Valmieras Ziņas

Senioru korim „Sudrablāse” – 55

“Sirdī mēs jūtamies daudz jaunāki, nekā patiesībā esam,” – tā par sevi saka Valmieras Kultūras centra senioru koris “Sudrablāse”. Šogad koris svin 55 gadu jubileju, to atzīmējot ar svētku koncertu 12. maijā plkst.16.00 Valmieras Kultūras centrā. Jubilejas koncertā piedalīsies arī kora „Sudrablāses” draugi – senioru vīru koris “Baltie bērzi”, sieviešu vokālais ansamblis „Trīnes”, Salacgrīvas kultūras nama senioru sieviešu koris „Salaca” un Valmieras sākumskolas deju kolektīvs “Pērkonītis”.

“Svētku koncertu mēs sagaidām ar lielu prieku, kaut arī tas nozīmē, ka mums jāiegulda vairāk darba, lai sagatavotos šim notikumam,” atzīst Skaidrīte Āboltiņa. Koncertā skanēs latviskas, patriotiskas dziesmas, tās veltot ne vien kora jubilejai, bet arī Latvijas valsts simtgadei. “Mēs jūtamies pacilāti un satraukti par gaidāmo koncertu”, stāsta kora dalībnieces.

Kopš iepriekšējā kora “Sudrablāse” jubilejas koncerta, kas izskanēja pirms pieciem gadiem, notikuši vairāki zīmīgi un atmiņā paliekoši notikumi. Viens no tiem – koru skatē šogad „Sudrablāse” uzrādīja savu līdz šim labāko sniegumu, pārspējot savu personīgo rekordu – iegūti 43 punkti no 50. Dziesmu svētki kora dalībniekiem ir īpašs brīdis. Senioru koriem ir atsevišķs koncerts Dziesmu svētku laikā, taču kori tiek aicināti arī uz noslēguma koncertu Mežaparkā, kas dalībniekiem izraisa īpašas emocijas. “Kad dziedam “Saule, Pērkons, Daugava”, skudriņas skrien pār visu ķermeni. Tā ir neaprakstāma sajūta,” atminas Skaidrīte Bukuma.

Kolektīvs ne vien uzstājas koncertos, bet tam ir bijusi arī aktīva ārpuskora dzīve – ikgadējas ekskursijas un talkošana Valmieras estrādē, kur pēc padarītā darba vārīta garda zupa. Kora dalībnieki pastāstīja, ka viņu mīļākā tradīcija ir ekskursijas, kuras norisinās vēl pirms sezonas uzsākšanas. “Pirms šīs sezonas mēs devāmies ekskursijā uz Latgali. Apmeklējām Aglonas baziliku, vairākas saimniecības un mielojāmies ar gardām pusdienām”, min kora “Sudrablāse” diriģente Larisa Stivriņa. Šīs ekskursijas ir ļoti iecienītas, jo koristi ņem līdzi savus mazbērnus, kuri savā starpā sadraudzējas un ekskursija izvēršas kā mīļš, ģimenisks pasākums. Tāpat katru gadu koris kopīgi svin dalībnieku dzimšanas dienas, dodas uz Valmieras pansionātu, kur dzied dziesmas un sagādā tā iemītniekiem dažādas dāvaniņas.

“Nākamo sezonu sagaidām mierīgāku, vēlamies vairāk dziedāt sev tuvas, pašu izvēlētas dziesmas, jo šogad lielākoties ieguldījām darbu Dziesmu svētku repertuāra apguvei,” stāsta Larisa Stivriņa. Sagaidot kora jubileju, tā dalībnieki izsaka pateicību diriģentei Larisai Sivriņai, kormeistarei Solvitai Eliņai, kā arī Leonam Kudiņam, kurš veido dziesmu apdares, un Valmieras Kultūras centram par atbalstu. “Būt stipriem, atvērtiem, nesatraukties, un savā 55 gadu jubilejas koncertā justies kā svētkos, izbaudīt tos,” šādu vēlējumu savam korim izsaka diriģente Larisa Stivriņa.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā un ēdināšanā, piedāvā darbu bistro pakalpojuma darbiniekam (-cei) ēdināšanas uzņēmumā “Pasēdnīca”, Rīgas ielā 64, Valmierā. Prasības kandidātiem: vēlama atbilstoša izglītība vai darba pieredze apkalpošanas jomā; prasme sadarboties ar klientiem; godīgums un atbildības sajūta; pozitīva attieksme pret darbu; spēja strādāt komandā un maiņu darbā; Valsts valodas zināšanas, vēlams krievu un angļu valodas zināšanas sarunu valodas līmenī. Galvenie darba pienākumi: ēdienu un dzērienu pasniegšana; raksturot ēdienus un dzērienus ēdienkartē, ieinteresēt klientus, sniedzot informāciju par produkciju; pircēju apkalpošana pie kases; strādāt ar tehnoloģisko aprīkojumu (kafijas automāts u.c.); sekot produkcijas kvalitātei, produktu glabāšanas un gatavās produkcijas realizācijas termiņiem. Darba alga no EUR 750-850 (bruto) Sīkāka informācija pa telefonu 26167218. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv ar norādi – BISTRO PAKALPOJUMA DARBINIEKS VALMIERĀ. Profesija: BISTRO PAKALPOJUMU DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-06-28 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas, pārtikas mazumtirdzniecībā piedāvā darbu Remontstrādnieks ar atrašanās vietu Valmierā. Galvenie darba pienākumi: veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: inženierkomunikāciju apsaimniekošana; ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; tttelpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimeri; citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības kandidātiem: pieredze saimniecisko darbu veikšanā; zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; spēja strādāt patstāvīgi un komandā. “B” kategorijas autovadītāja apliecība; precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: interesantu darbu stabilā uzņēmumā; mūsdienīgu darba vidi; darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga pārbaude laikā (3 mēn.) 5,50 EUR/h (bruto). Pēc pārbaudes laika 6,00EUR/h (bruto). CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv ar norādi – REMONTSRĀDNIEKS Valmierā. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-06-28 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri