Valmieras Ziņas

Suņu saimniekiem pienākums savākt aiz saviem mīluļiem arī vietās, kur nav īpašu urnu (4)

Lasīšanas laiks: 3 min

Pēc publikācijas par bezatbildīgajiem saimniekiem, kuru dēļ suņi piemēslo Sajūtu parku, vairāki komentētāji aktualizēja jautājumus par to, kā tiek izlietoti līdzekļi, ko nodevas veidā iekasē no suņu īpašniekiem. Komentētāji arī norādīja, ka pilsētā pietrūkst suņu ekskrementiem paredzētās urnas, kā arī nav ierīkots suņu pastaigu laukums. 

Nodevas

Kā portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa, Valmieras pilsētas pašvaldības 28.11.2013. saistošie noteikumi Nr.187 “Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas, uzskaites, turēšanas un izķeršanas kārtība Valmieras pilsētā” paredz ikgadējās pašvaldības nodevas maksājumu 12.00 EUR gadā. No nodevas maksājuma ir atbrīvoti suņu īpašnieki, kuri ir redzes vai dzirdes invalīdi, I grupas invalīdi vai vientuļie pensionāri, kuri ir vienīgā deklarētā persona savā dzīvesvietā. Savukārt suņu turēšanas nodeva nav jāmaksā par suņiem, kas neatstāj sava saimnieka īpašuma robežas.

Ikgadējās suņu turēšanas nodevas maksājums tiek veikts par periodu no 1.jūlija līdz 30.jūnijam. Taču no 2019.gada 1.janvāra līdz 31.decembrim kā suņu turēšanas nodevas maksājums pašvaldībā iekasēti 1404,00 EUR. Šie līdzekļi ir daļa no finansējuma, kas nepieciešams ar mājdzīvnieku aprūpi saistītas infrastruktūras uzturēšanai pilsētā – dzīvnieku patversmes uzturēšanai, klaiņojošu mājas dzīvnieku ķeršanas organizēšanai, kā arī suņu ekskrementu urnu izvietošanai un tukšošanai. Būtiski, ka dzīvnieka noklīšanas gadījumā Valmieras pilsētas pašvaldība neuzliek par pienākumu Valmierā deklarētajam dzīvnieka īpašniekam segt dzīvnieka uzturēšanās izmaksas Valmieras dzīvnieku patversmē.

Valmieras dzīvnieku patversmes īpašnieks ir pašvaldības kapitālsabiedrība SIA “Valmieras Namsaimnieks”.

2019.gadā klaiņojošu dzīvnieku ķeršanas un uzturēšanas pakalpojums Valmieras pilsētas pašvaldībai izmaksāja 26 338,81 EUR.

Suņu ekskrementu urnas

Vienlaikus 16 dažādās vietās pilsētā šobrīd ir uzstādītas īpašas urnas suņu ekskrementu savākšanai. Tās ir izvietotas pilsētas teritorijās, kur valmierieši visbiežāk pastaigājas ar suņiem. Atbilstoši Ministru kabineta 04.04.2006. noteikumiem Nr.266 “Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai” mājas dzīvnieka īpašniekam ir pienākums apdzīvotu vietu teritorijā savākt sava dzīvnieka ekskrementus.

Tas nozīmē, ka Valmierā suņa īpašniekam ekskrementi ir jāsavāc visur, arī vietās, kur tuvumā nav atkritumu urnu. Suņu ekskrementus atļauts mest gan speciālajos, gan jebkurā no pilsētā izvietotajiem sadzīves atkritumu konteineriem. Būtiski, ka speciālie, suņu ekskrementiem paredzētie konteineri nav domāti cita veida atkritumiem.

Suņu ekskrementiem paredzēto konteineru atrašanās vietas laika gaitā var tikt mainītas. Konstatējot nepieciešamību, var tikt uzstādīti vēl papildu konteineri. Tādēļ Valmieras pilsētas pašvaldība izsaka pateicību godprātīgajiem suņu īpašniekiem, kā arī aicina izteikt priekšlikumus un atsauksmes par uzstādītajiem suņu atkritumu konteineriem pilsētā, zvanot pa tālruni 8484 vai rakstot e-pastu info@valmiera.lv. Konteineru izvietošanai būtisks priekšnoteikums ir ērta piekļuves iespēja ar specializēto transportu regulārai to iztukšošanai.

Suņu pastaigu laukums

Valmieras pilsētas apbūve un teritorijas plānojums ir atbilstošs, lai speciālu suņu pastaigu laukumu izveide nebūtu nepieciešama. Ja suņa īpašnieks spēj kontrolēt dzīvnieka rīcību, suns Valmieras pilsētas apstādījumos var atrasties bez pavadas.

Pavada sunim obligāti nepieciešama pilsētas centrā un vecpilsētā, Vecpuišu parkā, dzelzceļa stacijas skvērā, Lucas skvērā, kā arī vietās, kur tas ir aizliegts ar speciālām zīmēm, piktogrammām vai aizliegums noteikts normatīvajos aktos. Daliņu pludmalē un tajā esošajā sporta un atpūtas infrastruktūrā atbilstoši pašvaldības 19.07.2012. saistošajiem noteikumiem Nr.129 “Par sabiedrisko kārtību un drošību Valmieras pilsētas pašvaldības aktīvās atpūtas objektos” suņu izvešana un peldināšana ir aizliegta.

Līga Bieziņa piebilda, ka pēc pretenziju saņemšanas Valmieras pilsētas pašvaldības policija ir iekļāvusi Sajūtu parku patrulēšanas maršrutā, lai speciāli uzraudzītu noteikumu par suņu ekskrementu savākšanu ievērošanu.

  Sarmīte - 25.02.2020

  Vai tad,ja nav laukumu un urnu,aiz suņiem nav jāsavāc.?Nevīžas vienmēr atradīs iemeslu,lai noveltu savu slinkumu un necieņu pret līdzcilvēkiem uz citiem.Neturiet dzīvnieku,ja nevar savākt suņu kakas.

   Pûka - 25.02.2020

   Strap Depo un privàt màjam ari tiek vesti suñi kàrtîgi tiek nokakàts un Beātes iela un Limbažu iela .

  aaa - 25.02.2020

  Negrasos vakt tur, kur zale nav plauta vismaz kops sezonas sakuma

  domīgā - 27.02.2020

  nez, nez, kas ir videi kaitīgāks-plastmasas maisiņš, kurā savākta kaka vai tikai suņa kaka????

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri