Valmieras Ziņas

SIA “Vidzemes slimnīca” speciālistu padomi bērnu labsajūtai un veselībai karstajā vasaras laikā

Lasīšanas laiks: 2 min

Kamēr vēl turpinās šīs vasaras karstās dienas, SIA “Vidzemes slimnīca” speciālisti atgādina par to, kā pareizi uzvesties, lai atpūta ne pieaugušajiem, ne bērniem nebeigtos ārsta kabinetā.

Kā stāsta pediatre, bērnu slimību nodaļas ārste Elita Smoļina:

“Mazuļi vasarā var nokļūt slimnīcā pat pēc ilgstošas uzturēšanās karstā ēnā. Nemaz ne saulē.

Par nepieciešamību aizsargāt bērnus no saules vecāki laikam ir vairāk dzirdējuši. Grūtāk viņus ir pārliecināt, ka karstā vasaras dienā mazais var pārkarst arī paēnā, ar cepurīti galvā, bet zīdainis – ratiņos un arī nevēdinātā, karstā istabā.”

Pēc ārstes teiktā,

pārkaršanas pazīmes ir tas, ka mazulis kļuvis ļengans, vemj vai pat ir sākušies krampji.

Tādā gadījumā organisms ir tik ļoti atūdeņojies, ka bērnam tūlīt nepieciešama mediķu palīdzība.

Pārkaršana, ko izraisa svelme, un nepietiekama šķidruma uzņemšana, ir tipiska vasaras trauma zīdaiņiem un maziem, divus, trīs, četrus gadus veciem bērniem. Protams, arī lielāki bērni jāpieskata ne tikai upes vai ezera pludmalē, bet arī rotaļājoties smilšu kastē, pārbraucienā ar velosipēdu un citās vasaras aktivitātēs telpās un brīvā dabā.

Ārste iesaka ik pa laiciņam bērnam piedāvāt padzerties, vislabāk ūdeni vai nesaldinātu tēju,

nevis cukurotos gāzētos dzērienus. Vēdināt telpas, bet pastaigām svaigā gaisā izvēlēties vēsākās rīta vai vakara stundas, nevis pusdienlaiku, kad saule visstiprākā.

Pārkaršana jeb karstuma dūriens, tāpat kā saules dūriens, apdraud arī pieaugušos, kas ilgstoši uzturas karstā telpā, strādā dārzā, ogo mežā vai atpūšas pludmalē. Zīmīgas pazīmes, pēc ārstes teiktā, esot galvassāpes, slikta dūša, vemšana un paaugstināta ķermeņa temperatūra.

Nav ieteicams saulē uzturēties dienas karstākajā laikā. Ja nu tomēr tas nepieciešams, tad vilkt vieglu, elpojošu apģērbu un galvassegu, vēlams izvairīties no lielas fiziskas piepūles, dzert daudz ūdens un nekādā gadījumā nelietot alkoholu.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri