Valmieras Ziņas

Skolēnu konkursā “Gardēžu klase” uzvar komanda no Rūjienas

Pēc aizraujošas cīņas konkursa “Gardēžu klase” superfinālā, kurā divas klases apliecināja savas ēst gatavošanas prasmes virtuvē, ir noskaidrots uzvarētājs. Rimi Gardēži Normunds Baranovskis, Liene Zemīte, kā arī uztura speciāliste Olga Ļubina “Gardēžu klases” titulu šosezon piešķīruši Rūjienas vidusskolas 7. b klases skolēniem, informēja konkursa “Gardēžu klase” koordinatore Līva Blaževica. 

Uzvarētāji atzīst, ka ikdienā, kad veikalu plaukti pilni čipsiem un dažādiem citiem gardiem, bet neveselīgiem našķiem, visgrūtākais ir rast motivāciju pašiem gatavot veselīgi.

“Ikdienā, kad skolā daudz jāmācās, mājās atgriežos noguris un zūd motivācija pašam kaut ko gatavot, tādēļ arī atstāju šo nodarbi vecāku ziņā vai uzēdu kādu našķi. Pateicoties šim konkursam, vairs nebaidos darboties virtuvē un tagad zinu, kā pagatavot, piemēram, lasi vai uzcept vistu. Esmu ļoti priecīgs, ka mums izdevās uzvarēt un ceru, ka arī pirms kāda klases vakara mums izdosies kopīgi pagatavot ko garšīgu,”

stāsta Rūjienas vidusskolas 7. b klases skolēns Jēkabs Jostsons.

Lai iedvesmotu un rosinātu skolu jauniešus arvien biežāk pašu spēkiem gatavot veselīgas maltītes, divas meistarīgākās klases, konkursa noslēdzošajā kārtā 14.decembrī Rīgā cīnījās par Gardēžu klases titulu. 5 skolēniem no katras klases bija jāpagatavo veselīga maltīte no iepriekš noteiktiem produktiem. Visa uzdevuma laikā abas komandas iedvesmoja un iedrošināja Rimi Gardēži – Rūjienas komandai padomus sniedza Mārtiņš Sirmais, savukārt Aizputes komandu atbalstīja Signe Meirāne.

Pēc spraigas rosīšanās virtuvē, Rūjienas vidusskolas skolēni cēla galdā lasi ar dārzeņiem jogurta mērcē, kas pēc pašu skolēnu domām izrādījās krietni grūtāk pagatavojams nekā šķitis pirms tam. Savukārt Aizupes pamatskolas skolēni pagatavoja krāsnī ceptu vistu ar dārzeņiem. Skolēnu veikumu visa uzdevuma izpildes laikā vērtēja Rimi Gardēži un uztura speciālists, kuru kritēriji bija maltītes gatavošana pēc veselīga uztura pamatprincipiem, tīrība, darba drošība, iesaistīšanās, kā arī maltītes garša un vizuālais noformējums.

“Esam patiesi gandarīti, ka meistarklasēs apgūtās zināšanas un prasmes jaunieši lieliski izmantoja superfināla uzdevumā. Abas komandas darbojās ļoti līdzvērtīgi un mūsu, žūrijas, darbs nebija viegls. Secinājām, ka skolēniem patīk darboties virtuvē, kombinēt dažādas garšas un būt pārliecinātiem par savām uzturmācības zināšanām. Ceru, ka arī pēc konkursa jaunieši būs guvuši ierosmi arvien biežāk mājās gatavot veselīgi sev un saviem tuvajiem,”

stāsta uztura speciāliste Olga Ļubina.

Skolu konkursa “Gardēžu klase” uzvarētājklase savā īpašumā ieguva dāvanu karti no Rimi 300 eiro vērtībā, savukārt otrās vietas ieguvēja – Rimi dāvanu karti 150 eiro vērtībā. Dāvanu kartes īpašnieki tās varēs izmantot veselīgu uzkodu sagatavošanai klases vakaram, kopīgam pārgājienam vai nepieciešamās mazās virtuves tehnikas vai trauku iegādei skolas mājturības kabinetam.

“Gardēžu klase” ir skolu konkurss 5. – 9. klašu skolēniem, kuru organizē pārtikas mazumtirdzniecības veikalu tīkls Rimi. Konkursa mērķis ir izglītot Latvijas skolu jauniešus par veselīgu un sabalansētu uzturu, kā arī motivēt ikdienā gatavot veselīgas maltītes. Konkursa pirmajā sezonā 2017. gada pavasarī dalību klašu sacensībā pieteica 269 klases no visas Latvijas, bet “Gardēžu klases” titulu ieguva Penkules pamatskolas 5. c klase, Zālītes speciālās internātpamatskolas 9. p klase un Pūņu pamatskolas 9. klase.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “ZAAO”, VRN 44103015509, ir vadošais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Vidzemē, kas nodrošina kvalitatīvu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu izmantojot modernas un mūsdienīgas tehnoloģijas, un ir atvērts jaunu tehnoloģiju ieviešanai procesu optimizācijai. AICINĀM DARBĀ: Atkritumvedēja vadītāju 8332 01 MĒS PIEDĀVĀJAM: Pilnu darba slodzi, normālo darba laiku ar summētā darba laika organizāciju četru mēnešu pārskata periodā; Labus darba apstākļus; Bruto atalgojumu no 1200 Eur mēnesī; Sociālās garantijas; Kvalifikācijas celšanas iespējas; Veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšana. DARBA PIENĀKUMI: Sadzīves atkritumu , lielgabarīta atkritumu un šķiroto atkritumu savākšana saskaņā ar maršruta lapu; Pārvietojot konteinerus (smags fizisks darbs) un strādājot ar hidrauliskajiem manipulatoriem ievērot darba drošības noteikumus; Uzturēt automašīnu tehniski labā stāvoklī un savlaicīgi ziņot par tehniskajiem bojājumiem.  PRASĪBAS: Vidējā vai vidējā speciālā izglītība ; C kategorijas autovadītāja apliecība; 95 kods; Vismaz trīs gadu pieredze automašīnas vadīšanā; Vēlama pieredze darbā ar hidrauliskajiem manipulatoriem; Labas tehniskās zināšanas; Prasme rīkoties ārkārtas situācijās; Komunikācijas prasmes, kas orientētas uz klientu apkalpošanu; Prasme pielietot darbā tehnisko inventāru; Organizatoriskās prasmes. PIETEIKTIES: CV (dzīves apraksts), motivācijas vēstuli un atsauksmes vai rekomendācijas lūdzam sūtīt e-pastā silvija.vilcane@zaao.lv līdz 2021. 31.janvārim Tālrunis: 64281250; 26568230. Pateicamies par atsaucību un lūdzam ievērot, ka izskatot iesūtītos piedāvājumus, sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Informējam, ka Jūsu pieteikumu dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “ZAAO”, Rīgas iela 32, Valmiera, LV-4201 Profesija: ATKRITUMVEDĒJA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-01-31 Kontaktpersona: Silvija Vilcāne Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

 Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija (www.sosbernuciemati.lv) ir starptautiska, sociāla labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenes modeļa aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un sniedz palīdzību ģimenēm ar bērniem Latvijā kopš 1997.gada. Aicinām pievienoties Valmieras SOS Bērnu ciematu komandai: SOS AUDŽUMAMMAS ASISTENTI/U (aukli) (uz nepilnu darba slodzi) Galvenie darba pienākumi: Aicinām atsaukties kandidātus ar: Pieredzi darbā ar dažāda vecuma bērniem un jauniešiem. Priekšroka kandidātiem ar izglītību pedagoģijas, sociālā darba, medicīnas un/vai psiholoģijas jomā. Pieredzi komandas darbā ar pieaugušajiem. Prasmi organizēt ģimenes un mājas saimniecisko dzīvi. Pievienojoties mūsu komandai Jūs iegūsiet: iespēju strādāt nevalstiskā organizācijā ar ievērojamu pieredzi bērnu aprūpes un ģimeņu atbalsta jomā; profesionālu apmācību darbu uzsākot; labus darba apstākļus. Sīkākai informācijai lūdzam zvanīt Valmieras SOS Bērnu ciemata direktoram Edijam Pētersonam mob. tālrunis: 27873444 CV un motivācijas vēstuli lūdzam sūtīt līdz 10.02.2021.personāla vadītājai Elīnai Niemiro uz e-pasta adresi: elina.niemiro@sosbca.lv. ar norādi Profesija: AUKLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ganību iela 3, Valmiera Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-10 Kontaktpersona: Elīna Niemiro elina.nemiro@sosbca.lv

Mūsu partneri