegūto medaļu skaitu pretī valsts iedzīvotāju skaitam, Latvija ierindojas pasaules vadošo valstu vidū.

Es nosaucu daudz piemēru, kas apliecina ka tie esat jūs, Valmieras iedzīvotāji, kas dara stipru ne vien mūsu pilsētu, bet arī Latvijas valsti. Ir pamats lepoties ar sasniegto. Mūsu valstij un pilsētai ir vajadzīgas jūsu rūpes, darbs un mīlestība. Mēs visi kopā ar savām domām, darbiem un spēku esam Latvija,”

klātesošos uzrunāja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Šogad apbalvojumu “Goda valmierietis 2015” saņēma bijušais Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors un bijušais Valmieras pilsētas pašvaldības domes deputāts Jānis Zemļickis par ilggadēju, uzticamu un nesavtīgu darbu Valmieras Valsts ģimnāzijas (direktora pienākumus pildīja no 1990. līdz 2015.gadam) un Valmieras pilsētas labā. Apbalvojumu “Goda valmierietis 2015” saņēma arī Laimonis Putniņš, SIA “VALPRO” aprīkojuma konstruktors, par mūža darbu, kas veltīts savai pirmajai un vienīgajai darbavietai – Valmieras lielākajam un starptautiski atzītajam metālapstrādes uzņēmumam SIA “VALPRO”. Tāpat apbalvojumu “Goda valmierietis 2015” piešķīra Jurim Kubuliņam, bijušajam Valsts policijas Valmieras rajona policijas pārvaldes priekšniekam, par nesavtīgu, pašaizliedzīgu un atbildīgu darbu Valsts policijas Valmieras rajona policijas pārvaldē no 1974. līdz 2003.gadam, veicinot Valmieras iedzīvotāju drošību.

Apbalvojums “Gada valmierietis 2015” piešķirts Valmieras Drāmas teātra aktrisei Dacei Everss par profesionālu un radošu darbu Valmieras Drāmas teātrī, veicinot tā profesionālo izaugsmi un atpazīstamību ne tikai Vidzemē un Latvijā, bet arī Skandināvijā, Krievijā un citās valstīs, filmējoties starptautiskās kinofilmās. Apbalvojumu saņēma arī Argods Miglāvs, Valmieras Kultūras centra politiski represēto vīru kora “Baltie bērzi” dalībnieks, par pacietīgu, mērķtiecīgu un rūpīgu darbu, vācot un apkopojot materiālus par Valmieras Kultūras centra politiski represēto vīru kori “Baltie bērzi”. Šogad apbalvojums “Gada valmierietis 2015” tika piešķirts SIA “Vidzemes slimnīca” ārstei, infektoloģei Anitai Grabei par ilggadēju, pašaizliedzīgu darbu, neatlaidību un atsaucību, strādājot SIA “Vidzemes slimnīca” Infekcijas slimību nodaļā, kā arī strādājot par bērnu ārsti un joprojām turpinot darbu kā dežūrārstei. Tāpat apbalvojumu saņēma diriģente un mūzikas pedagoģe Irēna Zelča par Valmieras Mūzikas skolas kora klases dibināšanu, kas veiksmīgi darbojas jau 27 gadus. Apbalvojumu “Gada valmierietis 2015” piešķīra arī Valmieras futbola kluba trenerim Gatim Ērglim par jauniešu iedrošināšanu nodarboties ar sportiskām aktivitātēm, kā arī par atbalsta un motivācijas sniegšanu jauniešiem, izvēloties aktīvas un veselīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Pilsētas apbalvojumu “Pateicība” šogad saņēma Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” pulciņa “Ziķeru darbnīca” vadītāja Dzirkstīte Stūraine par aizrautīgu darbu ar 5-11 gadus veciem bērniem, izglītojot un ieinteresējot viņus pasaules izzināšanā. “Pateicību” piešķīra arhitektam Andrim Skalītim par nozīmīgu devumu pilsētas plānošanā un būvniecībā, kā arī par savu zināšanu un pieredzes veltīšanu valmieriešu dzīvesvides uzlabošanā. Apbalvojumu saņēma Valmieras Sv. Sīmaņa draudzes mācītājs Arnis Bušs par ieguldīto darbu Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas simbola – gaiļa – atjaunošanas darbu vadīšanā. “Pateicību” saņēma arī friziermeistare Spodra Lemese par nesavtīgu darbu un ieguldījumu daudzu Valmierā zināmu un iecienītu friziermeistaru izaugsmē, žurnālists Guntis Vīksna par ieguldījumu valmieriešu informēšanā un pilsētas aktualitāšu atspoguļošanā, ilggadēji strādājot par žurnālistu laikrakstā “Liesma”, kā arī biedrības “Valmieras pilsētas pensionārs” biedre Valija Birzgale par ieguldīto darbu un sirds siltumu, brīvprātīgi darbojoties biedrībā “Valmieras pilsētas pensionārs”, organizējot un vadot pasākumus, īstenojot projektus, kā arī vadot deju kopu “Atvasara”. Tāpat apbalvojumu “Pateicība” piešķīra Valmieras Viestura vidusskolas muzeja vadītājam Mārim Lapsiņam par grāmatas ““Sprīdītis” Laimīgajā zemē” izveidošanu, kurā pastāstīts par skolēnu teātra 50 darba gadiem (1958-2008) un kas ir veltījums skolēnu teātra “Sprīdītis” dibinātājam, skolotājam un režisoram Zigurdam Ķesterim, atzīmējot viņa 80 gadu jubileju.

Pasākuma laikā Goda un Gada valmieriešiem pasniegts Valmieras pilsētas pašvaldības atzinības raksts un īpaši izgatavota piemiņas nozīmīte – Valmieras sudraba pakavs, kurā iegravēts apbalvojuma saņēmēja vārds un uzvārds.

Pasākumu kuplināja Valmieras Kultūras centra un Vidzemes Augstskolas jauniešu koris “Skan”, Valmieras Mūzikas skolas 5.-9.klašu meiteņu koris “SolLaRe” un grupa “Lata Donga”.

Laikā no 3.augusta līdz 30.septembrim iedzīvotāji tika aicināti izvirzīt kandidātus apbalvojumu saņemšanai, lai pateiktos cilvēkiem, kuri veicinājuši Valmieras attīstību, izaugsmi, cilvēku labklājību un atpazīstamību. Kopumā tika saņemti 29 pieteikumi par 25 kandidātiem. Atbilstoši Valmieras pilsētas pašvaldības nolikumam “Par Valmieras pilsētas pašvaldības apbalvojumiem” visus kandidātus izvērtēja un apbalvojumu ieguvējus apstiprināja Valmieras pilsētas pašvaldības dome.

Valmieras pilsētas apbalvojumi “Goda valmierietis” un “Gada valmierietis” tiek piešķirti kopš 1999.gada.

Vairāk par apbalvojuma saņēmējiem var lasīt šeit.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mazsalacas novada pašvaldība, reģistrācijas Nr.90009114167, Pērnavas iela 4, Mazsalaca, Mazsalacas nov., aicina pieteikties Dzimtsarakstu nodaļas un Valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra vadītāju (pilns darba laiks – 1 amata vieta uz noteiktu laiku). Prasības pretendentam: 1) augstākā juridiskā izglītība; 2) valsts un pašvaldības normatīvo aktu pārzināšana; 3) labas komunikācijas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību; 4) labas datora lietošanas iemaņas. Galvenie darba pienākumi: 1) reģistrēt dzimšanas, miršanas faktus un laulības; 2) izsniegt civilstāvokļa aktu reģistrācijas apliecības, izziņas un izrakstus no reģistru ierakstiem; 3) atjaunot, anulēt, papildināt un labot civilstāvokļa aktu reģistru ierakstus; 4) sagatavot dokumentus vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņai un iesniegt tos Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamentam; 5) sagatavot un sniegt pārskatus par nodaļas darbību, normatīvajos aktos noteiktajos termiņos; 6) kārtot nodaļas lietvedību atbilstoši normatīvajiem aktiem; 7) veidot reģistru arhīva fondu un nodrošināt arhīva fonda dokumentu glabāšanu, uzskaiti un izmantošanu; 8) sniegt noteiktus Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras un Lauksaimniecības datu centra pakalpojumu; 9) sniegt informāciju un atbalstu e-pakalpojumu pieteikšanā par Nodarbinātības valsts aģentūras, Uzņēmumu reģistra, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Valsts darba inspekcijas, Valsts zemes dienesta, Lauku atbalsta dienesta sniegtajiem pakalpojumiem; 10) sniegt informāciju par pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem. 11) veidot un uzturēt kārtībā pašvaldības pastāvīgi un ilgtermiņa glabājamo dokumentu uzskaiti, sastādot pašvaldības arhīva fonda lietas; 12) sastādīt lietu nomenklatūras. Atalgojums: no 736,65 euro – 802,95 euro  Pretendentus aicinām pieteikties, iesniedzot šādus dokumentus: CV un motivācijas vēstuli. Dokumentus iesniegt līdz 2020. gada 11. decembrim, nosūtot to uz e-pastu: mazsalaca.dome@mazsalacasnovads.lv vai pasta adresi Pērnavas iela 4, Mazsalaca, Mazsalacas novads LV-4215, vai iesniedzot personīgi Mazsalacas novada pašvaldības Kancelejā darba laikā no plkst.8.00 līdz 16.00. Profesija: PAŠVALDĪBAS IESTĀDES VADĪTĀJS /PRIEKŠNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pērnavas iela 4, Mazsalaca, Mazsalacas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-11 Kontaktpersona: Dokumentus, norādot amatu, iesniegt, nosūtot uz mazsalaca.dome@mazsalacasnovads.lv

Rimi veikals Valmierā, Rīgas ielā 74, aicina darbā PĀRDEVĒJU (vitrīnas zonā). Ja Tev ir svarīgi: Algas pieaugums pēc pārbaudes laika - 3 mēnešiem Atlaides Tev un Tavam tuviniekam līdz 15% pirkumiem mūsu veikalos Apmaksāta pirmreizējā obligātā veselības pārbaude Veselības apdrošināšana pēc 1 gada Apmaksāti nodokļi, atvaļinājums, slimības lapas Elastīgs darba grafiks un bezmaksas pusdienas Kopīgi darba pasākumi, pabalsti, dāvanas Ievad apmācība darbā un karjeras izaugsmes iespējas Apmaksāts transports, braucot strādāt uz Rīgu Draudzīgi, atsaucīgi kolēģi un pozitīva darba vide Ja Tev ir: Vēlme strādāt un iegūt jaunas prasmes un zināšanas Latviešu valodas zināšanas Spēja strādāt precīzi un augsta atbildības sajūta Pozitīva attieksme un spēja strādāt komandā Iepriekšēja pieredze mazumtirdzniecībā vai klientu apkalpošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Mēs Tev uzticēsim: Veidot pozitīvu un profesionālu uz klientu orientētu servisa līmeni Nodrošināt efektīvu, ātru pircēju apkalpošanu, konfliktsituāciju novēršanu Veikt skaidras un bezskaidras naudas norēķinus Atalgojums: 3.40 EUR/h – 3.80 EUR/h dienas maiņā (pirms nodokļu nomaksas) 6.80 EUR/h – 7.60 EUR/h svētku dienā (pirms nodokļu nomaksas) Iespēja saņemt ikmēneša bonusu līdz 80 EUR Piesakies, sūtot savu CV uz e-pastu personals@rimibaltic.com (norādot vakanci: Pārdevējs Valmierā) vai zvanot uz tālruni 80007464. Informējam, ka iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat, ka Jūsu un/vai Jūsu likumiski aizbilstamā personas dati tiks apstrādāti, lai izvērtētu pieteikumu Rimi Latvia atlases procesa gaitā, saskaņā ar Rimi Latvia Informāciju par personas datu apstrādi atlases procesu ietvaros, ar kuras pilnu versiju varat iepazīties Rimi mājas lapā sadaļā Privātuma noteikumi. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 74, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-10 Kontaktpersona: CV sūtīt uz personals@rimibaltic.com (norādot amatu_Valmierā) vai zvanot uz 80007464. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri