Strazdiņš izcīna augsto trešo vietu UEC Eiropas kausa 6. posmā BMX

Svētdien Nīderlandes pilsētā Kampenā aizvadītas UEC Eiropas kausa sestā posma sacensības BMX riteņbraukšanā, kurās augsto trešo vietu elites vīru grupas braucienā izcīnīja Mikus Strazdiņš. Niks Rožukalns otro dienu pēc kārtas triumfēja jauniešu B15/16 konkurencē, kamēr citās vecuma grupās latviešiem sešas godalgas.

UEC Eiropas kausā BMX riteņbraukšanā aizvadīti jau seši no kopumā astoņiem posmiem. Sestajā posmā, kas, tāpat kā vakara aizvadītais piektais posms, norisinājās Nīderlandes pilsētas Kampenas trasē, startēja 43  Latvijas pārstāvji.

Prestižajā elites vīru konkurencē otro dienu pēc kārtas līdz lielajam finālam prata aizkļūt “Thrill Factory/ Tālava” AKSSC pārstāvis Mikus Strazdiņš. Ja vakar notikušajā piektajā posmā valmierietis finālā palika noslēdzošajā pozīcijā, tad svētdien trenera Olafa Lakuča audzēknim izdevās ievērojami veiksmīgāks brauciens. Spraigā un aizraujošā cīņā Strazdiņš finišēja trešajā vietā, kas ir viņa līdz šim lielākais sasniegums elites vecuma grupā. Uzvaru izcīnīja mājinieks Mitčels Šotmans.

Otro dienu pēc kārtas finālā vecākajā jauniešu – B15/16 – grupā iekļuva divi Latvijas sportisti – Niks Rožukalns un Rolands Pommers. Izšķirošajā braucienā nevainojamu sniegumu demonstrēja Saldus BMX kluba “Ozolēni”/ Augstas klases sportistu sagatavošanas centra sportists Rožukalns, kurš Eiropas kausa sacensībās aizstāv arī komandas “BMX Rīga” krāsas. Viņš izkaroja līderpozīcijas, finiša līniju otro dienu pēc kārtas šķērsojot pirmais. Labs sniegums arī “Ventspils spars/ Stay Strong Latvia” pārstāvim Pommeram, kurš izcīnīja ceturto vietu

Otro uzvaru divās dienās izcīnīja arī Klāvs Lisovskis, paliekot nepārspēts M25+ amatieru kategorijā. Jauniešu B14 grupā Mārtiņš Zadraks (“Mārupe”) lielajā finālā izcīnīja piekto vietu, bet Mikus Freimanis (“Stay Strong Latvia”) izcīnīja otro vietu 13 gadus veco puišu grupā.  Uzreiz aiz goda pjedestāla G13/14 meiteņu grupā šajā posmā palika Līva Lizete Glāzere (“Tālava/ VBSS”). Edgars Langmanis (“BMX Rīga”) līdz finālam bija uzvarējis visos B12 vecuma grupas braucienos. Dienas pēdējā braucienā jaunajam sportistam sestā pozīcija.

Triumfu B11 grupā šajā posmā sasniedza “BMX Rīga” jaunais sportists Kristers Apels, bet G11/12 meiteņu konkurencē uzvarēja Paula Kibare. 10 gadus veco puišu grupā vietu uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena aizņēma “BMX Rīga” braucējs Ralfs Spila. Ar labiem rezultātiem izcēlās vēl vairāki latvieši:

G10 grupā – 3. Adelīna Kārkliņa

B9 grupā 4. Ralfs Domorackis, 5. Markuss Domorackis

B8 grupā 5. Ralfs Ratnieks

Krūzeru 17/29 grupā 7. Toms Rožukalns

Nākamās nedēļas nogalē Nīderlandes pilsētā Papendālē norisināsies UCI Pasaules kausa izcīņas trešā un ceturtā posma sacensības, kurās piedalīsies arī vairāki Latvijas sportisti.