Valmieras Ziņas

Sestdien Vidzemē ugunsgrēks prasījis cilvēka dzīvību

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 27.novembra plkst. 6.30 līdz 30.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 11 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu un sešus uz glābšanas darbiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

28.novembrī plkst. 9.41 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Cesvaines novadu, kur no vienstāva dzīvojamās mājas logiem nāk dūmi un iekšā atrodas cilvēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka  deg vienstāva koka dzīvojamā māja ar izbūvētu mansardu 60m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies seši cilvēki, vēl trijiem ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja izkļūt laukā. No degošā dzīvokļa tika iznests cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, kuri konstatēja cilvēka nāvi. Ēkā nebija uzstādīts dūmu detektors. Notikuma vietā strādāja desmit ugunsdzēsēji glābēji no Cesvaines, Madonas un Jaunpiebalgas. Plkst. 13.52 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

VUGD atgādina, ka no 2020.gada 1.janvāra privātmājas ir jānodrošina ar dūmu detektoru un ugunsdzēsības aparātu. Dūmu detektors, konstatējot telpā izveidojušos sadūmojumu, savlaicīgi brīdinās par ugunsgrēku, bet ar ugunsdzēsības aparātu būs iespējams nodzēst nelielus ugunsgrēkus to izcelšanās sākumposmā.

Daudzi iedzīvotāji dūmu detektorus uzstādīja pagājušā gada izskaņā un baterijas vidējais darbības ilgums ir vidēji gads, tāpēc šobrīd var rasties nepieciešamība dūmu detektoram nomainīt  bateriju. Ja dūmu detektors sāk pīkstēt, sākumā ar garāku intervālu un tam pakāpeniski samazinoties, vai arī, nospiežot testa pogu, dūmu detektors nedarbojas, tad pienācis laiks bateriju nomaiņai.

Sestdien plkst. 18.40 tika saņemts izsaukums uz Ergļu novada Ērgļu pagasti, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1m2 platībā. Plkst. 20.59 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Vakar plkst. 18.26 tika saņemts izsaukums uz Līgatnes novada Līgatnes pagastu, kur dega saimniecības ēka 50m2 platībā un blakus esošās ēkas ārsiena 5m2 platībā. Plkst. 21.06 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Valkas novadā, kur dega atkritumi 2m2 platībā, kā arī Priekuļu novadā, kur mežā dega ugunskurs 2m2 platībā, kā arī Cēsu ielā Limbažos, kur divstāvu dzīvojamās mājas gaitenī dega sadzīves mantas 1m2 platībā.

Kopumā aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 117 izsaukumus – 35 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem divu meža ugunsgrēku dzēšanu, 63 uz glābšanas darbiem, bet 19 izsaukumi bija maldinājumi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA “Padtex Insulation” aicina savā komandā KVALITĀTES VADĪTĀJA ASISTENTU Kandidāta raksturojums: pozitīvi domājoša personība ar vēlmi pilnveidoties; vēlama pieredze kvalitātes vadības procesos; izglītība kvalitātes vadībā vai ceļā uz to. Tavi darba pienākumi: asistēšana kvalitātes vadītājam ikdienas darbā; kvalitātes vadības sistēmas un saistošās dokumentācijas pārskatīšana, analīze, pilnveidošana un uzturēšana; procesu analīze (struktūrshēma); risku noteikšana un analīze (FMEA); procesu kontroles plānu izstrāde. Mēs piedāvājam: dinamisku darba vidi un iespēju profesionāli pilnveidoties; pilna laika darbu ar darba samaksu 1000-1200 EUR/bruto; sociālās garantijas, veselības apdrošināšanu. Ja esi gatavs būt daļa no SIA “Padtex Insulation” komandas, sūti savu CV un motivācijas vēstuli uz alise@padtex.lv! Iesniedzot savu CV un motivācijas vēstuli, Jūs piekrītat personas datu apstrādei konkrētajā atlases procesā. Pārzinis: SIA “Padtex Insulation”, reģ. nr. LV44103028772 Profesija: KVALITĀTES VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 27, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-14 Darba sākšanas datums: 2021-02-15 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: alise@padtex.lv Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri