Valmieras Ziņas

Stiprināta VARAM un SIA “ZAAO” sadarbība

Lasīšanas laiks: 2 min

15. maijā SIA “ZAAO” atkritumu apsaimniekošanas reģionālajā centrā “Daibe” viesojās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs (VARAM) Māris Sprindžuks, lai iepazītos ar SIA “ZAAO” darbību, investīcijām 2021.-2023. gadam, kā arī diskutētu par atkritumu apsaimniekošanas nozares izaicinājumiem un attīstību, portālu “Valmieras Ziņas” informēja SIA ZAAO sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Kovala Sēne.

Tikšanās laikā M. Sprindžuks uzsvēra, ka Latvijā atkritumu apsaimniekošanas nozare ir lielu izaicinājumu priekšā, mums jāsper milzīgi soļi aprites ekonomikas virzienā, lai sasniegtu attīstītās Eiropas valstis. Tāpēc viņš ļoti pozitīvi vērtē SIA “ZAAO” darbību un filozofiju – uzņemties iniciatīvu, radīt jaunas idejas un virzīties uz priekšu atkritumu apsaimniekošanas procesos.

SIA “ZAAO” Valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis iepazīstināja ar SIA “ZAAO” uzsāktajiem 13 investīciju projektiem, kurus plānots īstenot 2023. gadā ar kopējiem ieguldījumiem vairāk nekā 16 miljonu eiro. G. Kukainis arī iezīmēja galvenos esošos nozares izaicinājumus – reģionālā atkritumu apsaimniekošanas plāna izstrāde, kura sagatavošanai traucē valsts neapstiprinātie normatīvie akti, trūkstošais valsts regulējums dalītai bioloģisko atkritumu vākšanai, cilvēku mazais apdzīvotības blīvums Latvijas teritorijā, kas ievērojami apgrūtina atkritumu pārstrādi un apsaimniekošanu reģionos, ar ko jārēķinās izstrādājot normatīvos aktus, vai plānojot kopējo nozares attīstību un finansējumu.

Tikšanās laikā Māris Sprindžuks un citi VARAM pārstāvji devās arī izbraukumā pa atkritumu poligonu, apsekojot daļu no SIA “ZAAO” aktuālajiem investīciju projektiem. Ministrs, ieklausoties nozares aktualitātēs, uzsvēra, ka politiķiem svarīgi ieklausīties nozares pārstāvjos, lai nākotnē pieņemtu atbilstošus lēmumus tās attīstībai. Tika sperti soļi turpmākajai sadarbībai starp nozares un ministrijas pārstāvjiem.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri