Valmieras Ziņas

Šonedēļ vārda dienu atzīmēs 48 311 Jāņi un 9871 Līga (2)

Lasīšanas laiks: < 1 min

Šonedēļ vārda dienu atzīmēs 48 311 Jāņi un 9871 Līga, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Iedzīvotāju reģistra dati.

Šogad piedzimuši 63 Jāņi un deviņas Līgas.

Aģentūras LETA arhīva dati liecina, ka gada laikā Jāņu skaits gan nedaudz ir sarucis, bet Līgu skaits palielinājies. Pērn vārda dienu atzīmēja 9918 Līgas un 49 456 Jāņi. Pērn piedzimuši 53 Jāņi un septiņas Līgas.

Līgu skaits Latvijā šajā gadsimtā ir visai stabils, bet vārdu Jānis vecāki saviem bērniem sākuši likt būtiski mazāk.

2018.gadā Latvijā bija reģistrēti 51 549 Jāņi un 10 012 Līgas, 2013.gadā – 57 235 Jāņi un 10 501 Līga, 2009.gadā – 61 758 Jāņi un 10 806 Līgas, bet 2004.gadā iedzīvotāju reģistrā bija reģistrēti 67 244 Jāņi un 10 672 Līgas.

    Skolnieciņš no sidrabbirzs - 21.06.2021

    Ir atnākuši ilgi gaidītie vasaras saulgrieži. Vasaras saulgriežos ir gada garākā diena un īsākā nakts. Daba ir savā pilnbriedā. Dzīvība svin savu uzvaru. Šis ir maģisks laiks. Vasaras saulgriežos Latvju Dievu spēks ir sasniedzis savu pilnību. Šis ir pats labākais laiks, lai pielūgtu Latvju Dievus. Šai saulgriežu vakarā iedegsim trīs svecītes uz palodzes skaistos, māla svečturīšos par godu Latvju Dieviem. Iedegsim tumši zilu svecīti par godu visvarenajam Pērkonam – Debesu Tēvam. Lūgsim seno Dievu Pērkonu, lai Pērkons dāvā mums drosmi, neatlaidību un spēku. Iedegsim koši dzeltenu svecīti par godu likteņa Dievietei Laimai. Lūgsim labsirdīgo Dievieti Laimu, lai Laima dāvā mums labklājību, laimi un prieku. Iedegsim pelēku svecīti par godu nāves un dzīvības Dievietei Mārai. Lūgsim mīļo Dievieti Māru, lai Māra dāvā mums gudrību, auglību un veselību. Ziedosim uz svētakmeņa baltmaizes klaipu un glāzi piena par godu Latvju Dieviem. Kvēpināsim vērmeļu un asinszāles buntītes par godu Latvju Dieviem. Dzīvosim ar ticību sirdīs. Turēsim cieņā senlatvju spēka zīmes. Leposimies ar Sentēvu Dieviem – Latvju Dieviem. Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Austras koks zeļ un plaukst! Visa slava Latvju Dieviem! Visa slava Sentēvu Dieviem!
    Lustīgus vasaras saulgriežus vēlot, Skolnieciņš no sidrabbirzs
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
    Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
    Latvju Dievi mūžam viedi.
    #21.06.2021. #VasarasSaulstāvji #VasarasSaulgrieži #maģija #buršanās #rituāli #ticība #lūgšanās #LatvjuDievi #Pērkons #DievsPērkons #Laima #DievieteLaima #Māra #DievieteMāra #LatvjuDievuSvētība #pagāni #saticība #iecietība #sidrabbirzs

    Skolnieciņš no sidrabbirzs - 21.06.2021

    Nemanot ir atnākusi vasara. Vasara mums ir nesusi karstumu, Sauli un auglību. Šodien ir īpaša diena. Šodien ir 21. jūnijs – Vasaras saulgrieži. Šodien ir šī gada visgarākā diena un visīsākā nakts. Gaisma atrodas pārākumā, bet tumsa atrodas mazākumā. Gaisma ir uzvervējusi tumsu. Vasaras saulstāvji ir maģisks laiks, kad izdodas visi pagāniskie rituāli. Šis laiks ir labvēlīgs, lai zīlētu un burtos. Šodien, 21. jūnijā, aizlūgsim Latvju Dievus par mūsu tautas un valsts nākotni. Iedegsim tumši zilu svecīti skaistā, māla svečturītī par godu Dievam Pērkonam! Iedegsim koši dzeltenu svecīti skaistā, māla svečturītī par godu Dievietei Laimai! Iedegsim pelēku svecīti skaistā, māla svečturītī par godu Dievietei Mārai! Lai pērkonkrusts mūs pasargā no ļaunajiem spēkiem! Lai Laimas skujiņa pasargā mūsu dvēseles! Lai Laimas slotiņa aizdzen no mums nelaimes! Lai Māras ūdeņi atvaira no mums nelabvēļus! Lai Zalkša zīme nes mums svētību! Lai Māras krusts sniedz mums pārpilnību! Lai godāti Latvju Dievi kā tas no iesākuma ir bijis, tā tagad un vienmēr lai ir! Visa slava Latvju Dieviem! Visa slava Sentēvu Dieviem!
    Priecīgus vasaras saulgriežus vēlot, Skolnieciņš no sidrabbirzs
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
    Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
    Latvju Dievi mūžam viedi.
    #21.06.2021. #VasarasSaulstāvji #VasarasSaulgrieži #maģija #buršanās #rituāli #ticība #lūgšanās #LatvjuDievi #Pērkons #DievsPērkons #Laima #DievieteLaima #Māra #DievieteMāra #LatvjuDievuSvētība #pagāni #saticība #iecietība #sidrabbirzs

Aktuālais jautājums

Vai Jūs šķirojat bioloģiskos atkritumus

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā apkopēju (1 likme – 40 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • uzturēt un rūpēties par Iestādes koplietošanas telpu tīrību un kārtību, saskaņā ar higiēnas prasībām un telpu uzkopšanas plānu; • kopt telpaugus koplietošanas telpās; un ja Tev ir: • vismaz pamata izglītība; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: pozitīva un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu 740,00 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu: spriditis@valmiera.edu.lv ar norādi “Apkopēja vakance” līdz 2025.gada 26.septembrim plkst.17:00. Tālrunis papildu informācijai: 64231434. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-09-26 Kontaktpersona: spriditis@valmiera.edu.lv 64231434

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai uz nenoteiktu laiku: uzkopšanas dienesta darbinieku/-ci Mēs sagaidām: Augstu atbildības izjūtu un precizitāti darbā; Spēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; Labas latviešu valodas zināšanas; Pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Tavi pienākumi: Nodrošināt tīrību un kārtību viesnīcas numuros, manēžā un koplietošanas telpās; Veikt uzkopšanas darbus viesnīcas numuros pēc viesu aizbraukšanas; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu. Mēs piedāvājam: Darbu draudzīgā un profesionālā kolēģu komandā; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Atalgojums: stundas tarifa likme – 5.50 €/h (pārbaudes laikā 4,80 €/h), svētku dienās atalgojums atbilstoši Darba likumam; apmācības darbu uzsākot; Summēto darba laiku, darbu maiņās (5:30-14:00; 12:30-21:00); Dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; Veselības apdrošināšanu pēc 6 nostrādātiem mēnešiem; Darba vieta: “Jāņa Daliņa sporta komplekss”, J.Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras novads. CV lūdzu sūtīt uz e-pastu – solvita.einberga@valmierasoc.lv , sīkāka informācija pa tālr.27079858 Informācija par Jāņa Daliņa sporta kompleksu: www.janadalinastadions.lv Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Pārzinis SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”, reģistrācijas Nr. 54103025871, adrese: Čempionu iela 2, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: VIESNĪCAS ISTABENIS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-09-30 Darba sākšanas datums: 2025-09-16 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā pamatizglītība

Mūsu partneri