Valmieras Ziņas

Šķeldas katlumājas jaunbūvei Valmierā saņemti piecu pretendentu piedāvājumi

AS “Valmieras enerģija” izsludinātajā iepirkumā par šķeldas katlumājas jaunbūvi Valmierā, Gaujas labajā krastā, saņemti pieci piedāvājumi, noskaidroja aģentūra LETA.

Patlaban norisinās saņemto piedāvājumu atbilstības novērtēšana nolikuma prasībām. Pilsētā paredzēts uzstādīt šķeldas biomasas katlu ar siltuma jaudu 9 megavati un dūmgāzu kondensācijas ekonomaizeru ar siltuma jaudu 1,5 megavati. Projektā paredzēts veikt būvprojekta izstrādi, būvniecību, siltumenerģijas ražošanas tehnoloģisko iekārtu iegādi, iekārtu piegādi un montāžu, darbus veicot pilnā apjomā.

Ar iepirkuma uzvarētāju paredzēts noslēgt līgumu par būvprojekta izstrādi, iekārtu piegādi, būvmontāžu un būvdarbu veikšanu. Veicamo darbu gala termiņš paredzēts 2020.gada pavasaris.

“Valmieras enerģija” un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra šā gada aprīlī noslēdza līgumu par Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta “Šķeldas siltumavota jaunbūve Gaujas labajā krastā, Valmierā” īstenošanu.

Projekta kopējās izmaksas ir 4 432 005 eiro, tajā skaitā paredzēts piesaistīt Kohēzijas fonda līdzfinansējumu 40% apmērā no projekta attiecināmajām izmaksām.

Projekta mērķis ir paaugstināt siltumapgādes sistēmu energoefektivitāti – paaugstināt energoefektivitāti siltumavotos, tai skaita samazināt CO2 saturu kurināmajā, līdz ar to nodrošinot Valmieras pilsētas siltumapgādes sistēmu atbilstību ES vides aizsardzības prasībām, kā arī paaugstināt Valmieras pilsētas iedzīvotāju dzīves kvalitāti, attīstot videi draudzīgas infrastruktūras pieejamību visā pašvaldības teritorijā.

Jau ziņots, ka Valmieras pilsētas pašvaldības dome 2017.gada 21.decembrī pieņēma lēmumu par jaunas katlu mājas būvniecību Dakstiņu ielā 1. Tas tika darīts, pamatojoties uz pētījuma “Valmieras pilsētas centra rajona centralizētās siltumapgādes un rekonstrukcijas plāna izstrāde” secinājumiem. Tika norādīta nepieciešamība diversificēt siltumenerģijas ražošanā izmantojamo kurināmo veidus, tādējādi nodrošinot stabilu un izmaksu efektīvu siltumenerģijas ražošanu.

Katlu māja Dakstiņu ielā 1 ļaus gan pārņemt Rīgas ielā 25 esošās katlu mājas ar siltumenerģiju apgādāto teritoriju, gan apgādāt ar siltumenerģiju teritoriju abpus Matīšu šosejai. Sākoties 2020/2021. gada apkures sezonai, siltumenerģijas ražošana tiks nodrošināta no jaunās katlumājas Dakstiņu ielā 1.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri