Valmieras Ziņas

Sanda Erasmus+ prakses pieredzes stāsts

Lasīšanas laiks: 2 min

Erasmus+ prakses pieredzes stāsts par Sandi Reinertu – enerģisku jaunieti, kurš dzimis Alūksnē, taču jau kopš sākumskolas laikiem dzīvo Valmierā, kur līdz 9.klases pabeigšanai mācījās Valmieras Viestura vidusskolā. Sandis šobrīd ir Valmieras tehnikuma 4.kursa audzēknis un apgūst pavāra profesiju, jo viņam vienmēr paticis uzturēties virtuvē un gatavot, kā arī veikt dažādus eksperimentus ar ēdieniem, kas arī ļoti palīdzējis nākotnes profesijas izvēlē. Topošie pavāri, tostarp Sandis, apgūst gatavot un noformēt dažādas sarežģītības ēdienus, ievērojot ēdienu gatavošanas tehnoloģiju, uzņēmuma paškontroles sistēmas prasības un racionālu visu resursu apriti, nodrošināt ražošanas tehnoloģiskā aprīkojuma sagatavošanu un lietošanu darbā, izvērtēt izejvielu, starpproduktu un gatavo ēdienu kvalitāti.

Erasmus+ mācību prakses tika aizvadītas divās valstīs – Dānijā un Slovākijā. Dānijas prakse atmiņā palikusi vairāk, jo bijusi iespēja mācīties pavārskolā pie pieredzējušiem un ļoti profesionāliem skolotājiem. Dānija pārsteigusi ar to, cik attīstītā līmenī ir kulinārijas nozare, savukārt, Slovākijas praksē pieredzētais licies daudz līdzīgāks Latvijā jau ierastajam un redzētajam. Dienas praksē tika aizvadītas darbojoties virtuvē, sekojot šefpavāru norādēm. Pārsvarā tika veikti standarta ikdienas darbi – ēdiena pagatavošana un sadalīšana porcijās. Prakses kolēģi un vadītāji bija ļoti atsaucīgi un pieredzējuši savā jomā, sniedza jauniešiem vērtīgus padomus, ko tālāk būs iespēja izmantot savās profesionālajās gaitās. Ārpus ikdienas mācību prakses darbiem, jaunieši arī devās ekskursijās, kā spilgtāko un iespaidiem bagātāko var minēt Augsto Tatru apskati Slovākijā.

Erasmus+ prakses laikā tika iegūtas jaunas un vērtīgas zināšanas un tehnoloģijas, kas turpmāk ļoti palīdzēs tālākajās gaitās kulinārijas jomā. Iespēja doties Erasmus+ mācību praksē gūt starptautisko pieredzi savā jomā viennozīmīgi bijusi ļoti interesanta un neatsverama. Šāda veida pieredze ļauj kaut nedaudz izlauzties no savas komforta zonas un gūt jaunas iemaņas, kas lieti noder ikdienas darbā, tāpat arī prieks par iespēju praktizēt svešvalodu iemaņas saziņā ar citiem prakses kolēģiem un pasniedzējiem.

Ārvalstu prakse tiek finansēta no programmas Erasmus+ budžeta. Projekta „Starptautiska pieredze profesionālai izaugsmei” Nr.2019-1-LV01-KA116-060238 mērķis ir Valmieras tehnikuma audzēkņu profesionālo iemaņu paaugstināšana starptautiskā vidē.

Aktuālais jautājums

Vai jums traucē mācību transporta līdzekļu pārvietošanās Valmieras ielās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas zināšanas C līmeņa 1.pakāpe; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme plānot un organizēt savu darbu; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 585 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 7.oktobrim personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-07 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Vālodzīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Smiltenes iela 10, Valmiera, Valmieras novads) uz noteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 570 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022. gada 7.oktobrim personīgi (adrese: Smiltenes iela 10, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā valodzite@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 29405471 vai 64235378. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Smiltenes iela 10, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-07 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri