Valmieras Ziņas

Sanda Erasmus+ prakses pieredzes stāsts

Lasīšanas laiks: 2 min

Erasmus+ prakses pieredzes stāsts par Sandi Reinertu – enerģisku jaunieti, kurš dzimis Alūksnē, taču jau kopš sākumskolas laikiem dzīvo Valmierā, kur līdz 9.klases pabeigšanai mācījās Valmieras Viestura vidusskolā. Sandis šobrīd ir Valmieras tehnikuma 4.kursa audzēknis un apgūst pavāra profesiju, jo viņam vienmēr paticis uzturēties virtuvē un gatavot, kā arī veikt dažādus eksperimentus ar ēdieniem, kas arī ļoti palīdzējis nākotnes profesijas izvēlē. Topošie pavāri, tostarp Sandis, apgūst gatavot un noformēt dažādas sarežģītības ēdienus, ievērojot ēdienu gatavošanas tehnoloģiju, uzņēmuma paškontroles sistēmas prasības un racionālu visu resursu apriti, nodrošināt ražošanas tehnoloģiskā aprīkojuma sagatavošanu un lietošanu darbā, izvērtēt izejvielu, starpproduktu un gatavo ēdienu kvalitāti.

Erasmus+ mācību prakses tika aizvadītas divās valstīs – Dānijā un Slovākijā. Dānijas prakse atmiņā palikusi vairāk, jo bijusi iespēja mācīties pavārskolā pie pieredzējušiem un ļoti profesionāliem skolotājiem. Dānija pārsteigusi ar to, cik attīstītā līmenī ir kulinārijas nozare, savukārt, Slovākijas praksē pieredzētais licies daudz līdzīgāks Latvijā jau ierastajam un redzētajam. Dienas praksē tika aizvadītas darbojoties virtuvē, sekojot šefpavāru norādēm. Pārsvarā tika veikti standarta ikdienas darbi – ēdiena pagatavošana un sadalīšana porcijās. Prakses kolēģi un vadītāji bija ļoti atsaucīgi un pieredzējuši savā jomā, sniedza jauniešiem vērtīgus padomus, ko tālāk būs iespēja izmantot savās profesionālajās gaitās. Ārpus ikdienas mācību prakses darbiem, jaunieši arī devās ekskursijās, kā spilgtāko un iespaidiem bagātāko var minēt Augsto Tatru apskati Slovākijā.

Erasmus+ prakses laikā tika iegūtas jaunas un vērtīgas zināšanas un tehnoloģijas, kas turpmāk ļoti palīdzēs tālākajās gaitās kulinārijas jomā. Iespēja doties Erasmus+ mācību praksē gūt starptautisko pieredzi savā jomā viennozīmīgi bijusi ļoti interesanta un neatsverama. Šāda veida pieredze ļauj kaut nedaudz izlauzties no savas komforta zonas un gūt jaunas iemaņas, kas lieti noder ikdienas darbā, tāpat arī prieks par iespēju praktizēt svešvalodu iemaņas saziņā ar citiem prakses kolēģiem un pasniedzējiem.

Ārvalstu prakse tiek finansēta no programmas Erasmus+ budžeta. Projekta „Starptautiska pieredze profesionālai izaugsmei” Nr.2019-1-LV01-KA116-060238 mērķis ir Valmieras tehnikuma audzēkņu profesionālo iemaņu paaugstināšana starptautiskā vidē.

Aktuālais jautājums

Kā vērtē aizvadīto 2022. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri