Valmieras Ziņas

Skolēnu viesošanās sadraudzības pilsētās Vācijā

Lasīšanas laiks: 3 min

Sešpadsmit  7. un 8. klašu skolēniem no Valmieras un Naukšēniem jūlija pēdējā nedēļa pārvērtās neaizmirstamā piedzīvojumā. Pirmo reizi tika organizēta jauniešu apmaiņas programma, kuras iniciatori un atbalstītāji ir Valmieras draugu kopa sadraudzības pilsētā Hallē, Gīterslo apgabalā Vācijā. Šim projektam pievienojās arī Naukšēnu sadarbības partneri Borgholchauzenā.

Ceļojums sākas ar braucienu uz Liepājas ostu, lai dotos gandrīz diennakts garā ceļā uz Travemindi. Esam sadalīti pa busiņiem un automašīnām kopā ar vācu draugiem, kuri iepriekšējā nedēļā ciemojās pie mums. Jūra ir mums labvēlīga, viļņu nav, tikai relaksējoša saulrieta vērošana. Traveminde sagaida ar Ziemeļvācijai raksturīgo zivju maizīšu nogaršošanu, kam seko nākamais pārbrauciens uz Halli. 

Mūsu viesnīca atrodas ielejā, ko ieskauj kalni, tamdēļ vietējo vidū tā iesaukta par Ašelohas Šveici. Nākdami no sešām dažādām skolām, jaunieši ātri vien sadraudzējas savā starpā. To veicina jaunapgūta veiklības spēle, kas aizrauj visus un tiek spēlēta katru brīvu brīdi.  Vēlāk tā tiek iemācīta arī vācu draugiem.

Programma ir raiba un interesanta: notiek tikšanās Halles un Borgholchauzenas rātsnamos, tiek apmeklēta pasaules mēroga OWL arēna, golfa laukums, divas pilis – Tatenhauzenas, kas atrodas uz ūdens, balstīta uz ozolkoka pāļiem, un Revensbergas, augstu kalnā, ar vairāk nekā tūkstošgadīgu, dziļu aku. Redzēts īsts grāfs un izmēģināta senā tehnoloģija ūdens mucas izvilkšanai no akas, trijatā soļojot pa konstrukciju, līdzīgu vāveres ritenim.

Jūtamies kā karaļi un karalienes, prinči un princeses – vācu draugi nemitīgi rūpējas, lai mums viss būtu labi un nekā netrūktu. Sirsnība un viesmīlība mūs pavada ik uz soļa. Centīsimies turpmākajā sadarbībā viņiem atbildēt ar to pašu. 

Apgūstam (vai uzlabojam) ķeģļu spēles un minigolfa prasmes, dodamies nakts pārgājienā, baudām gardas maltītes ne tikai viesnīcā un kafejnīcās, bet ciemojamies arī vācu draugu mājās, iepazīstot sīpolu pīrāgu, tipisko vācu pudiņu, kartupeļu salātus un citus viņu gardumus.

Halles iknedēļas tirdziņā, kur mūsu vācieši tirgo latviešu produktus, tai skaitā kvasu, nosaucot to par maizes dzērienu,  jaunieši ar lielu entuziasmu dala bukletus par Valmieru un Latviju, cienā ar “Laimas” konfektēm.  Iepērkamies Halles saldumu fabrikas “Storck” veikaliņā par pasakaini zemām cenām, apmeklējam Štukenbrokas safari parku un neskaitāmas atrakcijas, izbaudām zemnieka Bernda kukurūzas labirintu, citas izklaides un vēl, un vēl…

Mājupceļā no Halles līdz Travemindei izmantojam 4 vilcienus, tai skaitā ātrvilcienus un divstāvīgos. Somās čaukst “Storck” saldumi, sirdi silda līdzi iedotās, patiesā mīlestībā sarūpētās un mīļi noformētās brokastis ar laimīga ceļa vēlējumiem. Acīs mirdz prieks par piedzīvoto un ilgas pēc mājām.

Mums, pavadošajiem skolotājiem, milzīgs gandarījums par mūsu jauniešiem. Paldies viņu vecākiem un skolotājiem par labu audzināšanu! Paldies Sanitai Lozei par drosmi un uzdrīkstēšanos koordinēt šo pasākumu, izmēģinot ko jaunu! Paldies vācu draugiem pat vārdos nav izsakāms! Mums pašiem galva jau pilna ar jaunām idejām un tālākejošiem plāniem, kā šo sadarbību virzīt uz to, lai arī vecāko klašu skolēniem būtu iespējas izmantot vācu draugu pretimnākšanu savu nākotnes ieceru īstenošanai. 

Bet to, kāpēc jauniešiem absolūtā topā bija brauciens ar “lidojošo paklāju” un “trakās šūpoles – karuselis”, pagaidām atstāsim noslēpumā. Novēlam jums katram pašam kādreiz to izbaudīt uz savas ādas!

 

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri