Valmieras Ziņas

Satiec filmas “Baltu ciltis” radošo komandu!

23. maijā Kino “Gaisma” / 3D Cinema norisināsies īpašais Latvijas simtgades filmas “Baltu ciltis” seanss, kad pēc filmas (sākums plkst. 19.00) būs tikšanās ar filmas režisoru un radošo komandu!

Brāļu Laura un Raita Ābeļu pilnmetrāžas dokumentālajā drāmā atspoguļotas noklusētās hronikas par Eiropas pēdējiem pagāniem – baltu tautām, kas vēlāk izveidoja latviešu un lietuviešu nācijas.

Filma “Baltu ciltis” ir populārzinātniska dokumentālā filma ar vēsturiskās “realitātes” inscenējumiem un krāšņām animētām epizodēm. Filmā atspoguļotas noklusētās hronikas par Eiropas pēdējiem pagāniem – baltu tautām, kas vēlāk izveidoja latviešu un lietuviešu nācijas.

Filmas galvenais varonis, tirgotājs Larss no Gotlandes (aktieris Kaspars Aniņš, apceļo zemes, ko apdzīvo kurši, latgaļi, sēļi, zemgaļi, prūši, jātvingi, galindi, augštaiši un žemaiši, iepazīstot šī reģiona kultūras specifiku, un skatītājiem sniedzot ieskatu mūsu senču dzīvē – ko viņi darīja, kā viņi dzīvoja, kam viņi ticēja un kas viņus darīja spēcīgus. Dokumentālā drāma apgāž mītus par baltiem kā arāju tautu, atainojot cīņassparu, drosmi un pagānisko dzīvesziņu, kā arī skaudros dzīves apstākļus. Filma “Baltu ciltis” atspoguļo 13. gadsimta nežēlīgos centienus pievērst kristietībai tagadējo Latvijas teritoriju apdzīvojošos pagānus.

Filmas uzņemšanas process norisinājies ilgāk nekā divus gadus gan tepat Latvijā, gan Lietuvā, Igaunijā un Polijā. Filmēšanas vietas piemeklētas atbilstoši vizuālajai līdzībai, nevis vēsturiskajam reģionam, jo teritorijas ir ļoti mainījušās. Filmēšanā piedalījušies vairāk nekā 500 aktieru no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Pēc iespējas precīzu ieskatu Eiropas pēdējo pagānu dzīvēs veido zinātnisks teksts, vēsturiskas rekonstrukcijas un inscenējumi, autentiski tērpi, rotas, pielāgota vide, kā arī datoranimācija un 3D grafika. Filmas tapšanā iesaistījušies vēsturnieki, eksperimentālie arheologi, rekonstruktori un baltu tautu mitoloģijas speciālisti no dažādām Eiropas valstīm, īpaši Skandināvijas.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri